Skocz do zawartości

Paweł Maksym nie żyje...


Gregohr

Rekomendowane odpowiedzi

na sąsiednim forum podano informację, że odszedł Paweł Maksym...

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna tragiczna wiadomość...  Towarzystwo Obserwatorów Słońca 27 stycznia utraciło jednego z najważniejszych swoich obserwatorów - Piotra Jaskółkę. Miałem nadzieję, że to ostatnia taka zła wiadomość, jaką usłyszę, po tych wszystkich poprzednich. A tu niestety, następna przedwczesna śmierć... 30 lat!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na sąsiednim forum podano informację, że odszedł Paweł Maksym...

Normalnie szok! Dlaczego niebo tak uwzięło się na nas ostatnio? Cholera, kolejny numer Kolegi do wykasowania w telefonie....Paweł spoczywaj w pokoju!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astronomia Amatorska w Polsce oraz PTMA straciły jednego z najlepszych obserwatorów.  Paweł przez ostatnich prawie kilka lat był przewodniczącym SOPiZ, uczestnikiem wielu konferencji astronomicznych (także na ESOP) i zlotów astronomicznych.

  Trudno w to uwierzyć...  Przyszedł mi do głowy pomysł - może kolejna planetoida odkryta przez Polaka powinna nazywać się Paweł Maksym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astronomia Amatorska w Polsce oraz PTMA straciły jednego z najlepszych obserwatorów.  Paweł przez ostatnich prawie kilka lat był przewodniczącym SOPiZ, uczestnikiem wielu konferencji astronomicznych (także na ESOP) i zlotów astronomicznych.

  Trudno w to uwierzyć...  Przyszedł mi do głowy pomysł - może kolejna planetoida odkryta przez Polaka powinna nazywać się Paweł Maksym ?

Na pewno zasłużył bez dwóch zdań.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astronomia Amatorska w Polsce oraz PTMA straciły jednego z najlepszych obserwatorów.  Paweł przez ostatnich prawie kilka lat był przewodniczącym SOPiZ, uczestnikiem wielu konferencji astronomicznych (także na ESOP) i zlotów astronomicznych.

  Trudno w to uwierzyć...  Przyszedł mi do głowy pomysł - może kolejna planetoida odkryta przez Polaka powinna nazywać się Paweł Maksym ?

Maszyna już ruszyła.

Mam nadzieję, że tak jak w przypadku Roberta i tutaj się uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, co się przyjął do mnie na Facebooku, pisałem do Pawła kilka razy, zawsze odpisywał do mnie, nawet ostatnio na Facebooku napisałem tak cytat. Pisze Paweł do Pawła czy może przyjąć do swoich znajomych, przyjął mnie, nawet się śmiał z tego, co napisałem. Tym razem napiszę tak

Pawle, kiedy będę stał obserwował nocne niebo, pierwszą pogodną noc myślach pozostaniesz, że mną. To dla Ciebie będzie moja obserwacja nieba, i moje myśli o Tobie. Szczere kondolencje dla rodziny Pawła naszego Astronomicznego Kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w TVP Łódź podali że miał 33 lata. Całe życie miał jeszcze przed sobą ...

okolice  Płońska

Meade LB 12?

Scopos 30, Meade UWA 18, Nagler 13T6, ES 11, Pentax XL 5.2 i XF 8.5, LVW 22 i 8, Orto 9,7,6,5

filtry Ultrablock, polaryzacyjny, OIII, H-beta i CLS

Cheshire, kolimator laserowy, Unihedron SQM-L

Nikon 12x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście poznałem Pawła na konferencji w Kruszwicy, Ale dzwoniliśmy do siebie wcześniej. Doradzał mi w sprawie budowy obserwatorium.

Niezwykły człowiek. Ogromna pasja do tego co robił, a wszystko co robił robił z pasją. Zarażał tym wszystkich dokoła.

Odszedł zbyt wcześnie.

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiele mówi o Ś. P Pawle

Tak napisali do mnie na FB

Deeply shocked by this very bad news.

My thoughts are with his wife and little children.

He was so proud of them!

A great loss for the family,

A great loss for Occultation Astronomy,

A great loss for astronomical Poland.

Never again his enthousiastic talks,

Never again his observations,

Never again his jokes,

Never again an ESOP with Pawel,

Never again Pawel.

Thank you very much Pawel, it was an hounour to know you.

Harrie Rutten

President Dutch Occultation Association

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie PTMA-Warszawa (na Facebooku)

https://www.facebook.com/groups/161965153922255/

umieściłem 4-minutowy filmik, który jest krótkim fragmentem filmu przedstawiającego przebieg XX Konferencji SOPiZ, która odbyła się w Ustrzykach Górnych w 2001 roku.  Podczas Konferencji zaplanowano wyprawę w góry, a Paweł Maksym był naszym przewodnikiem. Podczas wycieczki padał deszcz, a na jej koniec nastąpiło ?oberwanie chmury?.

  Ten fragment (i wielu innych) planuję pokazać na filmie poświęconym Pawłowi Maksymowi, który chciał bym zrealizować w niedalekiej przyszłości ? filmu dotyczącego głównie spotkań i wypraw obserwacyjnych PTMA, z udziałem Pawła Maksyma (zasadniczo od 1998 roku).  Film będzie uzupełniony zdjęciami (chętnie skorzystam ze zdjęć innych miłośników astronomii).

  Poniżej - stop-klatka z wymienionego fragmentu filmu - my idziemy na Wołosate, a Paweł opowiada o Bieszczadach...

post-300-137699880995_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceremonia pogrzebowa Pawła Maksyma

Piątek, 22 lutego 2013, godzina 13:00

W najbliższy piątek pożegnamy naszego przyjaciela, jednego z najaktywniejszych twórców polskiego środowiska astronomicznego - Pawła Maksyma. Chcemy zmobilizować wszystkich, którzy mniej lub bardziej znali Pawła do osobistego uczestnictwa w ceremonii pogrzebowej. Bądźmy silni, pożegnajmy Pawła i pokażmy, jak wiele dla nas znaczył.

W specjalnym wątku na Astropolis.pl wspominamy Pawła. Zachęcamy do wyartykułowania swoich emocji, uczuć oraz zdjęć. Cały wątek zostanie później wydrukowany w formie specjalnej księgi pamiątkowej, która zostanie przekazana najbliższej rodzinie - żonie Kasi i synkowi Karolowi. Niech Paweł pozostanie nie tylko w naszych sercach.

Do zobaczenia w piątek. Liczymy na Ciebie.

Ekipa Astropolis.pl i Astromarket.pl

Kliknij tutaj, aby przejść do specjalnego wątku na forum.

Poniżej oficjalna informacja, jaką otrzymaliśmy od rodziny Pawła:

Pogrzeb Pawła odbędzie sie w dn 22.02.2013 piątek - msza św o godz. 13.00 w kościele św. Piotra i Pawła w Łodzi róg ul. Przędzalnianej i Nawrot. Odprowadzenie urny o 15.00 cmentarz św. Anny ul. Lodowa - Zarzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądźmy z Pawłem

Moi Drodzy piszę do Was kierując słowa dla osób, które nie wybierają się na pogrzeb naszego kolegi Pawła Maksyma. Niech nasza obojętność nie będzie tylko przesiadywaniem przed komputerem, wydrukujmy sobie zdjęcie Pawła, że strony internetowej.

http://www.sopiz.ptma.pl/

Stańmy przed swoimi teleskopami astronomicznymi trzymając zdjęcie Pawła, uczcijmy to tak jak byśmy byli na obserwacji razem z Pawłem, dla niego i jego rodziny, krewnych, znajomych, przyjaciół.

Niech to będzie nasza solidarność i nasz hołd oddany Pawłowi. Dziękuję wszystkim, kto będzie brał udział  tej akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)