Skocz do zawartości

chcę kupić teleskop


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chcę kupić teleskop, jestem początkującym astro-fanatykiem i szukam dobrego sprzętu do obserwacji planet, księżyca i ciał niebieskich.

Cena nie gra roli, chcę żeby był jak najbardziej wydajny. 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kare napisał:

Cena nie gra roli, chcę żeby był jak najbardziej wydajny. 

Serio? Szczęściarz z Ciebie. Możesz skupić sobie kilka teleskopów do różnych obiektów.
Do planet i Księżyca proponuję https://cfftelescopes.eu/product/classic-cassegrain-350mm
Do DSów możesz kupić sobie https://www.taurustelescopes.com/en/taurus-t600/ lub zamówić jakiegoś Newtona, który specjalnie mógłby zostać zrobiony dla Ciebie.
Albo APO, aby cieszyć się gwiazdkami jak szpileczki i idealnym kontrastem i odwzorowaniem barw - http://www.takahashi-europe.com/en/FET-300.php - waży co prawda 150kg, ale jak szaleć to szaleć.

Do tego mała działeczka w Bieszczadach w cenie teleskopu... ;) 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Setaarius skala porównawcza na tym rysunku trochę nie taka ;) te 50 cali wyglądają jak 6 stóp ;) ale mimo to jest to Monster dla amatora-  do tego działka w Bieszczadach (jak zapodał pmochocki) i fajna kopułka i gdy się nie liczy z pieniędzmi to jest potencjał na "wydajność" całego zestawu. Jedynym ograniczeniem wydaje się "astro-fanatyk" ;)

SW 102/600, SW 80/400, EXOS2_SynScanGOTO, Bino TS, GSO CSV 30mm, ES 20mm LER x2, ES 11mm, ES 6.7 mm, SWA-58 6 i 4mm, Kamakura 10x50, Canon 550D, SVBony105 camera + SV106 guider scope

IMG_20230224_224615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Setaarius napisał:

Kiedyś Orion robił takie teleskopy do DS, ale już niedostępne. Musisz trochę poszukać, ale bierz 50 calowy.

Monster_Dob_size_comp~2.jpg

Do tego można dokupić montaż, jeśli kolega myśli o astrofoto.
Polecam np. ten:

Armija 2019 ? ewolucja bez rewolucji

Tuvoc / Astrotuvoc / Mirek

GSO 254/1000, TS ONTC 200/1000, TS APO 65Q, NEQ6 i HEQ5, ASI 294MC Pro, Uranus-C Pro, Mars-C, EOS 800d mod., AllSky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kare napisał:

Witam,

chcę kupić teleskop, jestem początkującym astro-fanatykiem i szukam dobrego sprzętu do obserwacji planet, księżyca i ciał niebieskich.

Cena nie gra roli, chcę żeby był jak najbardziej wydajny. 

pozdrawiam.

My Ciebie pozdrawiamy także.

Ale postaraj się być trochę bardziej precyzyjny. Koledzy wyżej podali wątek, który powinieneś przeczytać, choćby w części.

Wtedy po prostu odpowiedz na kilka pytań, tam w wątku znajdziesz je, i gdy to zrobisz, nikt nie będzie sobie robić jaj, tylko dostaniesz najlepsze z możliwych odpowiedzi.

Cena zawsze gra jakąś rolę, a wydajność... hymm... tu nie wiem jakie chciałeś nadać temu znaczenie.... To nie ta nazwa, chyba.... Poczytaj trochę i śmiało pytaj.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)