Skocz do zawartości

Co dobrać do Canon EOS20D ??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam leciwego Canona EOS 20D z obiektywem 18-55mm, zastanawiam się co można by było do niego dokupić aby wykorzystać jego moc w obserwowaniu kosmosu :) czy w ogóle ma to sens i czy się nim da? Nie jestem jakoś super zaawansowany w tych sprawach dlatego liczę na Waszą pomoc. Do tego posiadam statywy, lornetkę 10x50 (z zamówionym adapterem na statyw), telefon Huwawei Mate 10 Pro, adapter do telefonu również :) 
Windows już nie wspiera sterowników do tego aparatu dlatego zostaje mi tylko zgrywanie fotek lub filmów  z karty flash na kompa poprzez czytnik.

Wolałbym nie bawić się w proces "naprawiania" lustra teleskopu, przy którymś rodzaju niby tak trzeba robić co jakiś czas. 

Może wchodzić w grę jakaś używka. 

Śledzenie? jeśli potrzebne to tak ;) 
 

 

1. W jakiej mieszkasz miejscowości - nie chodzi nam o konkret ale niebo. Czy jest to wolna od zaświetlenia wioska, czy zaświetlone lampami i neonami duże miasto, czy masz warunki podmiejskie ?
Mała miejscowość 1-1,5tys mieszkańców, domki jednorodzinne, jak nie zapalają latarni to jest ciemno na działce elegancko, nawet mogę przejechać 500m-1000m dalej i jest odludzie że bajka. 

2. Jaka konstrukcja teleskopu Cię interesuje ?

Czytałem wstęp dla nowicjuszy, na pewno coś bym chciał aby wykorzystać do niego Canona który posiadam :) Myślę że do 1,5k max zł. 

3. Gdzie najczęściej Będziesz prowadził obserwacje - mały blokowy balkon, duży taras czy miejscówka podmiejska ?

Na działce przy domu lub odludzie obok mojej wioski. 

4. Co preferujesz w obrazach nieba - czy są to planety naszego US oraz nasz Księżyc i Słonko, czy tak zwany ,,głęboki   kosmos" DSO ?

Z czasem US by się znudził więc galaktyki były by mile widziane i inne obiekty głębokiego kosmosu. 

5. Jakim przedziałem cenowym dysponujesz ?  2k z osprzętem ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie chodzi Ci o robienie zdjęć nieba? To w takim razie Ciebie tak naprawdę interesuje astrofotografia obiektów głębokiego nieba. 

Poczytaj sobie trochę na forum nt. jak zacząć fotografowanie obiektów ciemnego nieba.

A z twoim budżetem... będzie Ci bardzo ciężko w astrofoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Albo kupujesz teleskop do wizuala i obserwujesz przez okular , albo sprzet do astrofotografii. Wizual i astrofotografia nie ida w parze.

Rozumiem , ze chcialbys ogladac obraz na wyswietlaczu aparatu podlaczonego do teleskopu?

Jesli tak to slaby pomysl.

W cenie do 2 tys kupisz nowego Newtona 8 na Dobsonie [plus jakis lepszy okular]  lub uzywanego MAKa 127

Newton to teleskop uniwersalny , MAK bardziej do planet i jasnych DS.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2020 o 22:30, tomchm napisał:

Dziwne... Chcesz obserwować niebo przez aparat???

Aparat do zdjęć ;)

 

 

No właśnie widzę że albo jedno albo drugie, do super fotek głębokiego kosmosu musiałbym wydać wiele tys zł, niby mógłbym ale działka pod dom sama się nie kupi ;) Więc muszę się skupić na teleskopie

pod US najlepiej żebym mógł cyknąć parę fotek tym Canonem. Wolałbym coś nie za dużego, poszukam na giełdach może coś się trafi ciekawego. MaK127 wydaje się ok, EQ3 nie trzęsie ? 

Co do takiego Maka od razu dokupić aby mieć przyjemność z oglądania US i księżyca (oj tego to będę obserwować długo aż coś na nim zobaczę ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomchm napisał:

Zakup teleskopu to dopiero początek astrowydatków ;) Zachowaj sobie trochę kasy na dobry okular. Synta 8 to naprawdę dobry wybór.

Może i masz rację, w nim obraz będzie odwrócony ? podłącze do niego Canona do fotek księżyca itd ?

Synta 8 jest wielka z tego co widzę, mało miejsca mam w pokoju :D

Edytowane przez hetman83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)