Skocz do zawartości

Mars 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Lukasz83 napisał:

Dzisiejszy - w końcu trafiłem rewelacyjny seeing, tak około 8/10, w porywach 9/10 :)
Tarcza planety była gładko odcięta od tła praktycznie w każdym kanale. 

 

262469657_Mars8wrzesniav2.thumb.jpg.63f1ca385614df17af4aa5bab78fe1b9.jpg

I podziwiajcie Wszyscy Amatoroavikowcy na Ziemi ?. Łukasz Najprzedniejsza fotka ?

  • Like 4

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lukasz83 napisał:

Dzisiejszy - w końcu trafiłem rewelacyjny seeing, tak około 8/10, w porywach 9/10 :)
Tarcza planety była gładko odcięta od tła praktycznie w każdym kanale. 
W takich warunkach dużo lepszy i drobniejszy detal wychodzi w paśmie R niż w IR - pewnie ze względu na spadek rozdzielczości w podczerwieni.

Mam około 20 avików, kręconych od 3:30 do 4:10 bo wcześniej męczyłem Neptuna i Urana. Wszystkie doskonałe, ale na razie wrzucam jeden poskładany.

Aha, no i w końcu pojawiły się chmury - doskonale widoczne w kanale B, w okolicy krawędzi tarczy planety pomiędzy wulkanami tarczowymi Pavonis i Arsia Mons.
Ponad nimi doskonale widoczny Olympus Mons, ale tam póki co zachmurzenia brak :)

262469657_Mars8wrzesniav2.thumb.jpg.63f1ca385614df17af4aa5bab78fe1b9.jpg

Jesteś w stanie zidentyfikować ciemne obszary idące w stronę czapy? Wczoraj też miałem genialny seeing na Marsie, ale w wizualu.

  • Like 1

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, polaris napisał:

Jesteś w stanie zidentyfikować ciemne obszary idące w stronę czapy? Wczoraj też miałem genialny seeing na Marsie, ale w wizualu.

https://www.calsky.com/cs.cgi/Planets/5/1?

Tutaj sobie możesz ustawić wizualizację na wczorajszą datę, przy najeżdżaniu na poszczególne obszary pojawią ci się ich nazwy.

  • Like 1
  • Thanks 1

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, polaris napisał:

Jesteś w stanie zidentyfikować ciemne obszary idące w stronę czapy? Wczoraj też miałem genialny seeing na Marsie, ale w wizualu.

To będzie pomocne:

mars_2005dp_labeled.jpg

 

2 godziny temu, cyberboss napisał:

Fotka świetna. Ile wybrałeś finalnie klatek do stacka?

2000 klatek na kanał wybrane z 10000 :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmobilizowaliście mnie, żeby po dłuższym czasie wyciągnąć teleskop. Rewelacyjne zdjęcia, gratulacje dla wszystkich :)  W dniu wczorajszym dopisała pogoda i też spróbowałem uwiecznić Marsa.

1282343302_Mars11-09-2020_biegun_Michal_Kwieciak.jpg.10a34469faaac9789ea8b27035cf5d72.jpg

SW 100ED, Barlow 2x, EQ-5, ASI 224MC, 20% z 2000 klatek
 

 

 

Edytowane przez BlackAdder
  • Like 9

SW BKP150/750 Dual Speed, SW MAK 127, GSO Dobson 10”

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sebastian Ś. napisał:

Obok @Lukasz83 to aż wstyd wrzucać ;) 

Wczorajszy Mars z godziny 24:00 i sumulacja CalSky.

Mak 180 na EQ-500 i do tego budżetowy zestaw T7C + ProPlanet 742 + Svbony x2. 10% z 5000 klatek. O dziwo ta kamerka złapała trochę w IR.

Mars_13_09_2020.jpg.14a8ffa334aec156de30639aec82f158.jpg

Olympus Mons załapał się po lewej z tego co widzę i chyba te chmury na północy :) Jak tak patrzę to wygląda jak żywcem wyjęte z CalSky ;) Cheater kurła

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lolak89 napisał:

Olympus Mons załapał się po lewej z tego co widzę i chyba te chmury na północy :) Jak tak patrzę to wygląda jak żywcem wyjęte z CalSky ;) Cheater kurła

Śmiechy śmiechy, ale jak przybliżysz to z 5 pikseli Olympus Mons na brzegu widać ? Doczekam godziny jak się obróci może kiedyś :) 

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)