Skocz do zawartości

Wodorowy Łabądek


Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję podejśc do obrobki bez tego, albo ZDECYDOWANIE mniej agresywne wyrównanie tla.

Droga Mleczna traci przez to cały swój blask, zdjecie staje sie stucznie plaskie, brak delikatnej gry pylów i obłoków wodorowych.

  • Like 1

Zapraszam na moją stronę logo2.jpg.14d2f841b11ef24f670bb0d3638f5042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lukost napisał:

Szybka podmianka w pierwszym poście zgodnie z sugestią @wessela. Oj, faktycznie był zafarb.

 

Łukasz, ale jak podmieniasz a nie zostawiasz pierwotnej wersji dla porównania to nie widać różnicy, zmian... :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lukost napisał:

Jacku, no za czerwono było i tyle. ;)

No jak uważasz, ale chyba na tym pomoc i ta konwersacja postowa polega w temacie aby było można porównać i na przyszłość wnioski wyciągnąć i dla Ciebie i innych. Tak ,,czarno na białym".
No cóż, ale to Twój wątek i Ty decydujesz. Już się nie wtrącam.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gryf188 napisał:

 Poglądowa świetna mozaika ale wydaje mi się że nazbyt agresywnie potraktowałeś czerwony w selective color i w mozaikach nie ma tego łagodnego przejścia tonalnego, zwróć uwagę np na IC1318.

Masz sporo racji, chyba za bardzo chciałem nadać tej focie wygląd, jakby była zrobiona z filtrem h - alfa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałem sobie o jeszcze jednej focie, schowanej głęboko w czeluściach twardego dysku. Pozwoliło to pociągnąć mozaikę w kierunku Albireo. Powiem tak - o dziwo nawet (z grubsza) spójnie to wygląda, zważywszy, że to taki trochę Frankenstein, złożony z czterech kadrów o różnej sumarycznej ekspozycji, palonych w odmiennych warunkach na przestrzeni kilku miesięcy.

 664387117_panoramkaabadek4.thumb.jpg.5c9be983edd4008ac4b93c4b9c78faf8.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, i to jest ten kawał astrofotografii, który uwielbiam - zarówno jeśli chodzi o tematykę, szerokość pola, jak i sposób obróbki. Naprawdę kawał świetnej roboty.
Planujesz pociągnąć gdzieś dalej, żeby usunąć te białe plamy a może i dofrunąć do Albireła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Albireo pewnie dotrę, może uda się nawet jeszcze w tym miesiącu?  Co do bialych plam to w szerokich kadrach po "bokach" Łabędzia nie dzieje się nic specjalnie spektakularnego i trochę szkoda mi czasu by dopalać materiał. Robiąc te foty nie myślałem, że wyjdzie z tego mozaika, bo pewnie inaczej dobralbym kadry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)