Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiście - niektóre przedmioty szok  :o 16" - 1900 zł  8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie o tych 5% od Delty na hasło "forumastronomiczne.pl" z okazji patronatu zlotowego można zatem (chyba) jeszcze więcej  ;)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze kilka % za PTMA  ??? - zaczną dopłacać klientowi  8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie o tych 5% od Delty na hasło "forumastronomiczne.pl" z okazji patronatu zlotowego można zatem (chyba) jeszcze więcej  ;)

Nie słyszałem jeszcze, żeby jedna promocja w jakimkolwiek sklepie nakładała się na drugą. Na 99% będzie do wyboru zwykłe kupno z upustem 30% albo kupno z upustem 5% na hasło "forumastronomiczne.pl" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem jeszcze, żeby jedna promocja w jakimkolwiek sklepie nakładała się na drugą. Na 99% będzie do wyboru zwykłe kupno z upustem 30% albo kupno z upustem 5% na hasło "forumastronomiczne.pl" ;)

Chyba, że Delta nas mile zaskoczy. ;)

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że Delta nas mile zaskoczy. ;)

Wyczerpaniem zapasów  ;)

,,Totalna wyprzedaż 2013!

Promocje przeznaczone dla klientów detalicznych. Promocja ważna do 28 lutego 2013 lub do wyczerpania zapasów."  8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
  • 3 miesiące później...

W Delcie znowu promocje do 31.12.2013.warto zobaczyć,pozdro MW.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A co myślicie o tym ? http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/okular-sky-watcher-uw-30-mm-2,d980.html

Gdy była promocja w marcu kupiłem SWA 17mm który był przeceniony z 499zł na 215zł i wstępnie po dzisiejszych konkretnych testach jest naprawdę dobry. Od marca tak sobie paczyłem i obraz świetny. Może i tym razem przecena o 65% jest warta rozważenia ? Sprzęt to synta 6. Może ktoś miał tego UW-a ? Interesuje mnie oprócz jakości obrazu jego ER. Na jednej ze stron pisze że ma 20 mm ale czy to prawda tzn. zależy jak głęboko jest osadzona soczewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Zauważyłem że Delta rozpoczęła kolejną tym razem wiosenną wyprzedaż ;)

Trwa do 22 kwietnia. Warto zajrzeć, może akurat coś przydatnego się znajdzie :D

 

Heh, byłeś minutę szybszy z wpisem :D ;)

  • Like 1

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie nad tymi okularami ?

 

http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/okular-sky-watcher-let-42-mm,d2606.html

 

http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/okular-sky-watcher-let-35-mm,d2605.html

 

Do synty 6" więc niebyt wymagającej. Jak u nich z transmisją ? Zależy mi głównie na niej. I ważne jak głęboko jest schowana soczewka czyli ile z tym 20 mm ER trzeba odjąć ? Ma SWA 17 mm z 20 mm ER ale soczewka chowa się o jakieś 3-4 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie przez przypadek są wirtualne. Deklarowana apertura 60mm ale efektywna, ktoś wie? Ja tam się zdziwiłem in minus w tym względzie na 60-tce

co prawda innej firmy (TS) ale bynajmniej nie tańszej (blisko 400zł).

Wydaje mi się, że rynek ma swoje prawa. Gdyby ona była idealnie zgodna z oczekiwaniami optymistów to by pewnie była masowo sprowadzana,

a skoro nie jest, to może ludzie mają jakieś "info" i oduczyli hurtownika sprowadzania sporych partii?

 

Przyznaję, że 12x zamiast 10x może kusić (np w odniesieniu do Księżyca wzrost powera mnie dodaje subiektywnej satysfakcji).

 

A tak przy okazji - skoro o Delcie.  Nie wiem czy tak jest ale mój znajomy (Szuu) w rozmowie ze mną poinformował mnie, że wreszcie doczekaliśmy się

w Deltaoptical  nie tylko lornetki z nazwą tej (polskiej) firmy ale także jakiegoś teleskopu!   Ponoć jest to Deltaoptical ale (jeszcze/dokładniej) Deltaoptical - GSO ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 I ważne jak głęboko jest schowana soczewka czyli ile z tym 20 mm ER trzeba odjąć ? Ma SWA 17 mm z 20 mm ER ale soczewka chowa się o jakieś 3-4 mm

Mam okular z tej serii o ogniskowej 25 mm, z tuleją 1,25 cala- ale  te 2 calowe zbudowane są na oko identycznie. Muszla oczna wkręca się i wykręca. Przy maksymalnie wkręconej soczewka jest jakieś 6 mm w głąb od krawędzi muszli. Okularach widzę całe pole do diafragmy w zasadzie"na styk" gdy szkłem dotykam muszli. Natomiast ja i tak zawsze do obserwacji okulary zdejmuję, jakoś nie mogę się przyzwyczaić do patrzenia w szłkach, przeszkadzają mi :)

 

Ekologu - teleskopów z logo Delta Optical -GSO jest kilka modeli, Newtony  i astrografy RC.

  • Like 1

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten post skłonił mnie do sprawdzenia całej listy pod kątem dostępności produktów i oprócz tej lornetki, tylko paska do latarki nie ma nigdzie:

http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/pasek-do-zamocowania-latarki-na-glowe-klarus-headband,d3183.html

 

Oprócz tego dosyć ograniczona jest dostępność lornetek z serii Monarch, które są tylko do odebrania w Katowicach. Reszta wygląda pod tym względem całkiem nieźle.

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te promocje to straszne są. Szlag by mnie trafił, gdybym sobie kupił np. Esprita 120ED za 15tys złotych, i teraz zobaczył go za 8 tys :P

 

 

Ale pomyśl jaka byłaby radość jakbyś miał właśnie za tydzień kupować, a tu nagle bach...i promocja :D

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)