Skocz do zawartości

Fotki z SWA Romka


Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam.

Dziaka kupiona jest Star Adventurer - niebo całkiem całkiem - więc bawię się w astrfoto. To jest mój  prawie docelowy sprzęt - pisze prawie, bo chyba będę musiał jakiś inny aparat sobie jeszcze sprawić(więcej info na ten temat poniżej) . Marzy mi się EOS 6D - kto wie może kiedyś. Ale oprócz tego już nic nie będzie. Wszystko działa na bateriach - steruję wszystkim przy pomocy wężyka spustowego.Oczywiście bez laptopa. Rozłożenie i Ustawienie na polarną jakieś 10 minut calość, o to mi właśnie chodziło - szybkość - prostota - zabawa.

 

Na pierwszy ognień poszły okolice Łabędzia.

 

Warunki były fajne, bo gołym okiem fajnie już była widoczna Droga Mleczna. Choć starałem się wypatrzeć gołym okiem M31 - nie dałem rady - ale wtedy była dosyć nisko, bo jakieś 20 stopni. 

 

Zdjęcie zrobione Eosem 1000D Mod - ISO 800 i canon EF 50mm 1.8 stm F 5.6,  darki , falty, biasy

Klatki 60 x 120s

 

 

12czlab kopiuj11_res11.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lukost napisał:

Nice, ale jak na 2h ekspozycji i Canona mod to troszkę mało tej wodorowej czerwieni wylazło. 

A Sky Adventurer to faktycznie esencja prostoty i mobilności. 

Tak dla porównania moje skromne 35x120s, też z 50 mm. 

1882876226_legentil3.thumb.jpg.f07c1c299f3c588792b24a355f74f98a.jpg

Dzięki - SWA to kwintesencja prostoty - nie zamienei tego sprzętu na nic :) - tylko z czasem może 6D i lepszy obiektyw.

Tylko u mnie przmkniety obiektyw był do f5.6 - może dlatego?

Twoja fotka to, który obiektyw 50 mm i jaka F? Bardzo fajna fotka.

Warunki były ok - Drogę Mleczną widziałem gołym okiem (nie jakoś tam mega wyraźnie ale i odznaczała się od reszty nieba) .

Przymykałem obiektyw tak mocno, bo gwiazdki słabe na rogach - ale jak na 5.6 są nadal słabe to wracam do 4 lub 3.5 - szkoda światła.  Zobaczymy jak przy takiej przysłonie złapie się tego wodoru.

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lukost napisał:

U mnie całą robotę odwala Sigma Art (tu przymknięta do f/2.8 bodajże). Jak dobrze poszukać da się upolować używkę poniżej 2 tysięcy.  W tej cenie szkło chyba bezkonkurencyjne. 

Ano widzisz - różnice robi szkło i przysłona, która u Ciebie jest 2 razy mniejsze 2.8 - 5.6 . Dlatego tak dużo zarejestrowałeś wodoru.

Następne fotki będę robił na 3.5 lub 4 - szkoda światła.

 

Niestety kwota 2k - to póki co nie osiągalna suma dla mnie :)

A w dodatku u Ciebie to chyba pełna klatka? Jakiego aparatu używasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lukost napisał:

6d. Ostatnio dość długo wisiał na giełdach używany egzemplarz w dobrej cenie, ale ludziska się trochę przebiegu bali. ;)

Ano właśnie :) - bo kadr niby podobny a u Ciebie szerzej jakoś hehhe :)
 

Szkoda, że taki moment jest gdzie kasy brak - bo może byśmy się dogadali.

A człowiek po zakupie działki jest pusty jak bęben Rollingstonesów :)

ps.

A jak ma przebieg?

fdit:

źle zrozumiałem - myślałem, że Ty sprzedawałeś 6D hehe

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Godzinę temu, lukost napisał:

Fajna kolorystyka, moim skromnym zdaniem zmierzasz w dobrym kierunku. 

Dzięki :) Kolorystyka także mi odpowiada hehe. No i oczywiście przydałoby się tego 2 razy tyle materiału.

Zszedłem do F 3.5 i światła też więcej wpadło :) - następnym razem chyba zrobię jednak na F 4.0

Szkoda tylko, że ten obiektyw daje takie gwiazdki na bokach w szczególności prawa strona.

Kurcze muszę zbierać na jakiegoś samyanga 85 mm 1.8 bodajże  - bo na inne szkła mnie nie stać. No chyba że - ponoć canon 85 1.8 daje niezłe gwiazdki a na rynku wtórnym za ok 1000 zl można spotkać. Samyang także raczej rynek wtórny :)

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tutaj 40 minut w klatkach po 2 min, EOS 200D nieMod, EF 50 1.8 STM, ISO 800, F 3.5.

Tutaj najlepsza klatka wg DSS - jak widać - widać mliko hehe

kasjopea_200D.JPG.feacf5b88ce67842cf6f6d0833226dae.thumb.jpg.719cf52386f71489918247302c90111c.jpg

No i stack obrobiony i zmniejszony do ok 30% wyjściowego rozmiaru :) i delikatny crop

Dzięki tym chmurom to wyszły fajne pyłki hehe 

kasjopea1.thumb.jpg.25f8b3d8e4f709d249fc7a28c433b235.jpg

Podsumowując odpuszczam sobie Eosa 100D Mod - bo ma matryce walniętą.

Zaczynam zabawa z moim EOSEM 200D nieModem ale za to matryca normalna hehe

 

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

36 minut z EOS 200D - bez klatek kalibracyjnych

ISO 800 , F 3.5 12 x 2 min - rozciągnąłem  trochę i podkoloryzowałem.

wieczorem się pobawię lepiej - bo troszkę zmasakrowałem - ale chodziło o pokazanie różnic.

lab1.thumb.jpg.1405b27ddf6740c7db3015dc0166eee5.jpg

 

Niebo a ziemia porównując fotkę podobnego obszaru z mojego Eosa 1000D MOD!!!

tylko, że tam było F5.6 - musiałem dużego cropa zrobić by gwiazdki były jako takie. Ale 2h!!!

A zdjęcie powyżej bez żadnego cropa.

 

12czlab kopiuj11a.jpg

 

 

 

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
6 godzin temu, lukost napisał:

Kurczę, żeby było widać przeskok jakościowy musi być jednak mod i lepszy obiektyw. Nie obraź się, ale jak na tą ilość materiału to szału nie ma - choć nie twierdzę też, że jest źle, bo kolorystyka wydaje się poprawna, a foty są przyjemne w odbiorze. 

Ale co mam się obrażać :)

pokazuje to co mi wyszło ;)

moda póki co nie będzie, bo aparat służy do normalniej fotografii

postaram.sie następnym razem zebrać chociaż 4 godziny 

co może będzie lepiej :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2020 o 18:30, lukost napisał:

Kurczę, żeby było widać przeskok jakościowy musi być jednak mod i lepszy obiektyw. Nie obraź się, ale jak na tą ilość materiału to szału nie ma - choć nie twierdzę też, że jest źle, bo kolorystyka wydaje się poprawna, a foty są przyjemne w odbiorze. 

jeszcze się pobawiłem materiałem.

YB6E7jc0J7A4_16536x16536_aQzPccmW.jpg

Jutro wyceluję w serce i duszę i zejdę na F3.0 - no i plan jest jakieś 4h materiału zebrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z wczorajszej sesji 
głównym celem była Serce i Dusza - ale zrobiłem 4h i słabo bardzo - powalczę może coś jeszcze będzie.

Po zmianie baterii udało mi się zebrać 1,5 okolic Plejad - no i wyszło dużo fajniej 

jak się podoba - a może nie podoba hehe

Eos 200D NieMod

klatki po 3 minuty 33szt, ISO 800, F 3.5 (canon ef 50 1.8 stm)

plus klatki kalibracyjne

Mocno wyciągnąłem - ale szczerze to bardzo mi sie podoba ;)

 

 

koniec.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)