Skocz do zawartości

Dlaczego nie Bresser ??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o info dlaczego nie teleskop firmy Bresser???? Przeglądam wypowiedzi i wszędzie jedno, tylko nie kupuj Bressera kupuj SYnte lub cos z sky-watcher ?? Pytam ponieważ przeglądam i rozglądam się za pierwszym teleskopem przeglądam zdjęcia zrobione prze Syntę/Bresserai Sky-Watchera i nie wiem czym różni się np N-130 130/1000 Bresseta od np Sky-Watcher N150/750. Światłosiła im mniejsza to lepiej ? czy gorzej? Rozumiem, że pewnie macie rację ale może ktoś napisze dlaczego nie Bresser bo sama wypowiedź nie kupuj Bressera tylko SYnte lub Sky-Watchera to mało troche, to tak jak forum byłoby sponsorowane prze Delte Optical ( tak to wygląda) Zero wyjaśnienia tylko Synta i Synta bo jest lepsza a ja pytam dlaczego jeśli można, co w nich jest nie tak?? Tandeta bo mają do du...y optyke czy CO??

Delta Optical Titanium 10x56, Orion 8",Lidletka 10x50 BK-7 Auriol,Nikon D7100
/war-maz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są gorzej wykonane, lustra gorszej jakości a z tego co kojarze to zdarza się że mają na stale w wyciągu zamontowanego Barlowa o beznadziejnej jakości. Takie kombinacje są np w tubach których długość to 50 cm a mają 1000 mm ogniskowej. Światłosiła- jasny teleskop (np F/5 ) jest przedewszystkim do DSów, ciemny (np F/12) nadaje się raczej tylko do planet i Księżyca. Za uniwersalna światłosiłę uznaje się coś ok. F/8. To tak w skrócie tłumacząc bo jest to temat na cały referat ;)

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o info dlaczego nie teleskop firmy Bresser???? Przeglądam wypowiedzi i wszędzie jedno, tylko nie kupuj Bressera kupuj SYnte lub cos z sky-watcher ?? Pytam ponieważ przeglądam i rozglądam się za pierwszym teleskopem przeglądam zdjęcia zrobione prze Syntę/Bresserai Sky-Watchera i nie wiem czym różni się np N-130 130/1000 Bresseta od np Sky-Watcher N150/750. Światłosiła im mniejsza to lepiej ? czy gorzej? Rozumiem, że pewnie macie rację ale może ktoś napisze dlaczego nie Bresser bo sama wypowiedź nie kupuj Bressera tylko SYnte lub Sky-Watchera to mało troche, to tak jak forum byłoby sponsorowane prze Delte Optical ( tak to wygląda) Zero wyjaśnienia tylko Synta i Synta bo jest lepsza a ja pytam dlaczego jeśli można, co w nich jest nie tak?? Tandeta bo mają do du...y optyke czy CO??

To, że mamy sponsoring zlotowy "Delty" nie świadczy, że lobbujemy ich produkty. Mam ustalenia z DO które dotyczą wyłącznie zlotu a nie forum! To niesprawiedliwe stwierdzenie, gdyż  zawsze starałem się zachować  a komercyjny i bezstronny charakter FA.

Nigdy nie powiedział bym, że lustro Bressera jest gorsze od SW. Ich produkty zawsze były droższe od Sky-watchera i charakteryzowały się moim zdaniem lepszym wykonaniem (dawali więcej aluminium i mniej plastiku)  miałem kilka tub Bressera w tym tubę refraktora Messsiera 150/700 i uważam, że były niezłe w skali "econo".

Poza tym Bresser to ta sama firma co Meade. Może ich tańsze "zabawki"  pozostawiają wiele do życzenia (choćby gruby pająk w mniejszych  Newtonach) ale Synta 130/900 ma to samo...Uważam, że produkty Bressera mają jednak lepszą kontrole jakościową od SW.  Obecnie posiadam lidletkę Bressera -mijają lata a ona wciąż jest u mnie, to o czymś świadczy.

Sky-watcher jest po prostu leaderem rynku, ustala ceny i ma potężną bazę technologiczną nie tylko w Chinach. Dlatego ich produkty cieszą się taka popularnością w krajach Europy środkowej więc i u nas.     

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, że uzyskałem odpowiedź na moje pytanie, ale jak widzisz twój poprzednik napisał, że są gorszej jakości :) wiem, że każdy może wyrazić swoją opinię i to się chwali, ale moje wnioski wyciągnąłem po przeczytaniu wielu wypowiedzi, w których nikt nie napisał dlaczego są gorsze, stąd moje pytanie dlaczego nie Bresser. A z tym Barlowem to prawda, że jest na stałe w N-130? Co do Delty to nic nie mam, bo sam kupiłem lornetkę delty a na forach w większości jest lansowany Nikon 10x50, a moim zdanie, ponieważ patrzyłem przed kupnem przez obie  Delta Titanium 10x56 wypada lepiej. Teleskopu nie mam jak porównać więc czytam na forum co sądzą inni, a każda uwaga jest cenna te negatywne również, tylko nie takie, że ktoś pisze że nie kupuj a w większości wypowiadający pewnie nie patrzył przez dany teleskop. Co do lidletki to czekam i pewnie kupię, żeby porównać i wyrazić swoją opinię ale też dużo o niej czytałem dobrego. Reasumując proszę o opinię czy do DSów N-130 Bresser na początek będzie Ok pytam, bo po pierwsze mam możliwość kupić taki używany, po drugie siedzę szukam i nie mogę znaleźć opinii o dokładnie tym modelu.

Delta Optical Titanium 10x56, Orion 8",Lidletka 10x50 BK-7 Auriol,Nikon D7100
/war-maz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się jednak wydaje że chodzi tu o najtańszą ligę (np z Barlowami). Tutaj i Bresser i SW robią szit. Wydaje mi się jednak że SW są wśród nich lepsze (ale zależy to stricte od konkretnego modelu, nie można porównywać całych marek). Dodaje że jest to moje subiektywne odczucie ponieważ 10 miesięcy temu stałem przed wyborem "mniejszego zła" i postawiłem na SW. Tube sobie chwale, mankamentem był montaż ale to już inna bajka.

p.s. Ja też nie patrzyłem przez teleskopy Bressera ale piszesz że nie znalazłeś uzasadnienia dlaczego ich nie kupować. Ja tu tylko przytoczyłem opinię z for i z rozmów na PW których sam niecały rok temu szukałem gdy stałem przed wyborem jaki teleskop kupić.

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SK1149 EQ1... Hmm....  Generalnie już nie używam :] tuba leży zdjęta, a montaż od wczoraj przerobiony na tymczasowy statyw pod lornetkę. Do DSO trochę za małe lustro, planety całkiem dobrze, tylko powiększenie za małe. Szczerze mówiąc patrząc z perspektywy czasu lepiej byłoby kupic DOBRĄ lornetkę, np Nikona 10x50 EX. Największa wada to montaż, jeśli ktoś ma słomiany zapał to nie da rady. Ja po pierwszej nocy byłem zdegustowany i załamany jaki ten "paralaktyk" jest niewygodny i jak się trzęsie. Żeby Ci to zobrazować, powiem Ci że jak wypuszczałem powietrze nosem to tuba wpadała w trwające 10 sekund drgania i zmieniała położenie. Jeśli obserwowałem np Jowisza, i chciałem wyjąć okular i włożyć go w Barlowa to tuba zmieniała położenie i trzeba szukać od razu. Ja już po pierwszych obserwacjach stwierdziłem że zbieram na Synte 8", a że apetyt rośnie w miarę jedzenia, pół roku później kupiłem 10"

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie :) właśnie otrzymałeminformację od sprzedającego, że teleskop stał całą zimę w domku letniskowym, czy wilgoć i mróz nie zaszkodzą ?

Delta Optical Titanium 10x56, Orion 8",Lidletka 10x50 BK-7 Auriol,Nikon D7100
/war-maz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładne zdjęcia luster bym sobie zażyczył, niedawno był wątek na maniaku z wżerami i odbarwieniami, jakie uczyniła wilgoć w piwnicy nieogrzewanej i zawilgoconej  :o

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem Oriona 8 cali :) muszę przyznać, że w warunkach domowych bo nie miałem okazji jeszcze posiedzieć na dworze widać zajebiście. Fakt, że okulary w komplecie nie są dobre ( tak słyszałem ) ale jak na pierwszy teleskop jestem zadowolony. Pasy na Jowiszu  zauważone :) z domu prze okno dachowe !!! a słyszałem, że w polu widok jest bez porównania jutro jak będzie pogoda wychodzę i szukam co się da.

 

Delta Optical Titanium 10x56, Orion 8",Lidletka 10x50 BK-7 Auriol,Nikon D7100
/war-maz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SK1149 EQ1... Hmm....  Generalnie już nie używam :] tuba leży zdjęta, a montaż od wczoraj przerobiony na tymczasowy statyw pod lornetkę. Do DSO trochę za małe lustro, planety całkiem dobrze, tylko powiększenie za małe. Szczerze mówiąc patrząc z perspektywy czasu lepiej byłoby kupic DOBRĄ lornetkę, np Nikona 10x50 EX. Największa wada to montaż, jeśli ktoś ma słomiany zapał to nie da rady. Ja po pierwszej nocy byłem zdegustowany i załamany jaki ten "paralaktyk" jest niewygodny i jak się trzęsie. Żeby Ci to zobrazować, powiem Ci że jak wypuszczałem powietrze nosem to tuba wpadała w trwające 10 sekund drgania i zmieniała położenie. Jeśli obserwowałem np Jowisza, i chciałem wyjąć okular i włożyć go w Barlowa to tuba zmieniała położenie i trzeba szukać od razu. Ja już po pierwszych obserwacjach stwierdziłem że zbieram na Synte 8", a że apetyt rośnie w miarę jedzenia, pół roku później kupiłem 10"

Ja się nie zgodzę posiadam SW na EQ1 i to kwestia wprawy jeśli twój montaż po dmuchnięciu nosem trzęsie się przez 10 min to raczej ktoś Ci sprzedał bubel, faktem jest że trzęsienia występują przy kopnięciu w montaż lub nadmiernym pokładaniu się twarzą na okular.

Jeśli opanujesz tagi montaż tym lepiej i dokładniej będziesz obsługiwał swój teleskop.

Pozdro

Sky Watcher refraktor 70x900  okulary: 6mmUW, 10mm, 25mmUWA filtry: księżycowy, planetarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze napisałem 10 sekund- czytaj uważniej. I nie zgadzam się z tym że EQ1 trzęsie się dopiero przy kopnięciu lub waleniu głową w okular- każdy kto choć raz dotkna ten montaż potwierdzi to co mówię. Ważne też jaka tuba jest powieszona na tym montażu.

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 lat później...

Witajcie. Czytając tę posty, odnoszę wrażenie że Bresser to kiepski sprzęt a jedyny słuszny to SW synta i kropka. Posiadam teleskop Bresser Messier Dobson 10 cali. Ogniskowa 1270, f50, w syncie chyba jest 1200. Mój kolega posiada SW 10 cali. Jakie są różnice między tymi dwoma? Po pierwsze, Bresser jest o niebo lepiej wykonany, czuć to w rękach. Wystarczy postukać w tubus obu teleskopów. Tubus Bressera jest wykonany z grubszej blachy, Synta z blaszki cieniutkiej. Bresser posiada o niebo lepszy wyciąg okularowy. Posiada kształt heksagonalny czyli sześciokrotny. Daje to taki efekt że jest mocniejszy a w połączeniu z grubsza blacha obudowy daje efekt taki że po podłączeniu ciężkich akcesoriów nie wygina się wyciąg razem z tubusem, więc Bresser znosi większe obciążenia. Już tymi dwoma argumentami bije Synte na głowę. Kolejna rzecz, nie wiem dlaczego ale Bresser ma trochę większe lustro wtórne. Może to wynik że ma ogniskowa 1270 a Synta 1200. Nie znam się aż tak. Z tego co wiem, po odkręceniu tych dużych półkoli od montazu, po dodaniu do obejm jakieś szyny, Bresser może pracować na montażu paralaktyczNym. Jeżeli chodzi o lustra, czy jest różnica? Wątpię. To raczej to samo. To samo widać przez Bresser a to samo pokazuje Synta. Bresser troszkę droższy. Okulary w zestawie? Taki sam szajs jak w Syncie. Chcesz fajne okulary? to kup sobie. Montaż? Jeśli chcesz wywqzyc Bressera po podłączeniu ciężkich akcesoriów to wystarczy poluzować obejmy i przesunąć tubus i po kłopocie. Montaż dobry w Syncie i w Bresser .  Tu już samemu należy ocenić. Bresser to jakość która widać i czuć. W moim odczuciu, wiem że SW jest od groma i prawie każdy ma SW. Uważam że Synta powinna być o wiele tańsza bo jakością wykonania itd. naprawdę bresserowil ustępuje. Michał

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem niedawno achromaty Bressera w sklepie i trzeba przyznać, że są całkiem ładne i wykonanie stoi na dobrym poziomie (zastanawiałem się nad 90/500, ale w końcu kupiłem używany 100/600). Myślę że przez te 5 lat odkąd powstał ten wątek trochę się zmieniło. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)