Skocz do zawartości

Polski Astronomy Picture Of the Day - III kwartał 2020 roku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym poinformować wszystkich zainteresowanych Polish Astronomy Picture of the Day,
że zmuszony jestem zrezygnować z funkcji eksperta w PAPOD z prywatnych względów.

Jednocześnie chciałbym wszystkim serdecznie podziękować za te kilka lat wspólnie spędzonych
w tym bardzo ciekawym projekcie.
Zostaję z Wami, ale już jako obserwator, użytkownik ?

Dodatkowo pragnę poinformować, że z ramienia FA do grona Ekspertów dołącza Tomasz Zwoliński,
który z pewnością zasługuje na to wyróżnienie, także gratuluję i dziękuję!

Pozdrawiam i do usłyszenia! 

MOJA GALERIA :  https://www.astrobin.com/users/kenny/
NEQ-6 SYN SCAN, TS TRIPLET APO 90/600, TS 80/330, ZWO ASI120MM-S, ZWO ASI 2600MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2020 o 02:42, wessel napisał:

Polish Astronomy Picture of the Day - 8 sierpnia   2020

Kometa i NLC    - autor Dominik Sito

Zdjęcie bierze udział w konkursie " Astrofotografia Roku Delta Optical"

więcej na  www.polskiapod.pl 

460265494_NeowiseNLCds.thumb.jpeg.a45e269f4d7b79fbe720a2f66f8978c2.jpeg

facebook_ikona-facebooksss.png.5113c12abdcdbff072d2b4cf66ee639f.png

Mam pytanie o techniczną stronę tego zdjęcia. Jakim sprzętem było zrobione i w jaki sposób obrobione? Zapytam też wprost - czy to jest, hmm, fotomontaż, bo proporcje komety i elementów krajobrazu są zastanawiające. Na moim zdjęciu z 200 mm proporcje są zupełnie inne,  a sama kometa wygląda znacznie mniej okazale (pomijając czas naświetlania rzecz jasna, bo to pojedyncza klatka). Jeśli się mylę/nie znam, proszę o sprostowanie.

kometka.thumb.jpg.632c3d6cb86901fbc3568f31ae9728e7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale tutaj wygląda to tak, jakby kometa została zrobiona z dłuższej ogniskowej (ewentualne jest to crop), krajobraz z krótszej i wszystko to zostało scalone w jedno, z rozmyciem w miejscu połączenia. Nie wiem, mi te proporcje po prostu kompletnie nie grają. Oglądałem kometę wielokrotnie, z horyzontem w polu widzenia również i uważam, że ta praca niewiele ma wspólnego z rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg opisu z fejsbuczka:

https://www.facebook.com/fanpagepolishapod/photos/a.1261798610587184/2727625597337804/

Cytuj

Obiektyw: M.Zuiko 40-150 f/2.8 ;Kamera: Olympus OM-D EM-5 Mark III; montaż: SkyWatcher Star Adventurer.

Nic więcej nie jest napisane o technikaliach. Fotografowałem kometę z kilku różnych ogniskowych i na moje oko również uważam że proporcje są zaburzone. Ale w opisie jest zoom, który taką operację umożliwia (np kometa z 150mm a horyzont z 40). 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wessel odpiął i usunął z polecanych ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)