Skocz do zawartości

Kupię dużą lornetkę


kuba89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jak w tytule chcę kupić dużą lornetkę minimum 15x70, ale może być większa. Budżet w zależności od tego co się trafi. Może być coś budżetowego, ale najchętniej ze średniej półki typu DO Skyguide 15x70, Orion Resolux, Giant View.

Mile widziany statyw/żuraw, ale nie jest to warunek konieczny, moze być sama lornetka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zamówiłem tego Skyguida z olxa, 2 dni temu przyszła... rozkolimowana totalnie, a miało być wszystko ok... Jakiś Krzysztof z Poręby Wielkiej mi takie cacko opchnął. Telefonu już nie odbiera, no cóż, mówi sie trudno. Wysłałem ją do Delty i raczej sobie poradzą. Temat można zamknąć. Dziękuję wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kuba89 napisał:

Zamówiłem tego Skyguida z olxa, 2 dni temu przyszła... rozkolimowana totalnie, a miało być wszystko ok... Jakiś Krzysztof z Poręby Wielkiej mi takie cacko opchnął. Telefonu już nie odbiera, no cóż, mówi sie trudno. Wysłałem ją do Delty i raczej sobie poradzą. Temat można zamknąć. Dziękuję wszystkim :)

Była za tania żeby była sprawna. Niestety trzeba kupować że sprawdzeniem zawartości, a więc szybkim testem lornetki przy kurierze. Było brać ode mnie, bo moja skyguide jest do minimalnej poprawy, a tak to pewnie delta ściągnie ze 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówili, że 150-200zł biorą za kolimację, dam Wam znać jak już będzie naprawiona. Pewnie masz rację Peter, ale nie chciałem sprzętu, który trzeba odsyłać na serwis, bo biorąc pod uwagę te koszty to nie wiele drożej nówki chodziły. W każdym razie na jedno mi wyszło ;) Co do sprawdzenia przy kurierze - pytałem, ale dopiero po zapłaceniu można było sprawdzić. Jedynie poczta ma opcje sprawdzenia zawartości przy odbiorze i pewnie następnym razem będzie trzeba wybrać taką opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lornetka jest już u mnie :) Serwis Delty spisał się mega szybko. Za kolimację, czyszczenie optyki, uszczelnianie i nabijanie azotem wzięli 160zł + 20 za kuriera. Teraz widać elegancko, podobno jakiś pryzmat był przestawiony. Jak pogoda pozwoli to dziś porównam Skyguida z Orionem Giantview 16x80 ED którego kupiłem w międzyczasie. Być może jedna z lornetek trafi na giełdę bo przybliżenia mają podobne i chyba nie będzie sensu trzymać ich obu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)