Skocz do zawartości

Dwa pytania


Bedd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dwa krótkie pytania:

- Posiadam Samsunga S10 Lite i nigdzie nie ma opcji ustawienia czasu naświetlania nawet w trybie manualnym (Pro) czy istnieje jakaś aplikacja, która może to przeskoczyć?

- Jaki budżet musiałbym przeznaczyć aby sensownie zacząć przygodę z fotografią nocnego nieba? Nie konkretnych obiektów, tylko ogólnie krajobraz z gwieździstym niebem, droga mleczna itp? I jakie zestawy proponujecie? 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bedd napisał:

- Jaki budżet musiałbym przeznaczyć aby sensownie zacząć przygodę z fotografią nocnego nieba? Nie konkretnych obiektów, tylko ogólnie krajobraz z gwieździstym niebem, droga mleczna itp? I jakie zestawy proponujecie?

Poczytaj najpierw podstawy :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Bedd napisał:

Czytałem, ale tam są głównie opisane metody fotografowania,  powiększanie świadomości na temat różnych ustawień itp, a mi chodzi o konkretne modele, które użytkownicy mieli okazję używać i mogą polecić na sam początek. 

Proszę bardzo, znajdziesz tam odpowiedź  :)

A jak napisał autor też od podszewki :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ignisdei napisał:

Nawet 5 letni Canon 350D z obiektywem kitowym, będzie lepszy niż smartfon.

Mam 15 letniego ;) a podejrzewam że wkrótce po tym jak go kupowałem to zastąpił go nowszy model i 5 latka nie kupisz ;) Sam używam  leciwej 450tki

Edytowane przez robinek72

SW 102/600, SW 80/400, EXOS2_SynScanGOTO, Bino TS, GSO CSV 30mm, ES 20mm LER x2, ES 11mm, ES 6.7 mm, SWA-58 6 i 4mm, Kamakura 10x50, Canon 550D, SVBony105 camera + SV106 guider scope

IMG_20230224_224615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Bedd napisał:

Widzę opisane parametry i kwestie miedzy okularem teleskopu, a aparatem, a ja zupełnie nie o tym ?

:D

Ja się na tym nie znam, ale gdybym miał rozpocząć przygodę z Astrofoto to kupiłbym:

  1. Stary Canon z live-view, pewnie 450d - https://astrophotography.app/EOS.php
  2. Obiektyw z giełdy  Samyang 135 mm
  3. Montaż Mini Track w wersji zależnej co trafi się na giełdach
  4. Jakiś stabilny statyw.
2 godziny temu, Bedd napisał:

Jaki budżet musiałbym przeznaczyć aby sensownie zacząć przygodę z fotografią nocnego nieba?

Nie podam Tobie kwoty, bo w zależności co kupisz nowe czy z giełdy to będzie się różniła o 20-40%

  • Like 1

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robinek72 napisał:

Mam 15 letniego ;) a podejrzewam że wkrótce po tym jak go kupowałem to zastąpił go nowszy model i 5 latka nie kupisz ;) Sam używam  leciwej 450tki

Dzięki za czujność, miało być 15 letni. Tyle miał by teraz mój. Pozdrawiam :)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)