Skocz do zawartości

Jaka lornetka 10x50 ze średniej półki?


kemot

Rekomendowane odpowiedzi

Ok dzięki za pomoc. Jeszcze takie wynalazki: https://www.olx.pl/sport-hobby/q-lornetka/?search[user_id]=5115627 Gość likwiduje kolekcję i ma tego sporo w cenie 200-250 czyli tyle ile chciałbym dać za używkę. Niestety internet milczy na temat takich lornetek jak Prinz,  Mark Scheffel i reszta. Ktoś coś poleci z tego zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś kolekcjonerem czy szukasz lornetki do astro? :)

Rozumiem, że budżet ograniczony, ale dostałeś wcześniej propozycje odpowiednich lornetek od kilku osób, więc szukanie na siłę "a może jednak uda się kupić coś innego równie dobrego i do tego tanio" racze się nie uda :) 
Jeśli nie możesz wydać więcej niż 250 zł to dozbieraj i odłuż zakup w czasie.

Edytowane przez dexter77

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kemot napisał:

Ok dzięki za pomoc. Jeszcze takie wynalazki: https://www.olx.pl/sport-hobby/q-lornetka/?search[user_id]=5115627 Gość likwiduje kolekcję i ma tego sporo w cenie 200-250 czyli tyle ile chciałbym dać za używkę. Niestety internet milczy na temat takich lornetek jak Prinz,  Mark Scheffel i reszta. Ktoś coś poleci z tego zestawu?

Daj sobie spokój :) Tak jak Dexter napisał, jeżeli jesteś kolekcjonerem to ok ale to nie są lornetki do astro, ze względu na bardzo słabą sprawność optyczną. Przypuszczam że tzw "lidletka" za 60zł rozjedzie sprawnością wszystkie lornetki z tej kolekcji :)

Miałem parę starych lornetek, między innymi dwa lub trzy (już nie pamiętam) japońskie oryginalne Chinony. Świetne lornetki w dzień, ale w nocy wspomniany przeze mnie Aculon, kładł je na łopatki bez mrugnięcia okiem :)

Ja ostatnio jestem zaskoczony lornetką DO Discovery 10x50. Kupiłem ją do obserwacji dziennych z racji że mam 7x50 na noc, ale zerkam też w nocy i obrazy są całkiem całkiem. Wiadomo są jakieś nieostrości na brzegu itd. ale w takim Ex-ie też są.

Lornetka jest słaba mechanicznie, bo ma plastikowy mostek, ale optycznie mimo szkieł BK7 nie jest źle i jeżeli ktoś szuka czegoś taniego na początek, śmiało mogę polecić.

DO Extreme 7x50 ED
SW 120/600+AZ4 _ GSO 10''
Bino Maxbright + 2x: ES 14mm, TV Panoptic 19mm; + ES 24mm 82*
CVM 2" _ Orion UB 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja bym bez Was zrobił? Ok to z kolekcjonerstwa już się wyleczyłem. A skoro jesteśmy w temacie ekonomicznych rozwiązań typu DO Discovery to czy w tej cenie nie będzie nieco lepsza DO Entry? Ma szkła Bak4 a jej kolega Discovery ma BK7 i kosztuje praktycznie tyle samo.

5 godzin temu, dexter77 napisał:

Jeśli nie możesz wydać więcej niż 250 zł to dozbieraj i odłuż zakup w czasie.

Idealnie było by znaleźć  używaną  Nikona Aculon 10x50 albo DO Silver 10x50 w dobrym stanie w cenie 250-300 zł i myślę, że to by mnie zadowoliło. Niestety ciężko o takie oferty albo jak są to ludzie sobie cenią prawie jak za nowe w sklepie.

Jest do kupienia używany Nikon Aculon w dobrej cenie ale 10x42 https://www.olx.pl/oferta/lornetka-nikon-aculon-a211-10-42-CID767-IDFO6qt.html . Czy 42mm będzie porównywalna z 50mm czy jednak różnica będzie duża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Przy okazji tematu o Kamakurze chciałbym zapytać tych co mają model WP2. Jaki adapter kupić żeby zamontować ją na statywie? Jaka średnica śruby? Jakiś uniwersalny 1/4"? Na stronie dystrybutora nie ma takiego info.

Aktualnie czekam na paczkę z Ecotone, która powinna dotrzeć w tym tygodniu a chciałbym wcześniej wyposażyć się w statyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 28.07.2020 o 16:26, Mefiu5 napisał:

Dzień dobry,

Przy okazji tematu o Kamakurze chciałbym zapytać tych co mają model WP2. Jaki adapter kupić żeby zamontować ją na statywie? Jaka średnica śruby? Jakiś uniwersalny 1/4"? Na stronie dystrybutora nie ma takiego info.

Aktualnie czekam na paczkę z Ecotone, która powinna dotrzeć w tym tygodniu a chciałbym wcześniej wyposażyć się w statyw.

Zwykły 1/4 powinien być ok. I jak ta paczka w ogóle, dotarła? Jak wrażenia?

OPTICRON WP T 8x32   |    SW MAK 127 2"+ BINO/AZ4    |    SW 90/900   |    PENTAX 20x60

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)