Skocz do zawartości

Pierwszy teleskop


Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, lolak89 napisał:

Nie wart tej ceny i to o sporo, odejmij tysiąc z kwoty jaką sobie życzy i możesz go kupić.

Gdy przyjdzie Ci pomysł kupić coś z ogłoszeń to wrzuć tutaj, ocenimy wartość i będziesz wiedział czego oczekiwać.

Ja coś znalazłem do oceny https://m.olx.pl/oferta/teleskop-dobson-8-CID767-IDEUFXU.html?reason=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bliżej tysiąca jeśli to zadbany egzemplarz. W czasie kryzysu ceny produktów ze sklepów wzrosły ale bez przesady, tyle kosztowały nowe kilka lat temu. Co najlepsze w sklepie cena SW 8" zrównała się z GSO 8" gdzie GSO jest zwyczajnie lepsze. 

5 minut temu, M4TEUSZ napisał:

Przynajmniej jest to realna kwota a nie 2600 za Syntę z dwoma okularami po 250-300 zł za sztukę z giełdy :) filtr Baadera warty 150 zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką Syntę to max 1000 zł, ceny mocno wzrosły i sprzedający obecnie odnoszą się do cen jakie są w sklepach, a nie do tej kwoty za jaką kupili, stąd mamy ceny jakie mamy. Mimo wszystko zwykłej Synty bym nie kupił, ten montaż to jakieś nieporozumienie - nic przyjemnego. Celuj w wersję GSO, chociaż ona na giełdzie szybko znika. 

Jeśli masz budżet około 2k to kup po prostu nowe GSO 8" i po sprawie, okulary wymienisz z czasem. Ja tak zrobiłem, polowałem na giełdzie na GSO 8", ale bardzo długo nic nie było. W końcu w czerwcu kupiłem nową sztukę. Gdybym czekał na używkę to nadal bym był bez teleskopu, gdyż od tego czasu nic na giełdzie nawet się nie pojawiło, a pytających o używane GSO 8 jest bardzo dużo - zarówno na forach , jak i FB :) Większe szanse, że trafisz na używane GSO 10" niż 8".

Edytowane przez dexter77

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lolak89 napisał:

Nie wart tej ceny i to o sporo, odejmij tysiąc z kwoty jaką sobie życzy i możesz go kupić.

Gdy przyjdzie Ci pomysł kupić coś z ogłoszeń to wrzuć tutaj, ocenimy wartość i będziesz wiedział czego oczekiwać.

Ok dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kipisz napisał:

GSO 8? Czyli co? Jestem prostym człowiekiem nie rozumiem wszystkiego. :)

Teleskop: https://deltaoptical.pl/teleskop-dobson-8-f-6-m-crf

2 godziny temu, M4TEUSZ napisał:

Kup nowe Gso 8 , powinno ci jeszcze zostać na okular Baader Classic ortho 6 mm planetarny 

6 mm to raczej za dużo na obecne warunki z tym teleskopem. Poza tym w zestawie jest 9 mm, 30 mm, celowałbym raczej na używkę w okolicy 14 mm do DSów. Planety w 14mm wyglądają również dobrze.

  • Like 1

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej kupują za krótkie okulary a potem z nich nie mają pożytku bo seeing za słaby u nas. I szukają kupca. 14 mm lantanowy albo inny dobrej jakości daje więcej radości z obserwacji.

  • Like 1
Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jpatka napisał:

Najczęściej kupują za krótkie okulary a potem z nich nie mają pożytku bo seeing za słaby u nas. I szukają kupca. 14 mm lantanowy albo inny dobrej jakości daje więcej radości z obserwacji.

Dokładnie, a najczęściej powtarzane pytanie to: jakie powiększenie?

..a następnie placek w okularze zamiast planety.

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kipisz napisał:
18 godzin temu, M4TEUSZ napisał:

Cudeńko, trochę przekracza moje 2k ale zestaw wydaje mi się że wart tej ceny zwłaszcza że 200/1200

Ten teleskop stoi na allegro dokladnie od roku . Wiem bo czesto zagladam. To chyba jakis rekord

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, dexter77 napisał:

Dokładnie, a najczęściej powtarzane pytanie to: jakie powiększenie?

..a następnie placek w okularze zamiast planety.

No fizyki nie oszukasz, choć niektórzy próbują, szczególnie sprzedawcy.

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)