Skocz do zawartości

GRUPA FB ASTRO-ZAKRĘCENI


Rekomendowane odpowiedzi

Utworzyłem dziś (TESTOWO) grupę Facebookową "Astro-zakręceni"
Skierowałem ją do osób piszących na Forum, lub tych co fora ze znanych sobie powodów omijają 1f609.png . Jest to oficjalna grupa FB, powiązana z FA.

A piszemy w niej, oczywiście o astronomii.
Ps. Moderatorzy poszukiwani 1f642.png
https://www.facebook.com/groups/1404470703273990/

logo fafb.png

  • Like 2

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ignisdei napisał:

Utworzyłem dziś (TESTOWO) grupę Facebookową "Astro-zakręceni"
Skierowałem ją do osób piszących na Forum, lub tych co fora ze znanych sobie powodów omijają 1f609.png;) . Jest to oficjalna grupa FB, powiązana z FA.

A piszemy w niej, oczywiście o astronomii.
Ps. Moderatorzy poszukiwani 1f642.png:)
https://www.facebook.com/groups/1404470703273990/

logo fafb.png

Niektórzy omijają Facebooka :) tutaj mamy grupę docelowa bez zbędnego śmietnika 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. Ale zdam szereg osób, które unikają for. A są aktywni na FB.Dajmy im więc przestrzeń do dyskusji, opatrzoną naszym logo :)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ignisdei napisał:

Wiem, wiem. Ale zdam szereg osób, które unikają for. A są aktywni na FB.Dajmy im więc przestrzeń do dyskusji, opatrzoną naszym logo :)

Kiedyś na fejsie było wszystko, teraz są reklamy, zbędny spam i lajdactwo. Oczywiście są też rzeczy ważne. Ale wydaje mi się że ludzie będą wracać na fora. Skasowałem konto na fejsie kilka lat temu i jest dobrze. Ale każdy pomysł na poszerzanie astro grupy jest spoko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukost napisał:

Kreujesz równoległe quasi - forum? Nie wiem czy to najlepszy pomysł, ale nie mnie to oceniać. 

No właśnie kiedyś, też tak myślałem, ale widzę że sporo osób które kiedyś znałem nie pisze na forach. Facebook jest chyba dla nich bardziej intuicyjny, nie zaciągnę ich na FA. A dzięki grupie dyskusyjnej na FB  mogę pozyskać ich potencjał, dla celów popularyzacji astronomii.   :)

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przed podjęciem takiej decyzji powinni wypowiedzieć się użytkownicy naszego Forum.
Jesteś Robercie jego Administratorem ale forum istnieje dzięki naszym Darczyńcom.
Widzę, ze nie jestem odosobniony w stwierdzeniu, że to niezbyt trafna decyzja...... :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Jacek E. napisał:

Myślę, że przed podjęciem takiej decyzji powinni wypowiedzieć się użytkownicy naszego Forum.
Jesteś Robercie jego Administratorem ale forum istnieje dzięki naszym Darczyńcom.
Widzę, ze nie jestem odosobniony w stwierdzeniu, że to niezbyt trafna decyzja...... :(

Wszystkie trzy fora astronomiczne istnieją dzięki darczyńcom, tak na marginesie. Ale co ma piernik do wiatraka? Nie wiem co "grupa" na FB ma do opłacania: silnika forum, hostingu czy templatki?

Fejbuk jest darmowy... Nie wiem czemu  mają służyć przytyki finansowe. Akcja cegiełkowa była dobrowolna. Rozliczam się z każdej złotówki publicznie.

Administrator Techniczny tylko na moją prośbę  pracuje za darmo, bo tyle  ma wspólnego z astronomią co ja np. z wędkarstwem. 

Ale nie po raz pierwszy "wytaczasz" kwestie finansowe, jak bym był jakimś drobnym cinkciarzem, który żyje z datków forumowych. Skoro tak skrupulatnie mnie rozliczasz - Przeanalizuj proszę budżet konkurencyjnych for... i zobacz jaki pazerny ze mnie skur...?

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, ignisdei napisał:

Wszystkie trzy fora astronomiczne istnieją dzięki darczyńcom, tak na marginesie. Ale co ma piernik do wiatraka? Nie wiem co "grupa" na FB ma do opłacania: silnika forum, hostingu czy templatki?

Fejbuk jest darmowy... Nie wiem czemu  mają służyć przytyki finansowe. Akcja cegiełkowa była dobrowolna. Rozliczam się z każdej złotówki publicznie.

Administrator Techniczny tylko na moją prośbę  pracuje za darmo, bo tyle  ma wspólnego z astronomią co ja np. z wędkarstwem. 

Ale nie po raz pierwszy "wytaczasz" kwestie finansowe, jak bym był jakimś drobnym cinkciarzem, który żyje z datków forumowych. Skoro tak skrupulatnie mnie rozliczasz - Przeanalizuj proszę budżet konkurencyjnych for... i zobacz jaki pazerny ze mnie skur...?

Po pierwsze to pierwszy raz, po drugie nie doczytałeś tego co napisałem. Przykre to jak pupa jeża. A wymyślanie, że Cię rozliczam, że jesteś pazerny to już chwyt propagandowy poniżej pasa.
Na tyle durny to ja nie jestem aby nie wiedzieć że FB jest free.
A piernik do wiatraka ma to, ze Jest Forum Astronomiczne, ze swoim znakiem, regulaminem i tematyką. I wrzucanie ich na takie coś jest...
A dobra, bo znów przekręcisz wszystko.
Zakończę po tych zdaniach wyjaśniających, ze dyskusja powinna być, i w Radzie FA i wśród Userów. Oni też powinni decydować o kierunkach rozwoju naszego forum. Kropka z mojej strony. Bo to nie jest dyskusja z argumentami z Twojej strony tylko propaganda :(
 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja niby  wrzucam?

Jest :

Forum sobie działa po swojemu a na Facebooku promujemy nasze działania. W ogóle nie ogarniam, po co mam się kogokolwiek pytać czy zakładać grupę na FB czy nie? Na polskim FB jest mnóstwo grup o charakterze astronomicznym, dyskutują na nich nasi forumowicze oraz ludzie niezrzeszeni.

Przecież to jakiś nonsens zarzucać  mi nieposzanowanie Darczyńców. Jestem długoletnim finansistą i wiem że są sprawy związane z działalnością społeczną i cele finansowe.

To dwa światy i dwie rzeczywistości. DARCZYŃCY TO NIE UDZIAŁOWCY, NIE SĄ WSPÓŁWŁAŚCICIELAMI FORUM!

Powierzonymi pieniędzmi dysponuję na podstawie tego tematu

Zostały w nim jasno określone cele, na jakie mam przeznaczyć powierzone pieniądze. 

Cytuj

"będące niczym innym jak tylko:  dobrowolną zrzutką znajomych, na pokrycie bieżących kosztów funkcjonowania Forum,"

Teraz się pytam:?

  • Czy w którymś momencie, źle  zaangażowanym powierzone mi środki?
  • Czy zataiłem, względnie błędnie rozliczyłem saldo?
  • Czy spożytkowałem powierzone mi środki na inny cel, niż zadeklarowałem w tej akcji i akcjach latach poprzednich?

Jeżeli są jakieś wątpliwości co do tych celów, proszę o konkretne zarzuty a wypowiem się wyczerpująco.

Reszta nie dotyczy ni krztyny Darczyńców. A leży mojej gestii i Rady. 

Datki były na prowadzenie koszty forum -każda złotówkę pożytkuję z godnie z celem.  Z wszystkiego się publicznie  rozliczam. Ktoś powierza mi pieniądze -nie na moją zapłatę za administrowanie ale aby płacić RACHUNKI!!!

Czemu nagle darczyńcy mają decydować czy mam założyć grupę na FB  czy nie? To jakiś nonsens...Jak już , bym kogokolwiek o to spytał, była by to Rada FA.

Jeżeli któryś z darczyńców myśli,  że dając datek może wywierać nacisk na Admina to źle myśli i na drugi raz upraszam, o nie wysyłanie mi pieniędzy.

W tej chwili kilkanaście osób dodało się do grupy -czyli akceptują tą formę popularyzacji astronomii.

Forumastronomiczne.pl jest czymś więcej niż stronką z ładnymi fotkami. To społeczność, działająca na różnych kanałach, i nie tylko jako ta strona a mi jako Administratorowi i właścicielowi wypada je promować na różne sposoby na różnych portalach i zlotach  -co też  czynię.    

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej brniesz w pustkę i nie na temat  :(

Nigdzie nie napisałem, że sprzeniewierzasz pieniadze składkowe FA - nigdzie!!!!
Chciałem dyskusji a Ty zrobiłeś z siebie męczennika napastowanego przez niecnego usera.

Dobranoc.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brnę w pustkę...to Ty przeinaczasz i grasz na moich emocjach. Darczyńcy dali mi pieniądze na rachunki i tylko z tego się mogę im tłumaczyć.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie @ignisdei jestem zaskoczony, że jesteś zaskoczony...
Utworzyłeś oficjalną grupę forumastronimiczne.pl na FB i poinformowałeś o tym użytkowników forum post factum. Jesteśmy na tyle dużą społecznością, że na pewno znajdą się głosy za, jak i przeciw pomysłowi tworzenia takiej grupy. Myślę, że główny problem jaki wynikł to fakt, że użytkownicy jednak zostali zaskoczeni. A wydaje mi się, że większość jednak nie lubi być zaskakiwana. Czy takie decyzje powinny być podejmowane przez radę, czy może powinna być ankieta - nie mi decydować. Jestem za tym, aby take informacje zapodawać jednak wcześniej. Gdy robi się to po fakcie, emocje są nieporównywalnie większe. 

Edytowane przez pmochocki
  • Like 1

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pmochocki napisał:

Robercie @ignisdei jestem zaskoczony, że jesteś zaskoczony...
Utworzyłeś oficjalną grupę forumastronimiczne.pl na FB i poinformowałeś o tym użytkowników forum post factum. Jesteśmy na tyle dużą społecznością, że na pewno znajdą się głosy za, jak i przeciw pomysłowi tworzenia takiej grupy. Myślę, że główny problem jaki wynikł to fakt, że użytkownicy jednak zostali zaskoczeni. A wydaje mi się, że większość jednak nie lubi być zaskakiwana. Czy takie decyzje powinny być podejmowane przez radę, czy może powinna być ankieta - nie mi decydować. Jednak jestem za tym, aby take informacje zapodawać jednak wcześniej. Gdy robi się to po fakcie, emocje są nieporównywalnie większe. 

Ależ ja nie mam nic przeciwko krytyce, chętnie poznam stanowiska userów co do:

  • istotności funkcjonowania takiej grupy,
  • celów,
  • plusów i minusów, 

Tak szybko jak grupa powstała tak szybko można ją skasować. Wielokrotnie, userzy wypowiadali się co do np: Czata,  grafiki Forum itp.

Zawsze to szanowałem.

  • ale jeżeli ktoś odpala mi z ni z gruchy ni z pietruchy,  że powinienem pytać się najpierw darczyńców, to wybacz ale też mam prawo zareagować emocjonalnie. Bo kim ja kunia jestem? kanclerzem wielkim koronnym?

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie rozumiem, jak komuś może przeszkadzać założenie grupy na FB :D Jeszcze bardziej zabawne są stwierdzenie z prośbą o oficjalne stanowisko użytkowników, narady itp. Chyba niektóre osoby zbyt emocjonalnie podchodzą do sprawy. Przecież nikt nikomu nie nakazuje korzystania z FB :) Social media to dziś codzienność i jeśli dzięki temu pojawi się choć jedna młoda osoba, która "zarazi się" astronomią do dlaczego nie? Nie traktujcie forum jak jakiejś sekty z ograniczonym dostępem tylko przez adres https://www.forumastronomiczne.pl/. Forum przecież nie znika. Jeśli może w jakiejkolwiek formie funkcjonować także na FB to dlaczego nie? Jakie są przeciwskazania? Z grup na FB korzystam równie często co z różnych for, uważam to za znakomite uzupełnienie, do tego przepływ informacji i reakcji użytkowników jest o wiele szybszy. Są pewne trudności, jak np. grupowanie tematów, ale forma przekazu i promocji na FB jest zupełnie inna.

  • Like 9

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko w kwestii formalnej. Chciałem poinformować, że grupę dyskusyjną  FA na Facebooku, będzie moderować Kolega Szklarz.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ignisdei napisał:

No właśnie kiedyś, też tak myślałem, ale widzę że sporo osób które kiedyś znałem nie pisze na forach. Facebook jest chyba dla nich bardziej intuicyjny, nie zaciągnę ich na FA. A dzięki grupie dyskusyjnej na FB  mogę pozyskać ich potencjał, dla celów popularyzacji astronomii.   :)

A czy możliwe będzie połączenie FA z FB? W przeciwnym razie powstanie nowe "forum" odrębne nie związane niczym poza nazwą i logo. Ja nie używam FB i tresci tam będą niedostępne dla mnie tak jak te z FA dla tych z FB nie używających forum.  

 

Żeby było jasne nie jestem przeciw FB tyle że część dyskusji się tam przeniesie i bedzie niedostepna dla takich jak ja "poza FB"

Edytowane przez robinek72
  • Like 2

SW 102/600, SW 80/400, EXOS2_SynScanGOTO, Bino TS, GSO CSV 30mm, ES 20mm LER x2, ES 11mm, ES 6.7 mm, SWA-58 6 i 4mm, Kamakura 10x50, Canon 550D, SVBony105 camera + SV106 guider scope

IMG_20230224_224615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dexter77 napisał:

Naprawdę nie rozumiem, jak komuś może przeszkadzać założenie grupy na FB :D Jeszcze bardziej zabawne są stwierdzenie z prośbą o oficjalne stanowisko użytkowników, narady itp. Chyba niektóre osoby zbyt emocjonalnie podchodzą do sprawy. Przecież nikt nikomu nie nakazuje korzystania z FB :) Social media to dziś codzienność i jeśli dzięki temu pojawi się choć jedna młoda osoba, która "zarazi się" astronomią do dlaczego nie? Nie traktujcie forum jak jakiejś sekty z ograniczonym dostępem tylko przez adres https://www.forumastronomiczne.pl/. Forum przecież nie znika. Jeśli może w jakiejkolwiek formie funkcjonować także na FB to dlaczego nie? Jakie są przeciwskazania? Z grup na FB korzystam równie często co z różnych for, uważam to za znakomite uzupełnienie, do tego przepływ informacji i reakcji użytkowników jest o wiele szybszy. Są pewne trudności, jak np. grupowanie tematów, ale forma przekazu i promocji na FB jest zupełnie inna.

He he he :) miałem pisać post bez przeczytania całej dyskusji aż tu nagle zaczynam czytać Twój post i słowo w słowo mam te same odczucia, oprócz tego, że ja nie korzystam akurat z FB ale bez kitu, chyba chodzi o propagowanie astronomii w każdy możliwy sposób.

Niebo jest dla wszystkich panowie i panie :) jedyne co mnie martwi to, że może mi coś umknąć ciekawego z FB ale szczerze mówiąc wątpliwy scenariusz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na FB wszystko z czasem przepada. Chyba sami wiecie jak działa ta strona. 

Moim zdaniem jak Ignis uważa, że warto założyć tam grupę to niech tak będzie. Mi to w sumie obojętne. Fakt faktem, że na FB jest sporo postów i też tam, oprócz forum, często pomagam ludziom. A większość to początkujący. 

Edytowane przez Karol_C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, aby coś "przeniosło" się tylko na FB, to zupełnie inny format dyskusji i tematów. To uzupełnienie. I na pewno na FB będzie więcej pytań od kompletnie początkujących osób.

Czy grupa przetrwa to już odrębne zagadnienie, gdyż konkurencja jest spora, a ktoś to musi cały czas nakręcać, aby żyło np.:

https://www.facebook.com/groups/1020247947997575
https://www.facebook.com/groups/astrowiedza
 

Edytowane przez dexter77

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
W dniu 20.07.2020 o 23:06, ignisdei napisał:

Ja tylko w kwestii formalnej. Chciałem poinformować, że grupę dyskusyjną  FA na Facebooku, będzie moderować Kolega Szklarz.

Robercie ,grupa ma mało członków,może dodaj tych co mają polubione FA na FB.

Bez tego będzie stała w miejscu.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)