Skocz do zawartości

Wielkopolskie


piotr.strama

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...

Witam. Właśnie miałem zakładać wątek czy są jacyś astromaniacy z okolic Konina i trafiłem na ten wątek. Przeprowadzilem się do Zbierska, 20 km do Konina. Obserwujecie gdzieś w okolicy, macie jakieś miejscówki? Widziałem, że pod Poznaniem obserwujecie Folwark Sulejewo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
8 godzin temu, CarbonBasedLifeform napisał:

Odgrzeję temat - jest ktoś może z okolic Piły i chciałby połączyć siły na wspólne obserwacje, albo jakieś astropiwo?

Akurat jestem do środy w Pile, bywam tu dość często, lecz tym razem nie zabrałem lornetek ?

  • Like 1

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...


No, dobra...odgrzewam ponownie... Poznań / Mosina - Krosno.
Mój zasięg ograniczony jest nocną turystyką rowerową. w promieniu ok 30 Km od południowego skraju Poznania, ewentualnie rozszerzenie  zasięgu w promieniu o kolejne 30 km od Mosiny.

Chętnie dołączę do ewentualnych astro-wypadów za miasto.
Ze względu na brak auta, takiego nie zainicjuję 😞

Fotki robię ze statywu , na razie bez prowadzenia, bo trudno mi się zmotywować do wydania kasy na taki sprzęt, nie mając wielkiej możliwości dotarcia do ciemnych miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Wawrzek napisał:


No, dobra...odgrzewam ponownie... Poznań / Mosina - Krosno.
Mój zasięg ograniczony jest nocną turystyką rowerową. w promieniu ok 30 Km od południowego skraju Poznania, ewentualnie rozszerzenie  zasięgu w promieniu o kolejne 30 km od Mosiny.

Chętnie dołączę do ewentualnych astro-wypadów za miasto.
Ze względu na brak auta, takiego nie zainicjuję 😞

Fotki robię ze statywu , na razie bez prowadzenia, bo trudno mi się zmotywować do wydania kasy na taki sprzęt, nie mając wielkiej możliwości dotarcia do ciemnych miejsc.

Wyżej masz podlinkowany wątek Folwark, jestem też z Mosiny, obserwujemy już od kilku lat w większym gronie, czasami też na polach przy Krośnie (niedaleko Miodowego).

ps. już chyba pisaliśmy dziś na FB

Edytowane przez Paweł Sz.

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Paweł Sz. napisał:

Wyżej masz podlinkowany wątek Folwark, jestem też z Mosiny, obserwujemy już od kilku lat w większym gronie, czasami też na polach przy Krośnie (niedaleko Miodowego).

ps. już chyba pisaliśmy dziś na FB

Tak, tak... i ta rozmowa mnie tu skierowała przypominając, że kiedyś do forum dołączyłem. 😉
Hehehe na polach koło Miodowego, to ja prawie co weekend bywam 😉 
I powiem, że jestem zaskoczony miejscówką, martwi mnie, jedynie rosnąca ilość działek na sprzedaż pod zabudowę...

_MG_0833-warstwy-w.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wawrzek napisał:

Tak, tak... i ta rozmowa mnie tu skierowała przypominając, że kiedyś do forum dołączyłem. 😉
Hehehe na polach koło Miodowego, to ja prawie co weekend bywam 😉 
I powiem, że jestem zaskoczony miejscówką, martwi mnie, jedynie rosnąca ilość działek na sprzedaż pod zabudowę...

_MG_0833-warstwy-w.png

Krosno tu w podkarpackim? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)