Skocz do zawartości

Hameryka z 200 mm


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Panasmaras napisał:

Hej, hej, hej, ale eeeej!
Co to za biała plama na mapie w miejscu najpiękniejszej Kałamarnicy? Proszę mi to natychmiast poprawić!

Coś się chyba zaradzi, oby tylko pogoda się nie spier...a. ;)

Tymczasem dorzucam jeszcze wersję mniejgwiezdną.

1427595472_hamerykafinal.thumb.jpg.43427c87dce89e31ede5db2b1eee10b2.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gryf188 napisał:

Powiem ci że niezły detal na Ameryce wyszedł, tylko jakoś dolna i prawa krawędź ma dziwne pojaśnienie. 

A tak, widzę i drapie się po łbie skąd się to wzięło. Jedyne co mi przychodzi do głowy to że któraś z klatek została zacirrusowana częściowo i nie wychwyciłem tego  na etapie szybkiej selekcji (skupiając się tylko na odwaleniu tych pojechanych). Jeśli tak, to pewnie będzie trzeba zestackować to noch einmal, jak mawiają Niemce.

5 godzin temu, Panasmaras napisał:

Na mój gust, pierwsza wersja wciąż najlepsza. I oczywiście czekam na Kałamarnicę :) 

Doczekasz się. I na jeszcze jedną fajna, rozległą ciemnotę, o której przypomniałem sobie przy okazji niezobowiązującego, rekreacyjnego lornetkowania. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lukost napisał:

A tak, widzę i drapie się po łbie skąd się to wzięło. Jedyne co mi przychodzi do głowy to że któraś z klatek została zacirrusowana częściowo i nie wychwyciłem tego  na etapie szybkiej selekcji (skupiając się tylko na odwaleniu tych pojechanych). Jeśli tak, to pewnie będzie trzeba zestackować to noch einmal, jak mawiają Niemce.

 

Inna opcja to nie wykadrowanie zdjęcia przed obróbką o przesunięte klatki .  

Oglądam któryś raz powiem ci że poza samą Ameryką nie leży mi to zdjęcie.  Najbardziej razi mnie obszar gwiazdowy u góry który zlewa się w dużą niebieskawą ciapę. Może jednak warto byłoby nie ciągnąć tak bardzo materiału

Edytowane przez gryf188
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2020 o 21:33, lukost napisał:

Jak to mam w zwyczaju przysiadłem jeszcze raz do obróbki i urodziła się wersja (chyba) finalna, z (chyba) lepszymi gwiazdkami i kolorystyką, aczkolwiek nie wiem, czy nie nazbyt oczojebna. ;) ...

Fakt ?

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2020 o 11:52, gryf188 napisał:

Prawidłowa odpowiedź powinna być taka ... Co ja nie dam rady ? Potrzymaj mi piwo :)) 

W pierwszym poście na pierwszym miejscu wersja "klepnięta" (po kościelnemu to się bodajże jako imprimatur określa) przez gryfa (Marka). ;) To już naprawdę i definitywnie koniec z tym materiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)