Skocz do zawartości

Pierwszy teleskop


Hubert286

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim!

Chciałbym zakupić teleskop, nie wiem jaki, ponieważ zaczynam swoja przygodę z Astronomią. Mieszkam na wsi, ale mam wokół siebie kilka lamp, które skutecznie przeszkadzają w obserwacjach. Chętnie bym porobił jakieś zdjęcia tego co widzę przez teleskop. Mój budżet to około 1300 zł. Mógłby mi ktoś polecić jakiś godny uwagi teleskop? 

Pozdrawiam wszystkich! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć. Mam do sprzedania nie używany (kupiony na prezent w kwietniu br. ) teleskop Maksutow 102/1250 z kompletnym osprzętem.  Astronomia mnie nie interesuje, raczej numizmatyka, starocie, biała broń itp.  Jeżeli masz coś z tych rzeczy, to z twoimi 1300 zet  może  starczy . Za teleskop zapłaciłem ok.2700 zł. , ale mogę opuścić parę stówek. Nie wiem, jak tu się wstawia zdjęcia, jeżeli więc jesteś zainteresowany, to napisz do mnie na :  [email protected]  , to zwrotnie prześlę Ci fotki teleskopu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lesio człowiek mieszka na wsi, na co mu taki mały ciemny Mak?

Pewnie w pobliżu ma ciemne miejsca bez lamp. 

Makiem zdjęć nie porobi, zresztą za te pieniądze będzie to hymm... trudne. 

Polecam wizual - Newtona 8 cali F6 (1200mm) na montażu Dobsona. Zmieścisz się w kwocie, gdy zakupisz go na giełdzie tu, na astropolis.pl czy astromaniak.pl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kjacek pisze, najlepiej Synta 8" z giełdy, jednak jeśli liczyć z jakimiś choćby dwoma sensownymi okularami (również używanymi) to obawiam się, że w takim wypadku trzeba będzie minimalnie podnieść budżet

Synta 10" na Dobsonie
Baader Scopos 35mm
Maxvision 18mm 82°
Meade UWA 5000 8,8mm

ES 4,7mm 82°
ES 3mm LER 52°
Filtry Orion UB 2" i UHC 2" no name 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)