Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Mars z 11.10.2020
Zdjęcie z jednego zdjęcia. 
Pentax KS-2 + SW 90/900 + TC 2x + 2 komplety pierścieni pośrednich.

IMGP1429_mars1.jpg

  • Like 1
Napisano
Mars II podejście...
Mars 11.10.2020 - zdjęcie z AutoStakkerta
Pentax KS-2 + SW 90/900 AZ3 + TC 2x + dwa komplety pierścieni pośrednich.

IMGP1430_pipp_lapl3_ap5_mars2a.jpg

  • Like 1
Napisano

Zrobiłem fotografie wykonane teleskopem z "dopalaczami"

1. Zdjęcie odwrócone zrobione przez Barlow'a 2x

2. Zdjęcie nieodwrócone zrobione przez telekonwerter 2x

Barlow 2x daje nieco większe powiększenie ale jest gorszej jakości niż te przez telekonwerter 2x.

IMGP1544_test2x 2.jpg

IMGP1537_test x2.jpg

Napisano

Księżycowe porównania.

Ten mały Księżyc to zdjęcie w ognisku bez wspomagania, a ten duży to zdjęcie z Barlow'em 2x .

IMGP1603_ksie5.jpg

IMGP1628_ksie1a.jpg

  • Like 1
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Napisano
Ostatnie dni koniunkcji Jowisza i Saturna.
W poprzednich dniach pogoda nie dawała szans na fotografie przy największym zbliżeniu (pozornym) planet na niebie. Niestety planety pojawiły się na chwilę niziutko na linii drzew z nieodłączną mgiełką.  Ze względu na dużą już odległość kątową między nimi nie mogłem użyć większego powiększenia ale dzięki Niebiosom i za to.

IMGP1875_konj1.jpg

IMGP1873_jowisz1.jpg

  • Like 1
Napisano
Zdjęcie zpolowania na Persoidy
 
Kasjopea, Andromeda i okolice + Mars 12.08.2020 g. O2:12
Pentax KS-2 + obiektyw Tokina RMC 2,8/28 mm 400 ISO 15 sekund.
 

IMGP0622_HDRqf.jpg

  • Like 2
Napisano
Kasjopea, Andromeda i okolice + Mars 12.08.2020 g. O2:12
Pentax KS-2 + obiektyw Tokina RMC 2,8/28 mm 400 ISO 15 sekund.
8 zdj x 15 sek

kasjopea_0.jpg

  • Like 2
Napisano

Wie Ktoś skąd można ściągnąć Deep Sky Stacker bo ze strony http://deepskystacker.free.fr/english/index.html ściąganie trwa... kilka dni?

Napisano
25 minut temu, seele napisał:

Wie Ktoś skąd można ściągnąć Deep Sky Stacker bo ze strony http://deepskystacker.free.fr/english/index.html ściąganie trwa... kilka dni?

Trwa parę sekund ?

https://www.instalki.pl/programy/pobierz/Windows/fizyka/DeepSkyStacker.html

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Napisano
7 minut temu, seele napisał:

Dzięki ale prędkość jest taka sama czyli żadna. Myślę. że to te same źródło.

 

Masz coś z Netem.
Przecież przed chwilą pobrałem. Trwało to kilkanaście sekund...

CzN.PNG.fd0cef6c8105fc2a8839fdbcabfaebdc.PNG

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Napisano (edytowane)

No to nie wiem dlaczego tak jest

 

Edit:

Udało się ściągnąć 

 

Edytowane przez seele
Napisano

Następny Mars. Zrobiony z tego samego filmiku i tymi samymi programami (PIPP, Auto Staket i Regi Stax 6) na takich samych nastawach.Niestety wychodzi coś innego, a chciał bym powtórzyć taki sam jak poprzedni obraz (więcej szczegółów).

AS_stack_check_settings_mars111.jpg

Napisano

Kasjopea z tego Deep Sky Stacker'a - początki. Ta smuga to od reflektora oświetlającego wieże kościelną.  38 x 15 sek, obiektyw Tokina RMC 1,8/28 400 ISO.

Kasjopea_1.jpg

  • Like 1
Napisano

Mgławica w Orionie.

Zdjęcia z wczorajszego (22.01.2021) mglistego, ciemnego i krótkiego okna w chmurach. Warunki atmosferyczne były bardzo kiepskie - księżyc dodatkowo utrudniał obserwację. Przez okular 25 mm trzeba było się dobrze wpatrywać by zobaczyć tą mgławicę. Zdjęcia robione w ognisku głównym bez okularów i barlowow złożone z 52 fotek x 1s i 12 darków programem Deep Sky Stacker. . Czułość 1600 ISO jedno ze zdjęć pokazuje jak to wyglądało. W sumie nie oczekiwałem, że coś z tego wyjdzie po sklejeniu.Wydłużenie czasu do 2 sekund kończyło się "kreseczkami". Wiem że kiepsko no ale to początki.

 

orion11_3.jpg

Orion_0.jpg

orion1_1.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.