Skocz do zawartości

Plejady w szerszym ujęciu i coś jeszcze


Rekomendowane odpowiedzi

 

Wczoraj napaliłem się na Serce i Duszę, że napalę 4 lub więcej godzin - no i napaliłem ale  po złożeniu materiału - lipa na maxa - ledwo majaczące mgławice i ogólnie zdjęcie jakieś bardzo słabe (choć pewnie je opublikuje dziś lub jutro tutaj  )

Po tym jak bateria się wyczerpała a zobaczyłem, że Plejady są dość wysoko - wycelowałem właśnie w ten obiekt.

Udało się zebrać 33 klatki po 3 minuty każda.

Powiem Wam szczerze, że efekt przerósł moje oczekiwania hehe (choć wiem, że jest mocno wyciągnięte i troszkę zmasakrowane) - ale fotka cholernie mi się podoba - chyba najbardziej z wszystkich jakie zrobiłem obiektom ds.

Jestem Ciekaw czy Wam też przypadnie do gustu  - oczywiście zj...ć też można 

Parametry zdjęcia:

SWSA

Canon Eos 200D NieMod

Obiektyw Canon ef 50 1.8 STM (ustawione na f 3.5)

33 klatki po 180 s 

ISO 800

XpevdgUZyA4o_1824x0_zm9kBM88.jpg

I gwiazdy podkoloryzowane

Sgy68m2k5Ai9_1824x0_mBdX4fUG.jpg

 

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia o obróbce ale wypowiem się tak czysto estetycznie :D Szkoda trochę kadru i Kalifornii na samym brzegu zdjęcia. Spróbowałbym też przyciemnić tło.
Ogólnie to jestem zaskoczony jak ładnie wyszedł wodór w niemodowanym aparacie. Widać też sporo pyłu wokół Plejad :)

  • Thanks 1

Foto: iOptron SkyGuider Pro, Canon 1100D mod, Samyang 8mm Fish Eye, Sigma Art 18-35mm, Canon 50mm 1.8, Samyang 135mm

Wizual: SW 120/600 na AZ4, Dobson 8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, astrobonq napisał:

Nie mam pojęcia o obróbce ale wypowiem się tak czysto estetycznie :D Szkoda trochę kadru i Kalifornii na samym brzegu zdjęcia. Spróbowałbym też przyciemnić tło.
Ogólnie to jestem zaskoczony jak ładnie wyszedł wodór w niemodowanym aparacie. Widać też sporo pyłu wokół Plejad :)

Dzięki dzięki ;)

Jeśli chodzi o kadr to zapomniałem o Ameryce, że może być w kadrze. Celowałem tylko w Plejady :)

w następnym tygodniu jeśli pogoda pozwoli raz jeszcze zabiorę się za ten obszar ale już Plejady pójdą do góry by Ameryka ładnie się załapała. 

co do obróbki to akurat taki był cel by jaśniej te pyły świeciły  , które się zarejestrowały w tak dużej ilości z niemodyfikowanego Eosa 200 D. 

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)