Skocz do zawartości

Maksutow 150 i brak planet, prośba o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Zjebur napisał:

No przecież okazja zaraz będzie - NASA wysyła ofertę z tym Habelem (czy jak mu tam) na giełdę AM. To chyba HEQ5 spokojnie uciągnie?

Edytowane przez Astrotuvoc

Tuvoc / Astrotuvoc / Mirek

GSO 254/1000, TS ONTC 200/1000, TS APO 65Q, NEQ6 i HEQ5, ASI 294MC Pro, Uranus-C Pro, Mars-C, EOS 800d mod., AllSky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się, że niektórzy tyle się rozpisują. Dla mnie ten temat to trochę podchodzi pod trolling albo jakąś skrajną głupotę. Bo dziwne jest trochę, że ktoś poświecił troche czasu na wybór i  zakup dość wyspecjalizowanego, nienajtańszego teleskopu do obserwacji planet, a nie wiem nawet podstawowej wiedzy o Układzie Słonecznym (z postu wynika, że autor nie ma pojęcia ile jest planet w Układzie Słonecznym, ani jak wyglądają) - w zasadzie nawet nie mozna być pewnym do końca czy rzeczywiście jakąś namierzył tym teleskopem. 

 

  • Like 5

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Charon_X napisał:

Dziwię się, że niektórzy tyle się rozpisują. Dla mnie ten temat to trochę podchodzi pod trolling albo jakąś skrajną głupotę. Bo dziwne jest trochę, że ktoś poświecił troche czasu na wybór i  zakup dość wyspecjalizowanego, nienajtańszego teleskopu do obserwacji planet, a nie wiem nawet podstawowej wiedzy o Układzie Słonecznym (z postu wynika, że autor nie ma pojęcia ile jest planet w Układzie Słonecznym, ani jak wyglądają) - w zasadzie nawet nie mozna być pewnym do końca czy rzeczywiście jakąś namierzył tym teleskopem. 

Masz rację. Szkoda poświęconego czasu. Temat, który powinien być szybko zamknięty.

  • Like 3

Tuvoc / Astrotuvoc / Mirek

GSO 254/1000, TS ONTC 200/1000, TS APO 65Q, NEQ6 i HEQ5, ASI 294MC Pro, Uranus-C Pro, Mars-C, EOS 800d mod., AllSky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Astrotuvoc napisał:

Masz rację. Szkoda poświęconego czasu. Temat, który powinien być szybko zamknięty.

No nie jestem tego całkiem pewien, bo wg mnie funkcją tego Forum jest też edukować.

Dlatego złotym środkiem wydaje mi się zadanie NAJPIERW kilku prostych pytań kontrolnych, typu "które planety widziałeś", "jakie okulary", itp., i spokojnie czekać na reakcję.
Jak są uczciwe odpowiedzi, to temat może sobie żyć swoim życiem, jak ściema, to rzeczywiście szkoda czasu.

Wg mnie jak ktoś szczerze szuka tu wiedzy i pomocy, to wyśmiewanie i wysyłanie kogoś "na drzewo", bo za mało wie, nie powinno mieć miejsca.
Nawet gdyby nie wiedział prawie nic, albo miał jakieś nieprawdziwe informacje, czyli wiedział mniej niż nic.
Można takiego delikwenta kulturalnie odesłać do odpowiedniej literatury, to niekoniecznie wymaga sporo czasu i pisania epopei.

Edytowane przez Mareg
  • Like 4

Taurus T300, OOUK VX10 Dobson, SW 80ED, APM 25x100ED .. Orion 2x54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Dziękuję za Wasze podpowiedzi. Część bardzo mnie zniechęciła do astronomii ale część była przydatnych. Poszukałem jeszcze gdzie indziej i okazało się że trzeba w paru miejscach coś przestawić i dołożyć trochę dopalaczy. Teraz wszystko działa elegancko i widzę wszystko co chciałem.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak kolega podzielił się wiedzą i zdradził, co i gdzie przestawił i jakich tych "dopalaczy" użył? No i co widać teraz po takich apgrejdach? Może by kilku osobom się przydały takie informacje? W sumie sam też bym sobie poprawił obrazy w moim maku ;)

  • Like 2
  • Haha 2

ATM 12", Mak SW 180/AZ-EQ5GT, 10 kg okularów i inne duperele ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, nowyastronom napisał:

Siemka

Dziękuję za Wasze podpowiedzi. Część bardzo mnie zniechęciła do astronomii ale część była przydatnych. Poszukałem jeszcze gdzie indziej i okazało się że trzeba w paru miejscach coś przestawić i dołożyć trochę dopalaczy. Teraz wszystko działa elegancko i widzę wszystko co chciałem.

Wszystko? Brawo! A mówią, że dopalacze to zło :D

Proszę bardzo podziel się z kolegami...

My też chcielibyśmy to zobaczyć!

 

  • Like 2
  • Haha 5

Tuvoc / Astrotuvoc / Mirek

GSO 254/1000, TS ONTC 200/1000, TS APO 65Q, NEQ6 i HEQ5, ASI 294MC Pro, Uranus-C Pro, Mars-C, EOS 800d mod., AllSky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować " i widzę co chciałem"" hmmm.. ?.. Ciekawe kto tu był jak by to powiedzieć "dopalany", kolega czy teleskop.. Bo podejrzewam że ja przy dobrej ilości też bym widział odległe światy wręcz z filmów sci-fi:)) i zbędny byłby nawet teleskop:) wiemy, że Język polski, językiem trudnym jest, ale litości kolego nowyastronom chociaż błagam o poprawne formułowanie zadań..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2020 o 18:10, nowyastronom napisał:

Prawdę powiedziawszy trochę jestem zawiedziony, bo czytałem że przecież te Maksutowy są idealne do planet.

Pozwij sklep, że nie uściślił w opisie, iż teleskop ów nadaję się jedynie do 7 planet.. w porywach 8 z kątówką pryzmatyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pigula napisał:

Kolega rozwiązał problem. Planety w innych galaktykach oraz na osiedlu ładnie świecą. Temat do zamknięcia... I przeniesienia... Astrokafejka, jakiś dział humor czy coś.

Chyba na coś takiego nie ma jeszcze działu... Humor to dla mnie nie jest, bardziej horror, więc może takie ciężkie przypadki wsadzać do takiego działu. Cóż, czasem przy odsiewaniu ziarna od plew okazuje się, że są tylko plewy. Ręce opadają.

  • Like 1

Taurus T300, OOUK VX10 Dobson, SW 80ED, APM 25x100ED .. Orion 2x54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi nowyastronomie,

Może młodym człowiekiem jeszcze jesteś, więc na taką okoliczność nadwyrężę swoją cierpliwość po raz ostatni i w trosce o Twoją przyszłość taka mała rada: jak chcesz się czegokolwiek nauczyć, nigdy nie oszukuj swoich nauczycieli, bo zostaniesz sam ze swoją niewiedzą.

  • Thanks 1

Taurus T300, OOUK VX10 Dobson, SW 80ED, APM 25x100ED .. Orion 2x54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się temu forum że jak zadaję pytanie z prośbą o poradę to Wy się tylko śmiejecie. Chyba tu piszą starsi ludzie którzy nie wiedzą o wielu nowinkach astronomicznych ale elektronika poszła mocno do przodu i lunety mogą dzisiaj wyświetlać naprawdę niesamowite rzeczy, tak jak mój Maksutow któremu dodałem różne opcje. Pewnie też nie chcecie żeby młodzi obiecujący astronomowie z dobrym i dość drogim sprzętem Was wyprzedzili w swoich obserwacjach, które już mam dość duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Twój Mak ma takie niezwykłe możliwości i Ty mlody obiecujący mozesz już tak wiele to co dopiero mogli by ci starzy z teleskopami po kilka metrów średnicy zwierciadla lub kilku zwierciadeł gdybyś zdradzil im swoje tajemnice. Normalnie kosmos. A tak przy okazji LUNETY NIC NIE WYŚWIETLAJĄ mimo rozwoju elektroniki. Daj spokój bo najwyraźniej nie potrzebujesz porad z tego forum. 

Czystego nieba.

  • Like 1

SW 102/600, SW 80/400, EXOS2_SynScanGOTO, Bino TS, GSO CSV 30mm, ES 20mm LER x2, ES 11mm, ES 6.7 mm, SWA-58 6 i 4mm, Kamakura 10x50, Canon 550D, SVBony105 camera + SV106 guider scope

IMG_20230224_224615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym modom zamknąć temat bo co innego niewiedza, nawet znaczna a co innego ignorancja i trolling. Forum jest od tego żeby zadawać pytania i pomagać, a nie dyskutować z ludźmi którzy ewidentnie robią sobie jaja. Chyba że to nie jaja to wtedy chyba jeszcze gorzej na tracenie sił.  Takie czasy że do internetu dostęp ma każdy. Kiedyś było prościej wyłapać trolli i nawet to było śmieszne czasami, teraz jak się okazuje jest wiara która wierzy w płaską ziemię czy że na Antarktydzie jest  wielki portal. 

Przez takie tematy jak ten może umknąć wątek w którym ktoś faktycznie szuka pomocy.

No chyba że kogoś to bawi to można się pośmiać :)

Edytowane przez Black Star
  • Like 5

Sky-Watcher Dobson 10" Flex Tube

ES 14 mm 82, ES 20 mm 100, APM 9 mm 100, bino WO 1.25, WO 20mm 66 x 2

Nikon Action EX 10x50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • lukost zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)