Skocz do zawartości

Astronomiczne portale na twitterze


Rekomendowane odpowiedzi

95% internetu przeglądam przez telefon i tu aby nie męczyć się z długim ładowaniem stron wchodzę na twitter i widzę krótkie informacje- interesuje otwieram, nie-nie.

Dlatego chciałbym też znaleźć takie portale na twitter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z jakiego telefonu korzystasz i z jakiej przeglądarki, ale powiem Ci że również przeglądam internet (głównie to Forum przez Internet) przez telefon. Korzystałem z Opery mini i w niej czas ładowania stron potrafił dobić człowieka i się kończyło przeglądaniem na lekcji polskiego  :P Aż nagle zacząłem korzystać z fabrycznej przeglądarki Samsunga (mam samsunga F480). Forum ładuję się co prawda bez obrazków i wersji jakby "lajt"- ale otwieranie strony trwa 2-3 sekundy. Może u Ciebie też się tak da? Pozdrawiam!

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no.. prosta sprawa. Na Twitterze strona ćwierka informacjami i pojawiają się u mnie.

Na przykład Cristiano Ronaldo 3 godziny temu napisał: "Força Portugal! Todos juntos vamos conseguir! ", a 2 dni temu ogłosił zwycięzcę 2 biletów na mecz.

Do Twittera jeszcze nie dojrzałam i rzadko tam zaglądam, ale socjologowie przepowiadają, że do niego przyszłość należy, nie do fejsbuka. Bardziej wytrwali mogą przeszukiwać całe strony, aby znaleźć jedną rzecz. Twitter jest do szybkiego dostępu do informacji. NASA codziennie wypuszcza po kilkanaście  wiadomości. Przez ostatnie 24 godziny było ich 12.

Poszukuję na twitterze stron astronomicznych etc. Najlepiej po polsku bo Mój angielski nie obejmuje fachowych znaczeń  ;D

U góry jest opcja szukaj. Napisz tam jakąś polską nazwę i zobacz, czy jest na Twitterze. Centrum Nauki Kopernik nie mogłam znaleźć, pojawiają się tylko pojedyncze informacje od Karola Wójcickiego albo Jarosława Kuźniara.  PTMA nie ma. CERN, NASA w różnych wariantach - do wyboru. Nawet APOD tweetuje.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no.. prosta sprawa. Na Twitterze strona ćwierka informacjami i pojawiają się u mnie.

Na przykład Cristiano Ronaldo 3 godziny temu napisał: "Força Portugal! Todos juntos vamos conseguir! ", a 2 dni temu ogłosił zwycięzcę 2 biletów na mecz.

Nooo, wszyscy wszystko publikują na Fb czy Twitterze, a potem spotykasz znajomego w realu i nawet nie możesz go zapytać "Co u Ciebie stary słychać?", bo przecież z fejsbuka wiesz o nim wszystko... a nawet więcej  :P

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Raczej nie. To bardzo młodzi piszą "ale się nawaliłem" i relacjonują każdą godzinę swojego życia. Wśród starszych nie widzę tego. Ale to na fb mam możliwość wrzucania moich numizmatycznych zdobyczy i nie uważam, że nie będę miała o czym rozmawiać ze znajomymi w realu.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam użytkownik decyduje jak wygląda jego Twitter. Jeśli chce śledzić o czym ćwierka Ronaldo to będzie to robił, jeśli interesuje go oficjalny ćwierkacz Watykanu, jego sprawa. Nie można stwierdzić jednoznacznie czy twitter/facebook/nk/itp jest złe czy dobre/. To od nas zależy w jaki sposób będziemy z tego korzystać  :D

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)