Skocz do zawartości

Coś osobistego


Ekolog

Rekomendowane odpowiedzi

Pomimo, że jestem człowiekiem opanowanym, powoli zaczyna mi brakować cierpliwości, kiedy widzę kolejne takie:

...

No, widze tu coś osobistego o Tobie i bardzo mnie to ucieszyło. Warto wiedzieć coś więcej o naszych najlepszych ekspertach.

Jeśli nie uznasz tego za zbędne to może uchyl nam rąbka tajemnicy o swoim wykształceniu, wykonywanej pracy,

poza-astronomicznych zainteresowaniach, itp.

Ja właśnie czekam na lornetkę 10x60 i lada dzień dostanę to może też się załapię na omawianą tu (w tym wątku)

przez Ciebie kometę ?

EDIT: Widzę, że post wydzielono do nowego wątku.

Może to znakomity pomysł. To z czasem i inni, zapytani tutaj, może nam się przedstawią od strony zawodowej.

Przyznaj Piotrku, przy okazji, że tak zimowy kwiecień podważył nieco (emocjonalnie) nasze wywody

w wątku o globalnym ociepleniu i wpływie antropogennego CO2 na owo ocieplenie co go nie widzimy dzisiaj :(  :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekM

Post wydzieliłem z wątku http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?topic=2999.msg37003#msg37003

To nie miejsce na dyskusje osobiste i rozmowy o globalnym ociepleniu... :O

Nawet nie wiedziałem jak zatytułować nowy wątek...

Pozdrawiam!

MaciekM

I bardzo dobrze  :) - jak można psuć wątek o tak pięknym zjawisku jakim jest kometa PanSRARRS  :(

Z poważaniem JacekErbel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekologu,

Jeśli nie uznasz tego za zbędne to może uchyl nam rąbka tajemnicy o swoim wykształceniu, wykonywanej pracy,

poza-astronomicznych zainteresowaniach, itp.

Pewnie takie informacje niezbędne nie są, ale nie mam też potrzeby trzymać ich w tajemnicy ;)

Z wykształcenia jestem astronomem i informatykiem. Poważnie zastanawiałem się nad doktoratem z astronomii, jednak po wielu miesiącach przemyśleń zrezygnowałem z tego pomysłu.

Jednym z głównych powodów był fakt, że pracując zawodowo jako astronom musiałbym związać się z jakimś większym miastem na stałe, a tego chciałbym uniknąć - w dużych miastach bardzo brakuje mi codziennego kontaktu z przyrodą, która jest moją drugą po astronomii pasją.

Obecnie pracuję na uczelni przy projektach badawczych związanych z przetwarzaniem obrazu, a jednocześnie jestem uczestnikiem studiów doktoranckich z telekomunikacji.

Wśród moich wielu "pozaastronomicznych" zainteresowań znajdują się między innymi ornitologia, entomologia i meteorologia. Bardzo lubię też podróżowanie po bezdrożach, w szczególności po bardzo mi bliskim Beskidzie Niskim.

W przyszłości bardzo chciałbym zamieszkać gdzieś z dala od większych miast - prawdopodobnie gdzieś na Podkarpaciu...

Przyznaj Piotrku, przy okazji, że tak zimowy kwiecień podważył nieco (emocjonalnie) nasze wywody

w wątku o globalnym ociepleniu i wpływie antropogennego CO2 na owo ocieplenie co go nie widzimy dzisiaj :(  :)

Tu Ekologu popełniasz poważny błąd - globalne ocieplenie nie oznacza, że w każdym miejscu na Ziemi będzie cieplej. Będą miejsca, gdzie temperatury będą wyższe, będą jednak też takie, gdzie zrobi się zimniej. Globalne ocieplenie oznacza wzrost średniej temperatury całego globu. Na podstawie obserwacji z samej Polski, czy nawet Europy nie możemy wysnuwać wniosków dotyczących całego globu.

Warto tu zauważyć, że symulacje numeryczne sugerują wręcz, że globalne ocieplenie może doprowadzić do poważnego ochłodzenia Europy...

Pozdrawiam

Piotrek Guzik

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. WOW

Inna sprawa.

Napisałem: "(emocjonalnie) " nie bez powodu - też tak od początku sądziłem o globalnym ociepleniu jak Ty.

Widzę tu Pablito - wielki człowiek w świecie astro!. ATM-y i to jakie, a pewnie sporo jest tego co nawet nie wiem.

Czy i Ty zechciabyś odpowiedzieć  na to pytanie co skierowałem do Piotrka?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale potem Ty Anno !

Informatyka i zarządanie, a najpierw 2 lata mechaniki. Zrezygnowałem z niej jak miałem zakuć na pamięć grubą książkę do metaloznawstwa i ... nie żałuje. Robię na kompie i nieco zasileń info pod internet - ale nie znam się na jego kulisach

(czyli to samo co wielu z tu obecnych - no - w przeciwieństwie do Piotra Brycha nic nie wydaję na papierze).

Hobby ... nauka, nieco polityki, filozofia (sceptyczna do metafizyki), czasem (2 razy na tydzień z racji jej ograniczeń raczej) seks z Kobietą i jeszcze pogadanie z nią. Tylko wtedy oglądam TV!  Czasem ping-pong z kolegami lub trening od ściany dwiema paletkami trzymanymi w dwóch rekach, na przemian, piłeczka cały czas w locie bez stykania się z podłoga (stół też zbędny) -  polecam.

Pozdrawiam

p.s.

Ta Kobieta w maju wyjeżdza do Irlandii - tak na wszelki wypadek dodam Anno  ;)

O właśnie. Takie fajne pytanie z filozofii. "Czy Bóg zna swoją przyszłość i czy musi ją wykonać?".

To pytanie to ciekawostka - tu niech pozostanie bez odpowiedzi - please. Jak ktoś chce odpowiedzieć

to niech założy nowy wątek. Tu czekam na Ciebie, Anno.

TERAZ TWOJA KOLEJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(2 razy na tydzień z racji jej ograniczeń raczej) seks z Kobietą

Ta....Mów do mnie jeszcze. Kobiety w pewnym wieku nie mają ograniczeń ;)

Ja jestem brokerem i z tej racji wczytuję się w różne przepisy (fuj) i szukam, gdzie jest postawiony przecinek, bo zmienia on sens całego zapisu. Muszę chodzić na szkolenia z kodeksu cywilnego. Jestem brokerem ubezpieczeniowym i już nie fascynuje mnie ta praca, chociaż jak ubezpieczę coś nietypowego albo mam duże pole negocjacji, to mam satysfakcję z dobrze wykonanej roboty (chociaż i tak ją dobrze wykonuję).

Mam psa sznaucera olbrzyma prawie 11-letniego, którego bardzo kocham.  Chodzi za mną wszędzie i nie wiem, jak to będzie, gdy go zabraknie.

Gdzieś od 10 lat jestem zaangażowana w piłkę nożną - trenowało moich dwóch synów, obecnie jeden - gra w juniorach starszych Bałtyku Gdynia. Chodziłam i chodzę na wszystkie mecze, czasem trzeba dojechać daleko. Wszystkie moje weekendy w sezonie są rozpisane wg terminarza piłkarskiego. W domu zachowuję się jak facet, gdy oglądam coś w TV albo kompie - wrzeszczę wniebogłosy i  czasem muszę ... brzydko się wyrażać. Jestem kibicem Realu Madryt i chodzę już 2 lata na mecze Lechii (mam wykupiony karnet). Chodzę sama, bo nikt z moich znajomych tego nie rozumie.

Nie wiem, czym się poza tym  interesuję. Generalnie lubię historię, ale to raczej na zasadzie zdobywania ciekawostek. Coś mnie napadnie i czytam. Myślę coraz intensywniej, by zostać przewodnikiem po Gdańsku, ale kurs jest bardzo czasochłonny, drogi i egzamin trudny. Może egzaminu bym się nie bała, ale nie mogłabym jeździć na mecze przez pół roku. No i kasa.  Może z racji historycznych mam ciągoty do podróżowania, bo lubię poznawać świat i co tam się w nim dzieje. Wprawdzie moich podróży jest niewiele, ale jak ktoś niedawno powiedział - za to są porządne. Z tym, że ja nawet z odwiedzin grobu Grety Garbo potrafiłabym zrobić wyprawę życia  ;)

Ostatnio rozpracowywałam status prawny Wolnego Miasta Gdańska  i rzecz jest naprawdę interesująca. Pogięło też mnie trochę, bo zaczęłam zbierać znaczki zaćmieniowe i tak myślałam, że będę kupować 1-2 na miesiąc. A tu od 23 lutego mam ponad 20 sztuk (lub kompletów) i jeszcze czekam na 7. Niektóre są piękne. Zawsze śmiałam się z filatelistów.

Aha, no i skończyłam ekonomikę transportu morskiego na uniwerku gdańskim, a jeszcze wcześniej zdobyłam tytuł stenografa, który do niczego mi się nie przydał. Miałam szybkość 150 znaków na minutę (słów). Na maturze pisałam pracę z polskiego "Obsesja strachu i śmierci w wybranych utworach Ernesta Hemingwaya". Uwielbiam Cirque du Soleil, na których występach byłam 3 razy i w sierpniu idę czwarty raz.

Tyle mogę o sobie w skrócie powiedzieć. Resztę przemilczę  8)

  • Like 1

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrku jak byś chciał zamieszkać na Podkarpaciu to ja zapraszam do siebie do mojej miejscowości, ponieważ jest czyste powietrze, ładne nocne niebo. Spokój cisza, nic się nie dzieje, tu taj ludzie jeden drugiemu lubią pomagać, no i miał byś blisko do mnie a co dwóch do obserwacji nieba to nie jedna osoba, zawsze inaczej i miło. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chwycili - jak młody rekin żabkę, a Kolega Ekolog w swoim żywiole ma publikę pod dyktando  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Was rozum pożegnał? To jest forum w internecie. Ogólnodostępne dane prywatne. Kuriozum. Anno!!!

Bez przesady. Ja nie znam nazwiska Anny. Moim nazwiskiem też nigdzie się nie chwaliłem.

Ponadto Piotrek Guzik, i inni, ujawnili tylko dane neutralne.

Robienie doktoratu z telekomunikacji to nic nagannego (wręcz przeciwnie).

Pozdrawiam

E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz niepotrzebnie wyciągacie. Każdy napisał tyle, ile chciał.

Nie chcesz - nie pisz.  Po co to oburzanie i nakręcanie. To moje życie i udostępnię to, co mi się podoba. Teraz zrobi się wojna lub pyskówka.

I nie wiem, czemu zostałam imiennie wywołana. I nawet nie chcę wiedzieć.

PS. Nie chcesz, nie pisz i nie zaglądaj tu. Ja z chęcią dowiem się o Was czegoś bliższego.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie tematy, które my tu piszemy są naszą własnością i dla naszych koleżanek i kolegów, wypisywanie i wkraczanie nasze prywatne życie, można o nim powiedzieć w cztery oczy, nie opisując, co kto robi, czym się zajmuje.

Bo z drugiej strony nic się nie ukryje wystarczy wpisać w google imię i nazwisko danej osoby. Lub krzywkę i ma się na tacy wszystkie tematy, a co za tym idzie, czytają też o tym goście, którzy nie są ani zarejestrowani tu czy gdzie indziej na forum o tematyce astronomicznej, wtedy wiedzą o nas znacznie więcej, ja nie mam nic do ukrycia, jeśli kogoś interesuje moje życie prywatne, to wolę powiedzieć o nim w cztery oczy a Internet, aby nie słyszał, bo są ludzie i ludziska, którzy lubią wykorzystać słabość człowieka i tak jemu dogodzić, że potem ten człowiek różnie może zareagować, a nam tego tu nie potrzeba byśmy, się chwalili, jacy to my jesteśmy, bo lepiej czasem wiedzieć mniej, szanować się wzajemnie jak wiedzieć więcej i zgrzytać zębami za monitorami. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ponieważ nazwa wątku nie precyzuje tego o co chce zapytać :) Czy ten wątek będzie służył pisaniu o sobie w sensie wykształcenia, hobby itd czy można tu napisać od siebie jakieś osobiste przemyślenia? Bo ja np doszedłem do wniosku że zawsze gdy przeglądam Forum z poziomu komputera to panuje tu cisza, nikt nic nie pisze, a gdy tylko potem nie mam dostępu do kompa i używam telefonu następuje wysyp wątków i zdjęć których nie mogę zobaczyć. Dlaczego? :)

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrku jak byś chciał zamieszkać na Podkarpaciu to ja zapraszam do siebie do mojej miejscowości, ponieważ jest czyste powietrze, ładne nocne niebo. Spokój cisza, nic się nie dzieje, tu taj ludzie jeden drugiemu lubią pomagać, no i miał byś blisko do mnie a co dwóch do obserwacji nieba to nie jedna osoba, zawsze inaczej i miło. ;)

Sam nie wiem jeszcze, gdzie mnie "los rzuci" - marzy mi się jednak to, o czym piszesz - nieduża miejscowość, spokojne życie, ciemne niebo, przyroda na wyciągnięcie ręki... Żeby tylko jeszcze praca znalazła się taka, która pozwoli wyżywić rodzinę, to będzie idealnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kolega z liceum, który ogromną karierę zrobił jako programista (i robi dalej w dużym koncernie) skończył akurat budownictwo.

Ciekawa sprawa. Piotrek Guzik ma wykształcenie informatyczne i astronomiczne ale w tych dziedzinach, moim zdaniem,

znakomicie funkcjonuje też Piotr Brych.

Jego Wielki Atlas wymagał ogromnie zaawansowanej obróbki programistycznej

i organizacyjnej (nieco się na tym znam). O ile dobrze pamiętam Piotr Brych, wspomniał kiedyś, że (przynajmniej między innymi) zdobywając wykształcenie miał okazję poznać ekologię. Jedno z moich hobby, o którym zapomniałem wspomnieć.

Dlatego proszę o ewentulaną wypowiedź Piotra Brycha.

Ten wątek czyta też Jacek Erbel, jak zauważyłem.

Zgodzę się z nim, że moje tu jakby wywoływanie ludzi do tablicy jest trochę nietypowe.

Może w jakimś stopniu winę ponosi też mój avatar (nie pasujący do mojego wieku - 53 lata).

Mało znam (i tylko z forum) Jacka. Niemniej jest tu osobą pierwszoplanową.

Dlatego, z jednej strony, obiecuję już w kwietniu, w tym wątku, głosu nie zabierać. Z drugiej strony ...

Ja w tym poście dodam jeszcze, że oprócz wypowiedzi Piotra Brycha chętnie zobaczyłbym tu

wypowowiedź Jacka Erbela o jego pracy, hobby itp.

Zachęcam wszystkich do ewentualnego wzajemnego zapraszania się do wypowiedzi.

Zatem zapraszam i tyle z mojej strony w tym miesiącu tutaj. Nie żebym sie gniewał za coś. Jest OK.

Po prostu rzeczywiscie ładniej bedzie jak wątek o takim tytule posłuży też innym.

Piotra Brycha i Jacka Erbela zatem jeszcze raz nieśmiało proszę o wypowiedzi.

Pozdrawiam.

p.s.

Co prawda formalnie wątek ten figuruje jako mojego autorstwa ale nie byłem w tym przypadku

jego jedynym twórcą. Został wydzielony przez Moderatora, a ja tylko napisałem zwykły post gdzieś indziej.

Piszecie tu zatem w wątku, który jest niejako dziełem kilku ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Paether i AstroHorn(y)et powinni coś napisac o sobie, jako że pełnią ważną funkcje na tutejszym czacie. Pilnują nas zupełnie obce nam osoby, to niedopuszczalne.  >:(

Z reguły superbohaterowie (np. ja i Pejcz  ;)), którzy ochraniają innych i ratują świat się nie ujawniają ;D

post-787-137699892488_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)