Skocz do zawartości

Czy ktoś wypożyczy mi teleskop typu Newton 6" lub 8"?


Emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Mieszkam w Kostrzynie Wlkp. zamieściłem to pytanie (może śmieszne na pozór). Jestem miłośnikiem obserwacji nocnego nieba, jednak obecnie nie mogę sobie pozwolić na zakup teleskopu. Może znajdzie się ktoś kto posiada taki teleskop, ale obecnie nie prowadzi obserwacji z różnych powodów a nie chce sprzedać bo zamierza wrócić do tego później. Póki co sprzęt stoi w kącie albo zawadza w szafie...

Gwarantuję że teleskopem zaopiekuję się i będę obchodzić się z nim jak z przysłowiowym jajkiem.  

Z pozdrowieniami Piotr

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, ruch tu ogromny...chciałem dodać kilka słów jeszcze. Teleskop chciałem pożyczyć na miesiąc lub dwa. Jestem rzeczywiście od niedawna na emeryturze i mam dobre warunki do obserwacji nieba. Mogę zaoferować czasową zamianę teleskop za syntezator Roland JD-Xi. Może ta propozycja kogoś z kolegów zainteresuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Emeryt napisał:

Hm, ruch tu ogromny...chciałem dodać kilka słów jeszcze. Teleskop chciałem pożyczyć na miesiąc lub dwa. Jestem rzeczywiście od niedawna na emeryturze i mam dobre warunki do obserwacji nieba. Mogę zaoferować czasową zamianę teleskop za syntezator Roland JD-Xi. Może ta propozycja kogoś z kolegów zainteresuje?

Myślę, że łatwiej będzie ci się podczepić pod jakieś obserwacje w pobliżu. Z teleskopem jak z autem i z żoną - zdecydowanie kiepski pomysł, aby wypożyczyć : )

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, dexter77 napisał:

Myślę, że łatwiej będzie ci się podczepić pod jakieś obserwacje w pobliżu. Z teleskopem jak z autem i z żoną - zdecydowanie kiepski pomysł, aby wypożyczyć : )

Analogia sięga daleko: o teleskop dba się w ciągu dnia, w nocy spędza miłe chwile, bardzo niechętnie się go użycza nawet dobremu koledze, ale wciąż po głowie chodzi wymiana na lepszy model ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą żoną i samochodem to lekka przesada. To nie to samo. Zaproponowany syntezator to również cacko i myślę, że wiele frajdy miał by ten kto by się zechciał zamienić na jakiś czas.

Co do podczepienia się z obserwacjami w pobliżu mojego miejsca zamieszkania. No właśnie, czy ktoś z kolegów mieszka w pobliżu Kostrzyna Wlkp? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Emeryt napisał:

A co do sprzętu używanego na OLX. Wiesz kolego, tam same zabawki próbują sprzedać jako tzw. profesjonalny sprzęt. Jeden wielki smutek...

Niekoniecznie, rok temu kupiłem od jednego Pana Maka 127 w stanie idealnym jeszcze na gwarancji, żadnych wad ukrytych. Potem kupiłem okular SWAN 33 - również bdb. Nie wszyscy mają konta i siedzą na forach.

Źle kombinujesz, nikt ci nie pożyczy teleskopu, tym bardziej jeśli masz zerową wiedzę dot. jego obsługi i korzystania, a zastaw w postaci syntezatora to... szybciej wygrasz w totka.

Proponuję sprzedać syntezator i kupić teleskop.

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)