Skocz do zawartości

Latarenki na mojej wiosce.


dark

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym koledzy podzielić się z wami pewnym sukcesem. Otóż kiedy otrzymałem pięknie napisane pisemko z gminy o kolejnej podwyżce opłaty za śmieci (segregowane zresztą) po tym jak rada gminy taką podwyżkę uchwaliła, udałem się do gminy i zarządałem dopłaty. Tłumaczyłem to tym, że skoro gminę stać na to aby na mojej wiosce lampy były włączone przez całą noc to znaczy, że gmina ma sporo pieniędzy i może dopłacić  za gospodarowanie śmieciami. Zostałem skierowany do człowieka od spraw zagospodarowania odpadami który to wyjaśnił mi potrzebę podwyżki i poprosił pana który dba o oświetlenie ulic gminy z ramienia samego burmistrza. Otóż jest to młody człowiek który obiecał mi sprawę calonocnego oświetlenia zbadać i jak się okazało tylko ulica będąca drogą wojewódzką może być oświetlona. Pozostała część wioski nakazał wyłączyć i od ostatniej środowo-czwartkowej  nocy od 23.30 do 5.00 rano latarnie są wyłączone.  Te na drodze wojewódzkiej niestety zostały ale one nie są tak dokuczliwe. 

Pomyślcie nad przyciśnięciem zarządców waszych miejscowości

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo.

Będę jednak pesymistą - pójdzie następny człowiek i powie, że skoro płaci za oświetlenie to ma świecić całą noc (takie coś słyszałem na własne uszy) i jeszcze jeden, że we wiosce teraz to "same kradzieże i rozboje bo światła nie ma"

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRATULUJE SUKCESU!

Mam akurat takie szczęście, że mieszkam w jednej z najbardziej rozwojowych gmin w Polsce....

W planach zagospodarowania mojej wioski jest ,doświetlenie kilku uliczek lampami ledowymi ...i co na to mieszkańcy ? cieszą się że wreszcie nie będzie ciemno,no i oczywiście bezpieczeństwo się poprawi!

I jak tu z takimi rozmawiać o LP?

luneta sześć cali, ef przez pięć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piotrkusiu napisał:

Brawo.

Będę jednak pesymistą - pójdzie następny człowiek i powie, że skoro płaci za oświetlenie to ma świecić całą noc (takie coś słyszałem na własne uszy) i jeszcze jeden, że we wiosce teraz to "same kradzieże i rozboje bo światła nie ma"

To, że u nas latarnie świeciły całą noc jest sprzeczne z uchwałą rady miasta i gminy. 

Mówi ona, że latarnie na wioskach mają być wyłączone między 23.30  a 4.00 rano. 

Nie chcialem tego już pisać, ale okazało się, że to czysta machloja była pomiędzy poprzednim Plebanem a konserwatorem. Ten pierwszy (megaloman zresztą) doświetlil kościół i dogadał się z tym drugim aby oświetlenie świeciło całą noc. Dodatkowo latarnie kościelne zostały podłączone pod wiejskie i tak to sobie było.  Kiedyś w naszej wiosce latarnie były wyłączane i było dobrze. Ludzie przyzwyczają się po kilku dniach. Tym bardziej, że wioska moja po 22.00 jest praktycznie wymarła a Ci co krzyczą o światło na ulicy nigdy jeszcze nawet w nocy na tą ulicę nie wyszli. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)