Skocz do zawartości

Twoj ulubiony okular.


Marvaz

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdę mówiąc żaden okular mi nigdy od środka nie zaparował, nawet zwykły kellner czy plossl.

Coś musi być z waszym ES-em nie tak. Miałem kilka i nawet w zimę od środka się nic nie działo. Jeśli nowy to róbcie zdjęcia i wysyłajcie do ES.

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 14tka nigdy nie zaparowała od środka! To bardzo dziwne~!  nieszczelność pewnie! Skąd go masz? Czy był rozkręcany?

Przepraszam za drobny błąd, chodzi oczywiście o 14mm, z reklamacja może być problem bo okular przywieziony z USA.


Sowa 24" F/4.33, Paracorr VIP 2010, Nagler 20mm, ES14mm

www.astro-foto.pl/index.php/obserwacje-wizualne/sowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Napiszcie do ES. Duże, poważne firmy podejmują temat niezależnie od gwarancji. Pytanie czy to będzie warte zachodu (wysyłki itp.)

Odświeżam temat, po napisaniu e-maila do przedstawiciela firmy Explore Scientific w Stanach, otrzymałem informacje że wszystkie ich okulary mają dożywotnia gwarancje i by kontaktować się z przedstawicielstwem ES na Europę  w Niemczech (Monachium).

Niemcy poprosili bym wysłał im ten felerny okular (brak paragonu nie stanowił problemu)

Dzisiaj dostałem wraz z życzeniami świątecznymi informacje że odsyłają mi nowy okular  ;D

 

Naprawdę jestem miło zaskoczony postawą Explore Scientific.

 

Życzył bym sobie by polskie firmy tak dbały o swoją markę...

  • Like 3


Sowa 24" F/4.33, Paracorr VIP 2010, Nagler 20mm, ES14mm

www.astro-foto.pl/index.php/obserwacje-wizualne/sowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubiony okular .. Celestron Zoom Deluxe 6,5 - 18 mm. Dlaczego ten egzotyk ? Bo jest naprawdę niezły w zakresie 6,5 - 12 mm. Dalej do 18mm nic poza polem mu nie brakuje. Planety lepiej mi się podobają niż z ESa. Na zagranicznych stronach polecają go właśnie do planet. Zaletą zooma jesto to, że można dobrać optymalne powiększenie do danego obiektu DS. Na szerokie ujęcia jednak się nie nadaje. Miałem kupić Zoom Baadera ale trafił się ten. Moim ulubionym mógłby być też Leica ASPH zoom 17.8-8.9mm... ale kosztuje zbyt drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubiony okular? Ten najczęściej używany czyli Baader Hyperion zoom 8-24 mm. Jak u wszystkich zoomów wadą jest niewielkie pole przy dłuższych ogniskowych, ale akurat Hyperion i tak ma je chyba największe ze wszystkich. Ale wygoda użytkowania to rekompensuje, nie trzeba zmieniać bez przerwy okularów. Można dobrać powiększenie i do warunków i do konkretnego obiektu. Zastępuje co najmniej kilka okularów średniej klasy więc to ekonomiczny zakup.

  • Like 1

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam...

Mozna tak...do SW 305/1500 na dopsonie chce zamowic takie oxy:

 

1. ES 6,7mm

2. Baader 13mm

3. SW UWA 30mm

 

...a nosze okulary korekcyjne i nie do konca zdaje sobie sprawe czy przez te 3 szkla w okularach mozna niebo podgladac, obserwacje mam zamiar prowadzic i w ciemnosciach, jak i w malym miasteczku (z dachu).

 

??

 

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój ulubiony okular zastanawiałem się, co napisać w tym temacie, bo nie wiedziałem czy chodzi o okulary w sklepach, czy te, co ma się w domach naszych, ale raczej to drugie.

Moim ulubionym okularem, jaki mam w domu jest PLANETARY II, SW 9mm TMB Optical.

Dlaczego już piszę obserwuję więcej planety jak obiekty mgławicowe, w sumie fajnie sprawuje się ten okular w czasie trwania zakryć, ale że człowiek chce pokazać i mieć zjawisko na pamiątkę wybieram aparat by zrobić zdjęcia, ale do obserwacji tego typu jak Księżyc oraz planety to jest super, lepszy nie potrzebny, jest, na czym zawiesić oko jak się patrzy przez ten okular na obiekty astronomiczne planetarne oczywiście. :)

post-31-0-78196100-1392973189_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to ja Was chyba troszkę zaskoczę.

Moim a właściwie moimi ulubionymi okularkami są dwa orciaczki 9 i 7 mm.

Wszelkie ich opisy w sklepach czy na forach brzmią mniej więcej tak ,, Najlepsze okulary do wizualnych obserwacji planet we wszystkich teleskopach? i całe inne bla bla bla, o kontraście wydobywaniu szczegółów itp.  ;)

Tak wszystko się zgadza ? i w refraktorach i w SCT (w Newtonach doświadczenia nie posiadam ? tyle co na zlotach i grupowych obserwach) niewątpliwie się sprawdzają.

Ja jednak lubię eksperymentować i od dawna stosuję je w obserwacji DSO ? pięknie rozbijają i wydobywają szczegóły z wszelkich kulek i nie tylko.

Dokładnie dobrze czytacie, wielokrotnie spotkałem się przy opowiadaniu o tym z pukaniem się w czoło ale tylko do organoleptycznego sprawdzenia przy najbliższej okazji przez danego adwersarza.

Bardzo pomocnym był w forowaniu mojej koncepcji ostatni zlot gdzie poprzez umawianie się w wątku ? testy sprzętu ? braliśmy na zlot to co ktoś potrzebował ? no i Jacek2 poprosił abym wziął orciaki i ? protestowaliśmy je solidnie w Newtonie 12?. Niedowiarkowie przekonali się na własne oko co potrafi taki orciaczek  :)

Dlatego są moimi ulubionymi i najczęściej ich używam  8)

Nie chce, ze tak powiem...urazic ale co to "orciaczek" bo wlasnie szukam oxow do 12".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce, ze tak powiem...urazic ale co to "orciaczek" bo wlasnie szukam oxow do 12".

Pozdrawiam

O taki okularek ortoskopowy firmy Baader post-476-0-43833700-1394393563.jpg

A tutaj znajdziesz o tej konstrukcji http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/3402-abc-okularow-astronomicznych/

 

P.S. Też nie chcę urazić ale co to są ,,oxy" ??? ??? ???

;)

  • Like 3

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)