Skocz do zawartości
Piraniusz

Zdjęcia i relacje z burz (pioruny, błyskawice, chmury burzowe itp)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bałem się że przegapie. Godzine temu z pracy wyszedłem. Coś zjadłem i się zaczęło. Ale dwa najlepsze przeszły bokiem gdy aparat zapisywał fotki. Tyle samo darck frame robi co fotki więc lipa. Przydał by się sprzęt który może robić fotkę za fotką bez tych przerw.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To i ja się pochwalę dorobkiem...

post-3097-0-58740300-1404768504_thumb.jp

post-3097-0-88240700-1404768514_thumb.jp

post-3097-0-67682700-1404768522_thumb.jp

• Like 7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cudowne kolory i ostrzy jak trzeba nie to co moje ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja bałem się że przegapie. Godzine temu z pracy wyszedłem. Coś zjadłem i się zaczęło. Ale dwa najlepsze przeszły bokiem gdy aparat zapisywał fotki. Tyle samo darck frame robi co fotki więc lipa. Przydał by się sprzęt który może robić fotkę za fotką bez tych przerw.

Na 95% możesz to wyłączyć, to się nazywa automatyczne usuwanie szumu czy jakoś tak. W Canonach na 100% da się to wyłączyć.

A fotki cudne :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hampel, piękne intensywne kolory. Możesz zdradzić wszystkie parametry tych zdjęć

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki :) Oczywiście:

ISO 100,

przysłona 3.5

balans na poziomie 3200-4000k

czas naświetlania: 20 sekund

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie da się tego obejść w tym kompakcie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzisiejsza burza. Chmury wyglądały groźnie, ale deszczu znich było mało :) Ale kilka wyładowań było godnych uwagi!!!

post-1178-1404846940,19_thumb.jpgpost-1178-1404846948,94_thumb.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Piękna chmura szelfowa , u mnie nigdy takiej nie było.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moje pierwsze zarejestrowane wyładowania atmosferyczne złapane telefonem. Nagrywałem film, a później wyławiałem odpowiednie klatki... :) Co do burzy, to słabiutko, błysnęło się raptem kilka razy.

post-1178-0-55662200-1407086273_thumb.jp

post-1178-0-21094600-1407086277_thumb.jp

post-1178-0-90134900-1407086280_thumb.jp

• Like 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

może to jest sposób na zdjęcia wyładowań w ciągu dnia? Nagrać film i później tak jak Ty wyłowić klatki z piorunem ....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jedynie tak lub seria z programowanego kabelka. Ja bym jeszcze pokombinował z złożeniem tych kilku klatek z błyskawica by otrzymać efekt jak z naświetlania długimi czasami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

może to jest sposób na zdjęcia wyładowań w ciągu dnia? Nagrać film i później tak jak Ty wyłowić klatki z piorunem ....

Myślę, że jest to jakaś alternatywa. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma ;)  Mam przeczucie, że gdyby trafił się bardziej spektakularny piorun (rozłożysty) to też by się to zarejestrowało. Co do filmu, ti nawet nie przesyłałem go na komputer, tylko puściłem filmik, nacisnąłem pauzę i zrobiłem screen shot :) Do tego filmik kręcony z ręki, następnym razem posadzę telefon na statywie i powinno być lepiej...    Jak na pierwszy raz jestem zadowolony.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wyładowania atmosferyczne nad wyspą Hvar z odległości  ok. 30 km.

post-3001-0-53014100-1409042598_thumb.jp

• Like 7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie za bardzo wiedziałam do którego tematu dodać te zdjęcia, ale niech będzie tutaj :D Zdjęcia dwóch trąb wodnych z początku sierpnia (ok. 9 rano) w Świnoujściu. Jeśli ktoś przegląda Twoją Pogodę, to mógł je tam zobaczyć (wysłałam je tam) ;)

Zdjęcia fajne....ale szyja boli ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No właśnie nie wiem czemu tak je obróciło, bo w telefonie są normalnie prosto :P

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciekawska. Super. :) To wspaniałe trofeum fotograficzne. Żeby wszyscy mogli komfortowo ocenić jak to wyglądało pozwoliłem sobie obrócić ekran.  Z tego co czytałem, traby powietrzne i wodne są częstsze niż dawniej, w takich miejscach jak Polska, z racji nastepującego na świecie globalnego ocieplenia.

post-3455-0-39322100-1409219667_thumb.jp

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wczorajsza (w zasadzie już przedwczorajsza) burza wieczorna. Przyszła niedługo po zmroku ok 21.00 może. Średnio intensywna, ciężko było coś złapać, raz tylko większy piorun wszedł w kadr, ale dobre i to.

post-7-0-47664900-1410737561_thumb.jpg

post-7-0-35766500-1410737571_thumb.jpg

post-7-0-32211100-1410737581_thumb.jpg

• Like 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

bc3f45f660d81a92e8d8fa5280b9f7c3.jpgc517320dbd7653d29679c522bfebd4bb.jpg51d17fb9252f590d9cf6e07fbd578d82.jpgc4a19862a29fa60c946f4ace1149f410.jpg

jeszcze elektryczne. Dzisiaj takie cukierki. Coś nie chciały współpracować te błyskawice. Trzeba było zrobić swoją. Pozdrawiam.

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przed godzinką pod Radomskiem (łódzkie) było tak...

http://hubertdrozdz.pl/astro/burza.jpg

To złożenie trzech 2-minutowych ujęć.

No, widziałem co się dzialo tam u Was z odległości ok. 80km ;) . Horyzont świecił prawie cały czas. U mnie, widzę byłu duuużo spokojniej :) .

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale u Was piorunowo u mnie cisza nic a nic trochę pokropiła jakaś kropla deszczu, widać czasem po niebie błyski, ale to tak daleko, że żaden aparat czy teleskop nie wyłapie, :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kilka moich fotek burzy nad Radomskiem z 13-06-15. To był właściwie jej początek, bo potem rozpętało się piekło z wichurą, gradobiciem i bezpośrednimi uderzeniami w ten wysoki budynek, oraz w pobliską trakcję kolejową. Nie było już mowy o trzymaniu otwartego okna i robieniu zdjęć.Na dodatek jedno celne uderzenie załatwiło transformator ( chyba ) i już do rana nie było prądu w całej okolicy. Mogłem więc "spokojnie" podziwiać to groźne i piękne zjawisko bez zbędnego LP   :)

Tutaj link do zdjęć nadciągającej burzy http://www.fotosik.pl/u/Pawel103/album/1787097

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta