Skocz do zawartości

Teleskop dla mojej dziewczyny.


Jasiu0_o

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie grupe. Proszę Was o pomoc, przeleciałem kilka watkow ale i tak srednio sie orientuję jestem zielony z tych spraw i pewnie byly podobne tematy takze z gory przepraszam za kolejny podobny temat. Ale do rzeczy wiem ze nie ma uniwersalnego teleskopu ale prosze o propozycje co.moglbym kupić jako prezent mojej dziewczynie, chce zaczac przygode z teleskopem lubi ogladac  księżyc jak narazie tylko przez rolnetke i pewnie chciala by inne gwiazdy. Lubi rowniez nagrywac niebo noca ( glownie księżyc i telefonem) ale widzialem ze sa takie uchwyty ktore utrzymuja telefon w obiektywie( czy jakmsie to nazywa) i.mozna robic foto i wideo telefonem, taka opcja byla by super. Miejsce obserwacji to.glownie miasto, ale sa miejsca mniej oświetlone i chętnie tam chodzi pooglądać i tu następna rzecz aby teleskop byl w miare mobilny. Chce jej kupić w miare dobry sprzęt aby się nie zraziła. Kwota jaka chcialbym wydac to ok 2000zl. Bardzo proszę o pomoc i dzieki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jasiu0_o napisał:

Witam bardzo serdecznie grupe. Proszę Was o pomoc, przeleciałem kilka watkow ale i tak srednio sie orientuję jestem zielony z tych spraw i pewnie byly podobne tematy takze z gory przepraszam za kolejny podobny temat. Ale do rzeczy wiem ze nie ma uniwersalnego teleskopu ale prosze o propozycje co.moglbym kupić jako prezent mojej dziewczynie, chce zaczac przygode z teleskopem lubi ogladac  księżyc jak narazie tylko przez rolnetke i pewnie chciala by inne gwiazdy. Lubi rowniez nagrywac niebo noca ( glownie księżyc i telefonem) ale widzialem ze sa takie uchwyty ktore utrzymuja telefon w obiektywie( czy jakmsie to nazywa) i.mozna robic foto i wideo telefonem, taka opcja byla by super. Miejsce obserwacji to.glownie miasto, ale sa miejsca mniej oświetlone i chętnie tam chodzi pooglądać i tu następna rzecz aby teleskop byl w miare mobilny. Chce jej kupić w miare dobry sprzęt aby się nie zraziła. Kwota jaka chcialbym wydac to ok 2000zl. Bardzo proszę o pomoc i dzieki wielkie.

Jakbym czegos zapomnial napisac o szczegółach to.przepraszam i prosze pytac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dexter77 napisał:

Zacznij od odpowiedzi na te pytania:

 

A wiec :

1. Miasto raxzej duzo swiatla, ale jest kilka miejsc gdzie jest mniej swiatla i raczej z tych miejsc bedzie korzystać.

2. Nie wiem o co dokladnie chodzi w pytaniu?.

3. Miejscowka z mniejszym natężeniem swiatla + czasem balkon.

4. Planety US slonce i księżyc

5. Ok 2000zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak głównie do miasta i na balkon i dla kobiety czyli raczej lekka tuba to MAK 127 - idealny do US czy księżyca (z tym Słońcem radzę uważać ? ), DSy też pokaże, choć ze względu na małe pole trochę trudniej się ich szuka. Z tego co wiem do Maka są też uchwyty na smartfona i jakieś tam zdjęcia w ten sposób idzie zrobić, niemniej chyba koło astro foto to nie stało ale w to nie wchodźmy bo to temat rzeka a wymagany budżet na to przeraża.

Ewentualnie jakiś mały refraktor  - Messier AR-102XS 102/460 albo większy jakiś 120/600, ale celowałbym w Maka. 

Osobna kwestia to montaż do tych tub - tu niech koledzy się wypowiedzą bo ja mam dobsa i na montażach nie znam się ani trochę. ? 

Trafiłeś niestety w zły okres kiedy dostępność w sklepach sprzętu jest tragiczna więc możliwe że będziesz musiał polować na używkę albo czekać aż sklepy uzupełnią zapasy.

Edytowane przez Black Star

Sky-Watcher Dobson 10" Flex Tube

ES 14 mm 82, ES 20 mm 100, APM 9 mm 100, bino WO 1.25, WO 20mm 66 x 2

Nikon Action EX 10x50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mak 102 to ciemny sprzęt o ograniczonych możliwościach obserwacyjnych do Księżyca i planet. Mała apertura, wąskie pole. Nie polecam. Tym bardziej na EQ2.

Newton 150/750 to chyba najmniejszy Newton, jaki można wykorzystać do sensownych obserwacji DSów. 

Eq3-2 po przerobieniu w tryb ALT-AZ zyskuje bardzo. Ale moim zdaniem do tego Newtona wystarczy AZ4 na nogach aluminiowych. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)