Skocz do zawartości

Lornetka Vixen SG 2,1X42 wide-field nowa


Lwieczorek

Rekomendowane odpowiedzi

Ciemne niebo. Nic więcej. 

14 minut temu, rower napisał:

Kolego, masz jakieś specjalne sugestie dla przyszłego użytkownika?

Nowa cena - 1150zł, wysyłka 15zł

Ciemne niebo. Nic więcej. 

I jestem ciekaw pod jakim niebem 'robi robote' jak to napisałeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kjacek napisał:

Jakiś czas temu miałem ruski odpowiednik. Nie leżał mi za bardzo. 

Bo z ruskimi odpowiednikami to jest tak samo jak z większymi lornetkami, ruskie stare śmieci nie umywają się do współczesnych, nawet ekonomicznych bino.

Miałem kiedyś okazję porównać to ruskie BGSŻ 2x (czy jakoś tak) z Nikonem 2x53 to ten ruski szmelc miało się ochotę rozbić o beton, żeby nie kalać oczu. Całkiem inna liga obrazu, wygody i pewnie ten Vixen również reprezentuje wysoką półkę. Miałem tego Nikona przez kilka miesięcy ale w moim przypadku stwierdziłem, że do astronomii się nie nadaje, co innego do szwendania się po polach i obserwowaniu zwierzyny itd :) fajny podręczny sprzęt.

Edit: Z Nikonkiem masz wrażenie, że nie patrzysz przez lornetkę tylko, że wszczepiono Ci cybernetyczny implant w oczy pozwalający na zoom 2x :) ta sama jasność obrazu, ta sama kolorystyka, ta sama ostrość widzenia, kompletnie nic się nie zmienia, zwyczajnie obrazy pokazują się 2x większe, nic nie musisz ostrzyć, działa akomodacja oka (nie jak w ruskim śmieciu), aż chce się powiedzieć "the future is now old man" :) 

Sorry za offtop.

Edytowane przez lolak89
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lolak89 napisał:

Bo z ruskimi odpowiednikami to jest tak samo jak z większymi lornetkami, ruskie stare śmieci nie umywają się do współczesnych, nawet ekonomicznych bino.

Miałem kiedyś okazję porównać to ruskie BGSŻ 2x (czy jakoś tak) z Nikonem 2x53 to ten ruski szmelc miało się ochotę rozbić o beton, żeby nie kalać oczu. Całkiem inna liga obrazu, wygody i pewnie ten Vixen również reprezentuje wysoką półkę. Miałem tego Nikona przez kilka miesięcy ale w moim przypadku stwierdziłem, że do astronomii się nie nadaje, co innego do szwendania się po polach i obserwowaniu zwierzyny itd ? fajny podręczny sprzęt.

Edit: Z Nikonkiem masz wrażenie, że nie patrzysz przez lornetkę tylko, że wszczepiono Ci cybernetyczny implant w oczy pozwalający na zoom 2x ? ta sama jasność obrazu, ta sama kolorystyka, ta sama ostrość widzenia, kompletnie nic się nie zmienia, zwyczajnie obrazy pokazują się 2x większe, nic nie musisz ostrzyć, działa akomodacja oka (nie jak w ruskim śmieciu), aż chce się powiedzieć "the future is now old man" ?

Sorry za offtop.

Coś masz zły dzień, najpierw zrugałeś bino z bresserem, teraz ruską lornetkę?. Mam ten ruski sprzęt i pod ciemnym niebem nie jest tragicznie. Problemem w przeciwieństwie do powyższego vixena jest małe odsunięcie źrenicy wyjściowej i przez to mały komfort obserwacji. Z drugiej strony lornetka sprzed kilkudziesięciu lat optycznie polegnie z nowymi konstrukcjami i to nie podlega dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, peter5 napisał:

Coś masz zły dzień, najpierw zrugałeś bino z bresserem, teraz ruską lornetkę

Źle zrozumiałeś :) Z bresserem mam nadzieję, że uratowałem kolegę przed głupimi decyzjami zakupowymi i pchaniem się pod prąd a w tym wątku stanąłem w obronie Vixena bo pomiędzy teraźniejszymi konstrukcjami a starymi ruskimi to jest już nawet nie przepaść tylko lata świetlne i tego nawet nie można porównać a co dopiero wspominać, że "nie leży", bo zabrzmiało to tak jakby wszystkie podobne temu konstrukcje miały "nie leżeć" ? oczywiście mogłem coś źle zrozumieć.

7 minut temu, peter5 napisał:

Mam ten ruski sprzęt i pod ciemnym niebem nie jest tragicznie

Też mam ciemne spod domu, miałem wiele okazji żeby sprawdzić bino :) Swoje zdanie wyraziłem, przez Nikona patrzysz jakbyś dostał implant zooma 2x, przez ruski antyk jak przez denko od słoika (trochę wyolbrzymiam dla podniesienia dramatyzmu) :) Sprawdzone organoleptycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
W dniu 30.10.2020 o 07:45, lolak89 napisał:

Bo z ruskimi odpowiednikami to jest tak samo jak z większymi lornetkami, ruskie stare śmieci nie umywają się do współczesnych, nawet ekonomicznych bino.

Miałem kiedyś okazję porównać to ruskie BGSŻ 2x (czy jakoś tak) z Nikonem 2x53 to ten ruski szmelc miało się ochotę rozbić o beton, żeby nie kalać oczu. Całkiem inna liga obrazu, wygody i pewnie ten Vixen również reprezentuje wysoką półkę. Miałem tego Nikona przez kilka miesięcy ale w moim przypadku stwierdziłem, że do astronomii się nie nadaje, co innego do szwendania się po polach i obserwowaniu zwierzyny itd ? fajny podręczny sprzęt.

Edit: Z Nikonkiem masz wrażenie, że nie patrzysz przez lornetkę tylko, że wszczepiono Ci cybernetyczny implant w oczy pozwalający na zoom 2x ? ta sama jasność obrazu, ta sama kolorystyka, ta sama ostrość widzenia, kompletnie nic się nie zmienia, zwyczajnie obrazy pokazują się 2x większe, nic nie musisz ostrzyć, działa akomodacja oka (nie jak w ruskim śmieciu), aż chce się powiedzieć "the future is now old man" ?

Sorry za offtop.

Rzeczywiście, bino Nikon 2x53 prezentuje rewelacyjny obraz w większości pola widzenia. Czasem żałuję, że sprzedałem. Na drugim miejscu postawiłbym Vixena 2.1x42 choć jest sporo gorzej z nieostrym brzegiem. Co do ruskiej BGSZ 2,3x40 to nie jest tak źle. Do Nikona to przepaść, ale na tle Kasai Trading 2.3x40 wypada według mnie minimalnie gorzej. W dzień Kasai daje dziwną AC w postaci jasno niebieskich i pomarańczowo-brunatnych obwódek wokół wszystkich krawędzi. Jest trochę wygodniejszy od BGSZ. Zamiast Kasai czy BGSZ w zbliżonym budżecie wolałbym klon Vixena - Omegon 2.1x42. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)