Skocz do zawartości

Kupię platformę paralaktyczną pod GSO 10"


wislak32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie poszukuję platformy paralaktycznej pod mojego Dobsona GSO 10". Obrazy w moim teleskopie są świetne, ale trochę irytuje mnie, że zanim pokażę komuś coś fajnego przy dużym powiększeniu obraz zdąży już uciec z pola widzenia. Może ktoś z Forumowiczów ma takie urządzenie lub mógłby mi poradzić coś w tej materii? Niestety GSO nie przewidziało możliwości rozbudowy montażu o system GoTo jak Sky-Watcher. Pozdrawiam ?

Celestron SkyMaster 15x70, Sky-Watcher N-150/750 EQ3-2 GoTo, GSO Dobson 10" DeLuxe 254/1250 M-CRF + platforma paralaktyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod Dobsona 12" mam platformę Asterion Ecliptica Pro 50. Niestety, nie wiem, gdzie teraz można ją kupić.
Platforma diametralnie zmieniła sposób obserwacji. Można spokojnie szukać i wgapiać się w słabe obiekty w dużych powiększeniach.

Taurus T300, OOUK VX10 Dobson, SW 80ED, APM 25x100ED .. Orion 2x54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eclipticę kupiłem swego czasu w teleskopy.pl

Jedyny problem, to długie oczekiwanie (pewnie ze 2 miesiace) gdy muszą sprowadzić od producenta z Ukrainy.

Ja używam do 13 calowca wersji Ecliptica light, ale teleskop to nie GSO tylko Taurus, który jest stosunkowo lekki i ma nisko środek ciężkości. Do GSO pewnie lepszą będzie wersja większą, czyli pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi? Czy przy wykorzystaniu takiej platformy sprawdzi się kamerka? Rozumiem, że obiekt w okularze jest nieruchomy przez co najmniej kilkadziesiąt sekund, więc dłuższy czas naświetlania zdjęcia umożliwi złapanie detalu np. galaktyki w Andromedzie.

Celestron SkyMaster 15x70, Sky-Watcher N-150/750 EQ3-2 GoTo, GSO Dobson 10" DeLuxe 254/1250 M-CRF + platforma paralaktyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, mam na sprzedaż niniejszą platformę: https://teleskopy.pl/Asterion-Ecliptica-Light-50-platforma-r%C3%B3wnikowa-paralaktyczna-do-teleskop%C3%B3w-Dobsona-(Dob-6-10-,-szeroko%C5%9B%C4%87-geograficzna-50-N)-teleskopy-6015.html Kupiłem ją pół roku temu, gwarancja ważna jeszcze 1,5 roku. Wszystko działa jak należy. Chętnie odpowiem na pytania, także zapraszam do kontaktu :) Cena do ustalenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)