Skocz do zawartości

BRESSER Galaxia 114/900 EQ-SKY czy BRESSER Reflektor 130 / 650 EQ3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym się zwrócić do Was z prośbą o pomoc w wyborze teleskopu. Chcielibyśmy naszemu synowi podarowć pod choinkę teleskop. Nie chcemy kupować kolejnej konsoli tylko coś, co może odciągnąć go od wszechobecnej elektroniki. Nie chcemy od razu inwestować w sprzęt z wysokiej półki, bo nie wiemy czy astronomia bedzie tym, co go zainteresuje. To można zawsze zrobić, jeśli zainteresowanie przemieni się w pasję.Gdzieś w internecie poszukałem, poczytałem i znalazłem w/w urządzenia. Prosiłbym o krótką opinie ew. o inne modele do 1000 zł. Chcielibysmy robić zdjęcia za pomocą lustrzanki ew. komórki.

 

Pozdrawiam,

Krzysztof

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za Wam odpowiedzi. Rozumiem, że kwota nie powala. Teraz chodzi o to, żeby wzbudzić zainteresowanie, ale żeby nie rozczarować. W przyszłości jestem w stanie kupić lepszy sprzęt.

Jeśli chodzi o MAKA 102 , to czy to Kolega soader miał na myśli?:

https://www.astroshop.pl/teleskopy/skywatcher-teleskop-maksutova-mc-102-1300-skymax-bd-az-s-goto/p,14986

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, pumik napisał:

Jeśli chodzi o MAKA 102 , to czy to Kolega soader miał na myśli?:

https://www.astroshop.pl/teleskopy/skywatcher-teleskop-maksutova-mc-102-1300-skymax-bd-az-s-goto/p,14986

Tuba się zgadza, jedynie w tej ofercie jest na jakimś drogim montażu goto. Do tak małej tuby każdy AZ i EQ się nada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest coś na prostym montażu azymutalnym. Niestety póki co niedostępne z tego co widać. Obawiam się, że w Niemczech może być podobnie bo wszystko przecież teraz z Chin idzie a politycy nam rozłożyli handel na cacy na skalę światową. Ale zawsze warto zapytać. To nic nie kosztuje a może akurat dopisze szczęście.

https://www.astroshop.pl/teleskopy/skywatcher-teleskop-maksutova-mc-102-1300-skymax-102s-az-pronto/p,69301

"Jeżeli godność nauk mamy oceniać według ich przedmiotu, to bez porównania najprzedniejszą z nich będzie ta, którą nazywają astronomią." Copernicus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety model Skywatcher Teleskop Maksutova MC 102/1300 Skymax-102S AZ jest również w Niemczech obecnie nie dostępny. Najwcześniej początek marca. Również używanego nie znalazłem. Generalnie ze Skywatchera jest ekstremalnie mało używanych teleskopów. Przedział cenowy jaki mogę dać za używany teleskop to 250?. Może prześlę Wam zaraz kilka innych modeli różnych marek, a nóż okaże się coś okazją nie do odrzucenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omegon Teleskop N 114/900 EQ-1

Omegon Teleskop N 130/920 EQ-2

Celestron Astromaster 130 EQ MD

Omegon Teleskop N 150/750 EQ-4

Skywatcher Teleskop AC 102/500 Startravel EQ-1

Zoomion Genesis 200

 

poza tym mnóstwo teleskopów firmy Bresser.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)