Skocz do zawartości

Przenośny zasilacz/bateria do grzałki i/lub laptopa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy polecicie jakiś zasilacz/baterie/powerbank do Grzałki ?

Niestety obecnie do grzałki musze podpinać zasilacz i do kontaktu i na wyjazdy nie mam z czego prąd brać. 

 

Ten sam problem mam z laptopem - bateria trzyma ok 1h ? pytanie czy sa rowniez jakies małe zasilacze pod ładowarke do laptopa

Dzięki

 

Piotr

SCT 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalistą nie jestem ale standardowy powerbank na rynku to teraz jakieś 20-30 amperogodzin. 5V/2A na wyjściu. Trudno mi powiedzieć co on może zrobić z suszarką (pewnie trochę prądu ona żre) zwłaszcza, że większość tego sprzętu to made in China i w wartości podawane przez producenta nie należy za bardzo wierzyć. Poszukaj czegoś z technologią "USB C Power Delivery". Są one droższe ale mają lepsze parametry prądu na wyjściu (do 20V i 5A). Jeśli mówisz o wyjazdach to może warto byłoby skorzystać ze zwykłego przedłużacza oraz powerbanku zwanego akumulatorem? (O ile auto nie stoi zbyt daleko od astro-sprzętu.)

"Jeżeli godność nauk mamy oceniać według ich przedmiotu, to bez porównania najprzedniejszą z nich będzie ta, którą nazywają astronomią." Copernicus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lunatyk_101 napisał:

Jeśli mówisz o wyjazdach to może warto byłoby skorzystać ze zwykłego przedłużacza oraz powerbanku zwanego akumulatorem? (O ile auto nie stoi zbyt daleko od astro-sprzętu.)

Jeśli miałby to być ten sam akumulator, z którego odpala się samochód, to (zależne oczywiście od obciążenia i czasu używania) jest szansa, że samochód odpalać trzeba będzie rano na zapych ?

Zrobienie power banku z odrębnego akumulatora przy intensywniejszym użytkowaniu wydaje się bezpieczniejsze.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, piotrfie napisał:

Jeśli miałby to być ten sam akumulator, z którego odpala się samochód, to (zależne oczywiście od obciążenia i czasu używania) jest szansa, że samochód odpalać trzeba będzie rano na zapych ?

Zrobienie power banku z odrębnego akumulatora przy intensywniejszym użytkowaniu wydaje się bezpieczniejsze.

 

Nie da się ukryć. Tak może być. Zależy jak długo będziemy suszyli. Trzeba by poeksperymentować ale powerbank z akumulatora nr 2 to zdecydowanie lepsza opcja.

"Jeżeli godność nauk mamy oceniać według ich przedmiotu, to bez porównania najprzedniejszą z nich będzie ta, którą nazywają astronomią." Copernicus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chce ci się samemu budować taki powerbank to dimis na Astropolis wrzucił dziś link do ciekawego poradnika

https://sternenhimmel-fotografieren.de/selbstbau-batterie-box-fuer-autarke-stromversorgung/

Warto policzyć jaka pojemność akumulatora jest potrzebna, aby nie zrobić zestawu o zbyt małej pojemnosci. Obliczenia są tam wyjaśnione.

Jako przykład rozwiązania o niedużej pojemności (20Ah, 12V) załączam zdjęcie powerbanka, który znajstrowałem rok temu (jak na razie się sprawdza).

 

IMG_20201213_125606.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po doświadczeniach z zasilaniem samochodowym, aku żelowym przenośnym przeszedłem na pakiety 18650 i nigdy do tamtych rozwiązań nie powrócę. Jak chcesz mieć pewne, trwałe i niezawodne źródło rób albo kupuj coś na 18650.

  • Like 1

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)