Skocz do zawartości

Arkadiusz Siwek - kradzież zdjęć


tayson.82

Rekomendowane odpowiedzi

Pisząc delikatnie to ze strony AS: S.........O, H.....A, K......O, B......O i temu podobne ?

CZŁOWIEKU, ZNIKNIJ Z NETU NA AMEN!!!!!!!

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już w koszyku kalendarz DELTY miałem i nagle zniknął ?
DELTO - z grubej rury oszusta!

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Jacek E. napisał:

A ja już w koszyku kalendarz DELTY miałem i nagle zniknął ?
DELTO - z grubej rury oszusta!

Dokładnie! Zastanawiałem się dlaczego w tym roku na Delcie jest dostępny tylko kalendarz myśliwski. Teraz już wiem. 

Synta 8", Nikon Action Ex 10x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, ufol napisał:

Jesteśmy na forum publicznym, ja był bym ostrożniejszy.

To już się nie odzywaj.

  • Like 3

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzegorz Czernecki napisał:

Chyba wszystkie fotki astro z jego profilu zniknęły

To tylko potwierdza, że coś było na rzeczy. 

TS Photoline 70/420 z flattenerem 0,79 + HEQ5 belt + Nikon D7500 mod + Asi 120 mini + ASIAIR

Mak 127 + kitowe okulary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można mieć tylko nadzieję, że ta sprawa znajdzie swoje miejsce w sądzie. Przywłaszczenie cudzej własności intelektualnej czy dzieła artystycznego jest karalne. Delta Optical poniosło z tego powodu realne straty finansowe i pozostała bez kalendarza na 2021 rok.

Nie mogę pojąć takiego zachowania i jestem zdania, że powinno się to tępić. Całkowite wykluczenie, a nie tylko ostracyzm powinno dotknąć tego człowieka.

Chyba większość z nas podziela zdanie, że to co robimy, robimy przede wszystkim da siebie. Lubimy się dzielić wynikami naszej pracy, czasem pochwalić się ale to są nasze fotografie. Każda moja astrofotografia choćby nieudolna jest właśnie moja - noce spędzone pod ciemnym niebem, często na mrozie, wszystkie problemy podczas sesji i awarie sprzętu, a potem godziny spędzone na obróbce. To sprawia, że każda ta fotografia jest bezcenna, niesie jakiś ładunek emocjonalny, czasem ciekawą historię. To jest wartość tych zdjęć i tej pasji. Komuś kto tego nie rozumie możemy tylko współczuć.

  • Like 9

Tuvoc / Astrotuvoc / Mirek

GSO 254/1000, TS ONTC 200/1000, TS APO 65Q, NEQ6 i HEQ5, ASI 294MC Pro, Uranus-C Pro, Mars-C, EOS 800d mod., AllSky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W świecie w , którym ciężko zaistnieć jako ktoś wyjątkowy ludzie próbują różnych form "pokazania się" . Oczywiście takie podejście charakteryzuje ludzi leniwych. Nie jestem znawcą astrofoto ale z obserwacji tematów na  FA zdążyłem się zorientować że to ciężka praca. Wystarczy spojrzeć na godziny które trzeba poświęcić na zebranie materiału a potem na jego obróbkę. Jeszcze sprzęt na którego zakup też trzeba ciężko pracować. Domyśla się że internet nawet to forum pełne jest osób , które piszą o rzeczach z którymi nigdy nie miały styczności. Chcemy podbijać kosmos a podkradamy sobie banany jak małpy. Czasem jest mi wstyd że jestem człowiekiem. Przed nami jeszcze długa droga ...

  • Like 1

Oczy i trochę szkła żeby zebrać więcej światła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłam ostatnio kakendaź  z DO ale jest bez okładki i ma już coś pozmieniane w środku. Chyba też na szybko poprawiany bo jakoś cieszy papier względem poprzedniej edycji

Mak 150/1800,  Achro 120/600,  N10 GoTo, 

Celestron nexsrar 5i, AZ 5

Nikon EX 8x40

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko aż uwierzyć w bezmyślność tej osoby... Jakim to trzeba być okropnym typem żeby kraść cudze pracę i jeszcze pół biedy gdy chwali się nimi na różnych stronach ale jak już wysyła je do konkursów to konkretne przegięcie. Mam nadzieję, że sprawa znajdzie się w sądzie, a finał tej sprawy skutecznie zniechęci przyszłych podkradaczy i więcej takich sytuacji nie będzie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ściągnąć coś z sieci i chwalić się kumplom przy wódce i ogórkach, że to swoje dzieło to już dość dziwne ale jeszcze jakoś do strawienia. Natomiast zajumać coś komuś i wysyłać na konkursy podpisując oświadczenie, że się tę pracę samemu wykonało to już poważna dewiacja. Oj, poważna.

"Jeżeli godność nauk mamy oceniać według ich przedmiotu, to bez porównania najprzedniejszą z nich będzie ta, którą nazywają astronomią." Copernicus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Fredrixxon napisał:

Ło panie! Z grubej rury!

W sumie to dobrze, ze polski sąd będzie to rozpatrywał, bo np. szwedzkie uważają, że to co w sieci jest .... do wzięcia jak znalezione.

A fałszywe oświadczenie w Szwecji też na luzie traktują? Tak z ciekawości pytam bo na prawie się nie znam. Tym bardziej szwedzkim.

"Jeżeli godność nauk mamy oceniać według ich przedmiotu, to bez porównania najprzedniejszą z nich będzie ta, którą nazywają astronomią." Copernicus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2020 o 16:43, tayson.82 napisał:

Z przykrością muszę opisać dość nieprzyjemną sytuację. Chodzi o Arkadiusza Siwka (profil Agnieszka Arkadiusz Siwek), który jak się okazuje, publikuje zdjęcia na różnych grupach na FB, ale nie tylko. Niestety zdecydowana większość zdjęć astronomicznych, jaką Arkadiusz pokazuje to prace UKRADZIONE na Astrobin oraz stronach prywatnych. Większość zdjęć wisi jako prywatne na jego profilu, ale na różnych grupach można znaleźć wiele zdjęć opatrzonych jego znakiem wodnym, a które na pewno nie zostały przez niego wykonane. Arkadiusz nader często komentuje zdjęcia i chwali się swoimi poczynaniami.?

 

Po raz pierwszy czerwona lampka zapaliła mi się, gdy zapytałem o brak spajków na zdjęciach, które jakoby wykonuje SW 150/750.

Druga, gdy zapytany o pliki źródłowe do jednego z ujęć (110x120s) odpowiedział, że ponieważ zdjęcie mu nie wyszło, to wszystkie skasował i zostawił tylko crop w jpg. Po tym fakcie przejrzałem wszystkie zdjęcia astro w jego prywatnej galerii i resztka włosów stanęła mi dęba. Arkadiusz wybierał takie zdjęcia, z których łatwo mógł obciąć znaki wodne, co nie znaczy, że wszystkie obciął (zerknijcie w przykłady). Wiele zdjęć udało nam się odnaleźć na Astrobin, a Arkadiusz nie pogardził i wrzuciła na swój profil nawet zdjęcie APOD-owe. Po konsultacjach z Mariuszem Kulmą z wydawnictwa Astronomia, Tomkiem Zwolińskim, Pawłem Radomskim postanowiliśmy sprawę nagłośnić. Zaczęła się dość wytężona praca nad znalezieniem autorów niektórych prac, co się w przypadku części udało. Dlaczego wiem, że zdecydowana większość nie jest jego, otóż w większości zdjęć nie zgadzają się opisy - większość DS-owych opisana jest jako robiona Newtonem a brak charakterystycznych spajków. Nie zgadzają się też pola widzenia czy sama specyfika obrazu charakterystyczna dla kamer mono, czy planetarnych.?

 

Najcięższa rzecz jakiej się dopuścił (pod względem prawnym) to kradzież i wysłanie zdjęcia do kalendarza Delta Optical, które to zostało zdjęciem okładkowym w wydawnictwie na 2021 rok. Delta Optical musiała to wydawnictwo wycofać ze sprzedaży, a ponieważ Arkadiusz wysłał oświadczenie o tym, że je wykonał i posiada pełne prawa do jego publikacji, pewnie czekają go za to konsekwencje w postaci pozwu.
Tutaj znajdziecie link do oryginału a w załącznikach gif pokazujący charakterystyczny artefakt - identyczny na zdjęciu wysłanym do DO i na tym ze strony:
http://astrophotography-telescope.com/full-moon-huge-mosaic-in-colors-with-asi224mc-and-barlow-x2

Słaby to astrofotograf, który nie wiem, że każde zdjęcie astro posiada cechy całkowicie indywidualne. ?Odciski palców? w postaci artefaktów związanych z optyką, użytym sensorem i sposobem obróbki. Obcięcie podbicie kontrastu i zmiana koloru ich nie zaciera.
Nie mam pojęcia, co mogło strzelić fotografowi zawodowemu, który publikuje swoje zdjęcia do podjęcia takiego procederu. Arkadiusz często wdawał się w dyskusje pod zdjęciami, prosząc o porady osoby z większym doświadczeniem, co uznaje za podłość grubego kalibru.

 

Ocenę sytuacji pozostawiam Wam!

 

MK.

 

 

 

 

 

Tak dla ścisłości ten MK to Michał Kałużny.
Poniżej fragment z AP

 

Bez tytułu.jpg

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie potwierdzić lub zaprzeczyć, że ów osobnik przyswoił  sobie, któreś ze zdjęć laureatów z naszych , forumowych konkursów, szczególnie Heńkowego?

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że dostanie parę tys. kary. Może rzeczywiście przy ciekawszych zdjęciach trzeba będzie dawać jakieś znaki wodne na wszelki wypadek. Na forum też jednego mieliśmy kiedyś, z tego co pamietam co wrzucał zdjecia Marsa, gdzie nie zgadzała się faza i zdjęcie komety z wikipedii jako swoje.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ignisdei napisał:

Czy możecie potwierdzić lub zaprzeczyć, że ów osobnik przyswoił  sobie, któreś ze zdjęć laureatów z naszych , forumowych konkursów, szczególnie Heńkowego?

niestety brak danych/informacji/powiązań.

nic na to nie wskazuje.

Zapraszam na moją stronę logo2.jpg.14d2f841b11ef24f670bb0d3638f5042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa stara jak dzieje rasy ludzkiej. Można wiele zmienić ale natura ludzka pozostanie niezmienna.Ponoć pewien znany malarz niejaki Pab.Pic. był nielubiany w środowisku artystycznym bynajmniej nie za to że wszyscy zazdrościli mu talentu tylko za to że odwiedzając pracownie innych artystów podpatrywał a potem wykorzystywał ich pomysły w swoich pracach. Niby nic bo przecież robił to po swojemu, ale powiedz to komuś kto wpadł na to pierwszy po tyg. spędzonych przy sztaludze. Smutne jest to że ci którzy decydują się na taki proceder robią to też ponieważ w naszym kraju praca twórcza a szczególnie artystyczna jest ciągle bardzo nisko ceniona. To taka mała refleksja.Mam nadzieję że kiedyś się to zmieni. Pozdrawiam wszystkich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)