Skocz do zawartości

Aparat, obiektyw - kupię sprzęt do astrofotografiii


patyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 

Po dwóch latach spędzonych na wizualu chciałbym zacząć przygodę z astrotofo. Do tej pory moja zabawa ze zdjęciami ograniczała się do katowania swojej osoby avikowaniem za pomocą kamerki i sw130/900 lub z przez synte. Oprócz tego oczywiście jakieś tam fotki księżyca, zabawa z telefonem czy też z pożyczonym starym nikonem. Plus tego taki, że trochę ugryzłem już obróbki itd.

Tyle słowem wstępu. Chciałbym na dzień dzisiejszy zakupić aparat, najlepiej jakiegoś zmodowanego canona, do tego obiektyw, nad ogniskową się jeszcze zastanawiam. Jak pojawi się w najbliższym czasie używką star adventure to wszystko stanie na tym montażu.

Z racji tego, że jest to mój pierwszy sprzęt do astrofoto, a docelowo w przyszłości i tak chciałbym się przerzucić na teleskop z prowadzeniem i kamerkę, to budżet jaki chce przeznaczyć to maksymalnie 3 tysiące złotych.

Jestem otwartym na propozycje, pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)