Skocz do zawartości

Modyfikacja lustrzanki


Leon

Rekomendowane odpowiedzi

Modyfikacja albo drugie życie. Długo zastanawiałem się, czy wstawić to na forum, bowiem nie jest to stricte astronomiczne lub optyczne, ale co mi tam.

Nie jest to mój pomysł i inspiracje czrpałem z netu, jednak niektóre rozwiązania są moje. 

Myślę, że same zdjęcia wystarczą by zobaczyć jak wygląda coś z niczego i że warto zbierać optyczne badziewia.

IMG_3873.jpg

IMG_3874.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tuzinkowy pomysł, i fajnie się prezentuje. Zapewne wzbudzi zaciekawienie odwiedzających Cię znajomych. Sam aparat nie wiele jest wart, ale jako "foto lampa", to już co innego. ?

  • Thanks 1

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze to tylko Lubitel ale mimo wszystko szkoda srednioformatowego analogowca moim zdaniem.
To nie byly plastikowe i banalne konstrukcje tak jak dzis. Z czasem nawet taki radziecki grat nabiera wartosci.
Pogooglaj w katalogach McKeown's ile to jest warte dla kolekcjonerow. Czasem sie mozna mile zaskoczyc bo okazuje sie, ze jakas rzadka seria albo obiektyw poszukiwany ..itp.
Zobacz jakie ceny dzis osiaga sprzet PZO, albo ile kosztuja obecnie obiektywy (z poklonami) na bazie optyki Zorki....

W ogole kolekcjonowanie i naprawa (rowniez budowa) analogowych aparatow to piekne hobby. Jak to mowil moj Sp znajomy - tylko analogowe aparaty maja dusze ?
Facet zostawil po sobie piekna kolekcje retrokamer do dzis cieszy o czy i  pomaga jego rodzinie.

 


 

 

Edytowane przez michulus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michulus napisał:
4 godziny temu, michulus napisał:

Wiem, ze to tylko Lubitel ale mimo wszystko szkoda srednioformatowego analogowca moim zdaniem.
To nie byly plastikowe i babalne konstrukcje tak jak dzis. Z czasem nawet taki radziecki grat nabiera wartosci.
Pogooglaj w katalogach McKeown's ile to jest warte dla kolekcjonerow. Czasem sie mozna mile zaskoczyc bo okazuje sie, ze jakas rzadka seria albo obiektyw poszukiwany ..itp.
Zobacz jakie ceny dzis osiaga sprzet PZO, albo ile kosztuja obecnie obiektywy (z poklonami) na badzie optyki Zorki....

W ogole kolekcjonowanie i naprawa (rowniez budowa) analogowych aparatow to piekne hobby. Jak to mowil moj Sp znajomy - tylko analogowe aparaty maja dusze ?
Facet zostawil po sobie piekna kolekcje retrokamer do dzis cieszy o czy i  pomaga jego rodzinie.

Aparat w każdej chwili można przywrócić do stanu by robił zdjęcia, a póki co to niech sobie poświeci


 

 

 


 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)