Skocz do zawartości

Pierwsza obserwacja


Raduś22

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się podzielić radością z pierwszej obserwacji nieba!

niebo zachmurzone ja z pseudo teleskopem (po godzinie tak zwanego zaciemnienia oczu z kocem na głowie )

maszyna całkiem nie zdatna do użytku ale i tak efekty były całkiem całkiem

pomimo trudności byłem w okolicach gwiazdozbioru Wagi (tak mi się wydaje)

jak już znalazłem obiekt (gwiazdę) podczas zmiany okularu ta przepadała bez wieści

bardzo szybkie chmury!

ale po mimo tego i tak moje pierwsze oglądanie nieboskłonu muszę zaliczyć do udanych

nie jestem wybredny i tą zabawką zobaczyłem wiele

teraz wiem co to siła światła bijącego z nieba kiedy szukałem obiektu to w polu widzenia robiło się jaśniej

podsumowując

dwie godziny spędzone pod kocem z zabawką muszę kupić teleskop !

jak na moje poczynania będzie to na pewno coś na stabilnym montażu jeszcze nie wiem czy EQ czy dobson

powiedzmy sobie szczerze uczę się dopiero i cokolwiek to będzie na pewno zobaczę więcej niż w tym pseudo teleskopie !

Do wszystkich nowicjuszy uczmy się nieba , trochę znajomości w kierunkach itd, a efekty naszych pierwszych obserwacji będą napradwde wspaniałe

Niebo w nocy jest lepsze od wszystkich filmów w HD!!!!!

Pozdrawiam ,,,,,,,, :)

Teleskop Sky-Watcher Synta R-90/900 EQ-2
Okular SkyWatcher UWA 16 mm 1,25'' 80°
Okular SWA-58-6WA Plossl 6mm Eyepiece
Okular 66 Ultra Wide 6mm Long Eye Relief Multi- Coated
Okulary Long Eye Relief Super 25 mm (pow. 36x, 72x z Barlowem 2x) i 10 mm (pow. 90x, 180x z Barlowem 2x) - w standardzie 1,25''
? Soczewka Barlowa 2x / 1,25"
? Nasadka kątowa lustrzana regulowana 45 - 90°
Lornetka Bresser 10x50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uzupełnieniu moich wypocin dodam że ów teleskop ma tylko nalepkę firmową TCM brak tabliczki znamionowej

Średnica lustra 6,5 cm

jest w opłakanym stanie

dostałem go od sąsiada...

post-1633-137699900234_thumb.jpg

Teleskop Sky-Watcher Synta R-90/900 EQ-2
Okular SkyWatcher UWA 16 mm 1,25'' 80°
Okular SWA-58-6WA Plossl 6mm Eyepiece
Okular 66 Ultra Wide 6mm Long Eye Relief Multi- Coated
Okulary Long Eye Relief Super 25 mm (pow. 36x, 72x z Barlowem 2x) i 10 mm (pow. 90x, 180x z Barlowem 2x) - w standardzie 1,25''
? Soczewka Barlowa 2x / 1,25"
? Nasadka kątowa lustrzana regulowana 45 - 90°
Lornetka Bresser 10x50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak pod koniec lat 80' i na początku 90' marzyłem o takim żółtym sprzęcie od Uniwersała. Z pewną zazdrością czytałem artykuł w Wiedzy i Życiu (gdzie się reklamowali) o tym, że ktoś taki wygrał... Dawne dzieje.

Próbujesz obserwować z balkonu w mieście? Najważniejsze to na jakimś dalekim budynku zjustować szukacz z teleskopem. Potem nocą na spokojnie po koleii uczyć się celować i prowadzić teleskop. Jeśli kupisz następny ta wiedza się przyda i zaprocentuje :)

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)