Skocz do zawartości

TS HR Planetary 7mm gdzie?


Kapafest

Rekomendowane odpowiedzi

https://eu.telescope.com/60mm-Orion-Edge-On-Planetary-Eyepiece/p/131234.uts?ensembleId=414

 

O kurde, też już nie maja na składzie. Niedawno jeszcze był. ?

Edytowane przez Lunatyk_101

"Jeżeli godność nauk mamy oceniać według ich przedmiotu, to bez porównania najprzedniejszą z nich będzie ta, którą nazywają astronomią." Copernicus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotrek K. napisał:

Ja też polecę Celestrony x-cel lx, są lepsze niż TS HR, i bez problemu można kupić na Ali za nieduże pieniądze. 

A jak jest z jakością tych okularów z Aliexpress? To jest dokładnie ten sam towar co sprzedawany w Europie czy US za dwa razy większą cenę czy jest jednak różnica w jakości?

"Jeżeli godność nauk mamy oceniać według ich przedmiotu, to bez porównania najprzedniejszą z nich będzie ta, którą nazywają astronomią." Copernicus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakościowo są ok, nie zauważyłem żadnych różnic pomiędzy egzemplarzami kupowanymi na Ali oraz z dystrybucji ze sklepów w Polsce. Optycznie i mechanicznie są takie same. Ręki sobie nie dam uciąć za to, ale przypuszczam że te tańsze z Ali to dokładnie ten sam wyrób co u nas w sklepach, tyle ze z pominięciem marży pośredników i sklepów. Kupiłem 3 parki, 9, 12 i 25mm, wszystkie przybyły po ok miesiącu bez żadnych komplikacji, defektów, dodatkowych opłat itp.

  • Thanks 1

ATM 12", Mak SW 180/AZ-EQ5GT, 10 kg okularów i inne duperele ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Piotrek K. napisał:

Jakościowo są ok, nie zauważyłem żadnych różnic pomiędzy egzemplarzami kupowanymi na Ali oraz z dystrybucji ze sklepów w Polsce. Optycznie i mechanicznie są takie same. Ręki sobie nie dam uciąć za to, ale przypuszczam że te tańsze z Ali to dokładnie ten sam wyrób co u nas w sklepach, tyle ze z pominięciem marży pośredników i sklepów. Kupiłem 3 parki, 9, 12 i 25mm, wszystkie przybyły po ok miesiącu bez żadnych komplikacji, defektów, dodatkowych opłat itp.

Czyli jako takie pierwsze planetarne do GSO 8 możesz polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że będą odpowiednie, a na pewno wystarczające na początek. Chyba że chcesz powalczyć z utrzymaniem planety w małym polu, oraz z króciutkim ER, to wtedy celuj w orciaki. Ale to już wymaga nieco obycia ze sprzętem i z takimi okularami jest nieco trudniej obserwować.

ATM 12", Mak SW 180/AZ-EQ5GT, 10 kg okularów i inne duperele ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piotrek K. napisał:

Myślę że będą odpowiednie, a na pewno wystarczające na początek. Chyba że chcesz powalczyć z utrzymaniem planety w małym polu, oraz z króciutkim ER, to wtedy celuj w orciaki. Ale to już wymaga nieco obycia ze sprzętem i z takimi okularami jest nieco trudniej obserwować.

Chciałem coś na razie na start, czym mógłbym zadawalajaco oglądać planety. Później myślę o es 6.7mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

82 stopniowe Esy to nie jest najlepszy wybór jako okulary planetarne. One nadają się bardzo dobrze, ale do DS-ów. Celestron x-cell 7 mm tego Esa 6,7mm wyzamiatał pod dywan na Marsie, Jowiszu i Saturnie w niutkach 10 i 12 cali. W 8 calach będzie podobnie.

ATM 12", Mak SW 180/AZ-EQ5GT, 10 kg okularów i inne duperele ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piotrek K. napisał:

82 stopniowe Esy to nie jest najlepszy wybór jako okulary planetarne. One nadają się bardzo dobrze, ale do DS-ów. Celestron x-cell 7 mm tego Esa 6,7mm wyzamiatał pod dywan na Marsie, Jowiszu i Saturnie w niutkach 10 i 12 cali. W 8 calach będzie podobnie.

Czyli zamawiać tego x cell 7 mm i do planet będę zadowolony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Kapafest napisał:

Chciałem coś na razie na start, czym mógłbym zadawalajaco oglądać planety. Później myślę o es 6.7mm

A dlaczego na start? Ten Celestron może być spokojnie okularem docelowym. Miałem kiedyś klasycznego Vixena LV, chętnie bym go bezpośrednio porównał z Celestronem, ale ta seria jest już z rzadka dostępna na rynku wtórnym.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to dzięki temu wątkowi zamówiłem sobie na wypróbowanie celestrona x-cel lx 12mm. Zobaczymy  jak się to szkło spisze w praktyce. ?

"Jeżeli godność nauk mamy oceniać według ich przedmiotu, to bez porównania najprzedniejszą z nich będzie ta, którą nazywają astronomią." Copernicus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)