Skocz do zawartości

Kupię Skywatcher 90/900 az3/ eq2 lub Skywatcher 130/900 eq2


IzabelaDab

Rekomendowane odpowiedzi

Zalezy Ci na lustrze sferycznym w Newtonie? 130/900 ma lustro sferyczne. 130/650 ma lustro paraboliczne. Różnią się też pająkami.

 

Jak jestes zupełnie poczatkująca, to radziłbym refraktor.

Jesli Newton starci w transporcie kolimacje, to bedziesz musiała sie jej od razu nauczyć - niby to proste, ale początkujący mają z tym problem. Zresztą jesli chce sie to zrobic dobrze, to problem mają nawet bardzo zaawansowani.

 

Podobnie z montażem. AZ jest dla poczatkujaących bardziej intuicyjne od EQ. Jesli nauczysz sie obsługi EQ (którego niektórzy nie cierpią.... ja uwielbiam) to będziesz zadowolona. Jakby co, to EQ mozna przestawic jednak w tryb AZ (zwykle).

Refraktory: TS 102/1122ED, Vixen 80/1200, SW 80/400, SkyLux 70/700

Newton: SW 200/1000

Mak: Bresser 100/1400

Montaże: Bresser EXOS-2, Vixen New Polaris, Bresser Astro3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jestem bardzonpoczatkujacybale nie brak mi zapalu. Wlasnie zakupilem sky-watcher bk 1309 eq2. Niby wszystko dobrze poskladalem ale nie rozumiem dlaczego podzialka (skala) osi rektastancji nie wspolpracuje ze strzalka. Ona jakby cala sie kreci. Moze ja czegos nie rozumiem. Czy ktos moglby mi doradzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)