Skocz do zawartości

Otwarty Konkurs Astrofotograficzny - dyskusja


Jacek E.

Rekomendowane odpowiedzi

Wydzielono z wątku o regulaminie konkursu https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/24056-otwarty-konkurs-astrofotograficzny-im-heńka-kowalewskiego-regulamin/

******************************************************************************************

Nikt z Państwa się nie wypowie?

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony organizacyjnej na pewno będzie prościej. Jednak moim zdaniem nie jest to dobre rozwiązanie dla początkujących. Wspólna pula głosów w większości trafi do zaawansowanych.

Głosującym ciężej będzie wybrać prace z np. 40-50 zamiast 20. Jeszcze bardziej będzie się liczyć pierwsze wrażenie. Mało kto obejrzy dokładnie wszystkie prace.

Tak jak pisze @Nedved przekonamy się w praktyce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Nedved napisał:

.... Z ciekawości - co jest głównym powodem zmian?

Odpowiedź jest w pierwszym zdaniu  jolo - integracja ?

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, kto powiedział, że wspólna pula głosów ma trafiać do bardziej zaawansowanych, przecież to będzie wybór każdego głosującego i jego indywidualnej oceny bez względu na to czy to "fachowiec" czy "początkujący". Takie jest moje odczucie, ale może sia mylę?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jolo napisał:

Materiał do fotografii musi zostać zebrany nie wcześniej niż 6 miesięcy od daty zgłoszenia do konkursu

Ten zapis istnieje już w dotychczasowych konkursach, ale nigdy nie rozumiałem sensu jego istnienia. Ktoś mnie oświeci?

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierwszej chwili pomyślałem, że to bardzo dobry kierunek, dlatego argumentów "za" nie będę przytaczał, natomiast zgadzam się z wątpliwością

 

7 minut temu, rambro napisał:

Wspólna pula głosów w większości trafi do zaawansowanych.

Czujecie to zagrożenie, że w drugiej połowie ankiety będzie ciasno i często pozycje ex aequo  w trakcie wyłaniania podium dla początkujących.

... jednak z drugiej strony,  jeśli połączenie konkursów spowoduje większą frekwencję głosujących to zagrożenie będzie mniejsze.

Zaproponowałbym wydłużenie terminu ankiety ... kilka razy zdarzyło mi się spóźnić na głosowanie bo jakoś dziwnie zapamiętałem, że głosowanie jest do 10 bm.

 co myślicie o pomyśle aby nie było  ex aequo tylko decydowała kolejność zgłoszenia? nie czekalibyśmy na wysyp prac pod koniec miesiąca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rambro napisał:

Od strony organizacyjnej na pewno będzie prościej. Jednak moim zdaniem nie jest to dobre rozwiązanie dla początkujących. Wspólna pula głosów w większości trafi do zaawansowanych.

Wydaje mi się, że ryzyko jest niewielkie - zobaczcie jak wyglądają ankiety miesięczne. Zdarzają się oczywiście szlagiery na które głosuje połowa lub nawet czasami więcej jurorów. Ale pozostaje jeszcze kilka głosów do rozdania, ich rozkład jest zróżnicowany i rzadko się zdarza w ankiecie miesięcznej praca bez żadnego głosu na przykład. 

42 minuty temu, cyberboss napisał:

Ten zapis istnieje już w dotychczasowych konkursach, ale nigdy nie rozumiałem sensu jego istnienia. Ktoś mnie oświeci?

Głównym powodem było to (o ile dobrze pamiętam), żeby autorzy do konkursu nie wstawiali prac historycznych, ale raczej żeby prace były wykonane przynajmniej w okolicach czasowych poszczególnych edycji konkursu. Zapis ten niestety eliminuje z konkursu potencjalnie atrakcyjne prace, do których materiał zbierany jest przez dwa i więcej sezonów. Ale regulamin jest taki sam dla wszystkich ?

 

33 minuty temu, ggrzes napisał:

 co myślicie o pomyśle aby nie było  ex aequo tylko decydowała kolejność zgłoszenia? nie czekalibyśmy na wysyp prac pod koniec miesiąca ?

To jest pomysł warty rozważenia ?

  • Thanks 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ggrzes napisał:

 co myślicie o pomyśle aby nie było  ex aequo tylko decydowała kolejność zgłoszenia? nie czekalibyśmy na wysyp prac pod koniec miesiąca ?

Regulamin wyraźnie mówi, że prace można zgłaszać cały miesiąc. Wobec tego nie można w żaden sposób faworyzować prac zgłoszonych wcześniej...

Tak w ogóle, co to jest za kryterium oceny: termin zgłoszenia...?

Poza tym, nie rozumiem co @ggrzes chciał powiedzieć mówiąc o "nie czekaniu na wysyp prac pod koniec miesiąca"?  Regulamin jest jasny... przynajmniej dla mnie.

  • Like 2

----------------------------------------------------------------

SW ED80 OTA 80/600 + F/R x 0,85   Montaż: Celestron AVX,

kamera: QHY163M;  guiding: Orion Guide Scope + ASI120MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ggrzes napisał:

co myślicie o pomyśle aby nie było  ex aequo tylko decydowała kolejność zgłoszenia? nie czekalibyśmy na wysyp prac pod koniec miesiąca ?

No nie, niby z jakiego powodu faworyzowany miałby być ten, kto miał pogodę na początku, a nie przy końcu miesiąca czy wcześniej skończył obróbkę? Nie tędy droga.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AdamK napisał:

Regulamin wyraźnie mówi, że prace można zgłaszać cały miesiąc. Wobec tego nie można w żaden sposób faworyzować prac zgłoszonych wcześniej...

Trafna uwaga! Kryterium daty zgłoszenia obecne jest w regulaminie ankiety rocznej - punkt 7.5. Umieściłem je w tam, żeby uprościć i ułatwić życie organizatorom i opiekunom - taki konkurs nie dzieje się przecież sam. Poza tym regulamin jest taki sam dla wszystkich. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję do głosowania na zdjęcie roku. Co sadzicie, aby dopuścić do ankiety pracę które otrzymały w danym roku najwięcej głosów, a zajęły III i IV miejsce w swoim miesiącu. Mam na myśli z całego roku 2 prace z III miejsca i 1 z  IV. 

 

Niektóre zdjęcia sa na prawdę genialne, a nie kwalifikują się przez 1, czy 2 głosy mniej.  Ukłon do autorów, ktorych warto docenić.

Edytowane przez tayson.82
  • Like 3

Zapraszam na moją stronę logo2.jpg.14d2f841b11ef24f670bb0d3638f5042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lukost napisał:

No nie, niby z jakiego powodu faworyzowany miałby być ten, kto miał pogodę na początku, a nie przy końcu miesiąca czy wcześniej skończył obróbkę? Nie tędy droga.

To dla kreatywnych uczestników żadna przeszkoda - wystarczy wystawić pracę na początku następnego miesiąca. Jak prowadziłem dokładniejsze statystyki, to może 1/4 prac była wstawiana w miesiącu, w którym zbierano do nich materiał. Więc pogoda na początku miesiąca czy brak czasu na obróbkę, to wg mnie sprawa drugorzędna. 

6 godzin temu, tayson.82 napisał:

Mam propozycję do głosowania na zdjęcie roku. Co sadzicie, aby dopuścić do ankiety pracę które otrzymały w danym roku najwięcej głosów, a zajęły III i IV miejsce w swoim miesiącu. Mam na myśli z całego roku 2 prace z III miejsca i 1 z  IV. 

Mi się ten pomysł podoba, jeśli opiekunowie się zgodzą to jestem za. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do twórców Regulaminu:

czy to, w jakiej kategorii zaliczone zostanie zgłoszone zdjęcie będzie deklarowane przez autora ?

Jeśli tak, to w punkcie 4.2 Regulaminu powinien chyba zostać dodany punkt 8. Kategoria...

Jeśli nie, to proszę o objaśnienie jak to ma wyglądać... 

----------------------------------------------------------------

SW ED80 OTA 80/600 + F/R x 0,85   Montaż: Celestron AVX,

kamera: QHY163M;  guiding: Orion Guide Scope + ASI120MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rambro napisał:

Jaka jest intencja tego zapisu "Fotografia musi zostać wcześniej opublikowana na Forum " ?.

Głównie chodzi o to, żeby autor miał szansę coś więcej o niej napisać, a forumowicze mieli okazję o niej podyskutować (jeśli chcą ?

3 godziny temu, AdamK napisał:

Mam pytanie do twórców Regulaminu:

czy to, w jakiej kategorii zaliczone zostanie zgłoszone zdjęcie będzie deklarowane przez autora ?

Jeśli tak, to w punkcie 4.2 Regulaminu powinien chyba zostać dodany punkt 8. Kategoria...

Autor nie musi niczego deklarować - zawsze bierze udział w klasyfikacji generalnej. To, czy dodatkowo bierze udział w klasyfikacji dla początkujących wynika z punktu 6.2 regulaminu. W ankietach miesięcznych i rocznej prace autorów kwalifikujących się do klasyfikacji dla początkujących będą oznaczone przedrostkiem [P].

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się na nową formułą i chciałbym podzielić się swoimi przemyśleniami:

1) Poruszono wątek frekwencji. Jak popatrzeć na historię to w dwóch konkursach średnio głosuje po 60 (może 70 ) osób, zwykle dokładnie te same tu i tu. Chciałbym się bardzo mylić, ale nie wydaje mi się, by miało to nagle wzrosnąć, bo niby dlaczego? Większość zarejestrowanych użytkowników porostu się tu nie loguje i nie sądzę by zmiana formuły miała by tu coś zmienić. Większość ludzi zagląda tu tylko wtedy gdy czegoś chce (co mam kupić, doradźcie mi bo nie wiem, etc), i tyle, a konkursy mają w nosie.

2) "Statystycznie" dwa konkursy zazwyczaj wyglądają zupełnie inaczej. W konkursie głównym jest kilka osób, zwykle tych samych które zbierają większość głosów, podczas gdy reszta jest niemalże bez szans. Konkurs dla początkujących jest zazwyczaj bardziej wyrównany, bardziej nieprzewidywalny i zdaniem niektórych nawet przez to ciekawszy. Tu więcej osób ma szanse "zabłysnąć" i na tym polega jego piękno, bo zwyczajnie ma tu murowanych faworytów jak konkursie głównym. 

3) Stan rzeczy taki jak punkcie 2) mówiąc dobitnie wiąże się z dwoma czynnikami: z pieniędzmi wydanymi na teleskop, kamerę, montaż + nabyte umiejętności.  Statystycznie rzecz biorąc sprzęt używany przez poczatkujących jest po prostu tańszy i w konsekwencji gorszy niż ten w konkursie głównym. Chcę by nie zrozumiano mnie tu źle, bo nie oceniam tego pod względem "etycznym", po porostu stwierdzam fakt. Osobiście uważam, że nie ma tym nic złego, jak kogoś stać na dobry drogi sprzęt, który wraz z umiejętnościami daje fantastyczne w odbiorze fotki, sam bardzo lubię na takie patrzeć. Jedyne co mówię, to że średni poczatkujący nie ma wielkich szans w "starciu" z doświadczoną osobą z profesjonalnym sprzętem. Dlatego trzymanie dwóch osobnych konkursów dla tych i dla tych jest moim zdaniem zasadne. Buzia mi się szeroko otwiera jak konkurs dla poczatkujących wygrywa lub zajmuje wysokie miejsce osoba z budżetowym Newtonem + stary Canon. Szkoda by było to stracić.

4) Z uwagi na 3) dostrzegam ryzyko, iż w nowej formule dobre prace początkujących będą mniej "błyszczeć" niż obecnie. Aby nie być jednak hamulcowym zmian moja nieśmiała propozycja jest taka, by to przetestować. Choć mam swoje obawy wymienione wyżej rozumiem również intencje autorów zmian i potencjalne plusy nowego rozwiązania. Zróbmy przez jeden miesiąc czy dwa konkurs po nowemu i zobaczmy czy plusy przysłaniają minusy czy jednak pesymiści mają rację. Zawsze można powiedzieć: "no nie działa tak jak chcieliśmy" i wrócić do sprawdzonych rozwiązań :-)

pozdrawiam,

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Selmak napisał:

Jeśli to żadna konkretnie spora przeszkoda to zlikwidujcie ten termin 6 miesięcy, uważam że to niepotrzebny hamulec dla całej tej zabawy.

Jakbym mogl to dalbym limit 3miesiace.

Uwazam, ze konkurs na astrofotografie danego miesiaca oznacza wykonanie zdjecie w "okolicach" tego miesiaca, a nie wieki wczesniej.

  • Like 1

Zapraszam na moją stronę logo2.jpg.14d2f841b11ef24f670bb0d3638f5042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bodziok napisał:

Zastanawiam się na nową formułą i chciałbym podzielić się swoimi przemyśleniami:

1) Poruszono wątek frekwencji. Jak popatrzeć na historię to w dwóch konkursach średnio głosuje po 60 (może 70 ) osób, zwykle dokładnie te same tu i tu. Chciałbym się bardzo mylić, ale nie wydaje mi się, by miało to nagle wzrosnąć, bo niby dlaczego? Większość zarejestrowanych użytkowników porostu się tu nie loguje i nie sądzę by zmiana formuły miała by tu coś zmienić. Większość ludzi zagląda tu tylko wtedy gdy czegoś chce (co mam kupić, doradźcie mi bo nie wiem, etc), i tyle, a konkursy mają w nosie.

2) "Statystycznie" dwa konkursy zazwyczaj wyglądają zupełnie inaczej. W konkursie głównym jest kilka osób, zwykle tych samych które zbierają większość głosów, podczas gdy reszta jest niemalże bez szans. Konkurs dla początkujących jest zazwyczaj bardziej wyrównany, bardziej nieprzewidywalny i zdaniem niektórych nawet przez to ciekawszy. Tu więcej osób ma szanse "zabłysnąć" i na tym polega jego piękno, bo zwyczajnie ma tu murowanych faworytów jak konkursie głównym. 

3) Stan rzeczy taki jak punkcie 2) mówiąc dobitnie wiąże się z dwoma czynnikami: z pieniędzmi wydanymi na teleskop, kamerę, montaż + nabyte umiejętności.  Statystycznie rzecz biorąc sprzęt używany przez poczatkujących jest po prostu tańszy i w konsekwencji gorszy niż ten w konkursie głównym. Chcę by nie zrozumiano mnie tu źle, bo nie oceniam tego pod względem "etycznym", po porostu stwierdzam fakt. Osobiście uważam, że nie ma tym nic złego, jak kogoś stać na dobry drogi sprzęt, który wraz z umiejętnościami daje fantastyczne w odbiorze fotki, sam bardzo lubię na takie patrzeć. Jedyne co mówię, to że średni poczatkujący nie ma wielkich szans w "starciu" z doświadczoną osobą z profesjonalnym sprzętem. Dlatego trzymanie dwóch osobnych konkursów dla tych i dla tych jest moim zdaniem zasadne. Buzia mi się szeroko otwiera jak konkurs dla poczatkujących wygrywa lub zajmuje wysokie miejsce osoba z budżetowym Newtonem + stary Canon. Szkoda by było to stracić.

4) Z uwagi na 3) dostrzegam ryzyko, iż w nowej formule dobre prace początkujących będą mniej "błyszczeć" niż obecnie. Aby nie być jednak hamulcowym zmian moja nieśmiała propozycja jest taka, by to przetestować. Choć mam swoje obawy wymienione wyżej rozumiem również intencje autorów zmian i potencjalne plusy nowego rozwiązania. Zróbmy przez jeden miesiąc czy dwa konkurs po nowemu i zobaczmy czy plusy przysłaniają minusy czy jednak pesymiści mają rację. Zawsze można powiedzieć: "no nie działa tak jak chcieliśmy" i wrócić do sprawdzonych rozwiązań ?

pozdrawiam,

Miałem się wypowiedzieć w sprawie konkursu, ale kolega wypunktował i trafnie ujął wszystkie moje wątpliwości.

Przede wszystkim moje zastrzeżenia związane uwagami w punkcie drugim - zgadzam się z tym. Osoby początkujące są bez szans w starciu z doświadczonymi kolegami. Z całym szacunkiem, ale starzy wyjadacze nas zmiotą. Powiedzmy sobie szczerze, na którą moją fotkę wystawioną w konkursie dla początkujących zagłosowalibyście gdybym stawał w szranki razem z kolegami @tayson.82 @wessel czy @Lukasz83 ? To oczywiście łączy się z punktem 3-cim jak zauważył słusznie kolega @Bodziok - panowie (i panie) - z czym mam startować do Was? Ze starym modyfikowanym Canonem 1100d i niutkiem 200/1000 na HEQ5? I może jeszcze SHO zacznę tym zestawem robić...

No nic, ja jestem do tego nastawiony sceptycznie i uważam, że będzie to rozwiązanie ze stratą na rzecz początkujących.

  • Thanks 1

Tuvoc / Astrotuvoc / Mirek

GSO 254/1000, TS ONTC 200/1000, TS APO 65Q, NEQ6 i HEQ5, ASI 294MC Pro, Uranus-C Pro, Mars-C, EOS 800d mod., AllSky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Astrotuvoc napisał:

Miałem się wypowiedzieć w sprawie konkursu, ale kolega wypunktował i trafnie ujął wszystkie moje wątpliwości.

Przede wszystkim moje zastrzeżenia związane uwagami w punkcie drugim - zgadzam się z tym. Osoby początkujące są bez szans w starciu z doświadczonymi kolegami. Z całym szacunkiem, ale starzy wyjadacze nas zmiotą. Powiedzmy sobie szczerze, na którą moją fotkę wystawioną w konkursie dla początkujących zagłosowalibyście gdybym stawał w szranki razem z kolegami @tayson.82 @wessel czy @Lukasz83 ? To oczywiście łączy się z punktem 3-cim jak zauważył słusznie kolega @Bodziok - panowie (i panie) - z czym mam startować do Was? Ze starym modyfikowanym Canonem 1100d i niutkiem 200/1000 na HEQ5? I może jeszcze SHO zacznę tym zestawem robić...

No nic, ja jestem do tego nastawiony sceptycznie i uważam, że będzie to rozwiązanie ze stratą na rzecz początkujących.

Ja mam odmienne zdanie. Uważam, że nie będzie tak źle. Początkujący mają "bonus" bo jednym zgłoszeniem biorą udział niejako w dwóch konkursach. 
W ankietach prace początkujących będą oznaczone, myślę  że jurorzy wezmą to  pod uwagę i docenią też prace nowych graczy. 
To że "starzy wyjadacze" zgarną większość głosów nie ma znaczenia bo Oni nie będą klasyfikowani w początkujących. Co miesiąc i tak ktoś z nowych musi wygrać klasyfikację początkujących ( chyba że nikt z "nowych" nie zgłosi swojego zdjęcia). 
Więc ja jestem nastawiony optymistycznie :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DarX86 napisał:

Ja mam odmienne zdanie. Uważam, że nie będzie tak źle. Początkujący mają "bonus" bo jednym zgłoszeniem biorą udział niejako w dwóch konkursach. 
W ankietach prace początkujących będą oznaczone, myślę  że jurorzy wezmą to  pod uwagę i docenią też prace nowych graczy. 
To że "starzy wyjadacze" zgarną większość głosów nie ma znaczenia bo Oni nie będą klasyfikowani w początkujących. Co miesiąc i tak ktoś z nowych musi wygrać klasyfikację początkujących ( chyba że nikt z "nowych" nie zgłosi swojego zdjęcia). 
Więc ja jestem nastawiony optymistycznie ?

Gdzie tak pisze w regulaminie, że będą oznaczenia? Jak zostanie to rozróżnione? Jeśli wrzucimy wszystkich do jednego worka i pojawią się dajmy na to 4 fotografie M 42, z czego jedna będzie należeć do astrofotografa zaawansowanego to: on zgarnie 60-80% głosów a na początkujących nie zagłosują, albo wybór w grupie niezaawansowanych fotografów będzie pomiędzy Mgławicą Oriona która zdobyła 3, 2 i 0 głosów gdzie stary wyjadacz dostanie np. 40.

Teraz tak szczerze - ktoś zaawansowany zgłasza taką fotkę: https://astropolis.pl/topic/65383-wielka-mgławica-oriona-m-42/?tab=comments#comment-745115

a ja zgłaszam taką:

to na kogo zostaną oddane głosy?

 

Tuvoc / Astrotuvoc / Mirek

GSO 254/1000, TS ONTC 200/1000, TS APO 65Q, NEQ6 i HEQ5, ASI 294MC Pro, Uranus-C Pro, Mars-C, EOS 800d mod., AllSky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Astrotuvoc napisał:

Gdzie tak pisze w regulaminie, że będą oznaczenia?

Jolo odpowiedział kilka postów wyżej: 

18 godzin temu, jolo napisał:

Autor nie musi niczego deklarować - zawsze bierze udział w klasyfikacji generalnej. To, czy dodatkowo bierze udział w klasyfikacji dla początkujących wynika z punktu 6.2 regulaminu. W ankietach miesięcznych i rocznej prace autorów kwalifikujących się do klasyfikacji dla początkujących będą oznaczone przedrostkiem [P].

 

9 minut temu, Astrotuvoc napisał:

to na kogo zostaną oddane głosy?

Ja akurat zagłosowałbym na Twoją, bo mam dość cukierków :) 
Wierzę w naszych jurorów, którzy mając większa pulę głosów do rozdania, podzielą je sprawiedliwie. 
Pierwsze  miesiące przyszłego roku wszystko wyjaśnią. 
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2020 o 22:30, wessel napisał:

Ja tez uważam że kryterium daty zgłoszenia jest bez sensu. Howgh.

Zgadzam się. Nie każdy ma warunki na dokończenie zdjęcia w jednym roku. Mojego PacMana robiłem w 2019/2020 i niestety dostał "kopa" - 6 miesięcy przekroczone a zależało mi żeby wziął udział w konkursie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Spirit napisał:

Zgadzam się. Nie każdy ma warunki na dokończenie zdjęcia w jednym roku. Mojego PacMana robiłem w 2019/2020 i niestety dostał "kopa" - 6 miesięcy przekroczone a zależało mi żeby wziął udział w konkursie.

Nie zrozumieliśmy się. Uważam że data zgłoszenia nie może mieć wpływu na ocenę. A 6 miesięcy jak najbardziej TAK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę to, co powiedziałem w ramach naszej wewnętrznej dyskusji w ramach rady forum - nie obawiałbym się, że początkujący nie zapunktują w jednolitym konkursie. Powiem tak - oprócz kilku liderów, których prace są zwykle na poziomie, hmm, wyjebanym w kosmos ;), spora część prac z konkursu "głównego" prezentuje poziom zbliżony do  "lepszego sortu " z bobasa (a zdarzają się i sporo gorsze).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2020 o 20:52, jolo napisał:

Głównym powodem było to (o ile dobrze pamiętam), żeby autorzy do konkursu nie wstawiali prac historycznych, ale raczej żeby prace były wykonane przynajmniej w okolicach czasowych poszczególnych edycji konkursu. Zapis ten niestety eliminuje z konkursu potencjalnie atrakcyjne prace, do których materiał zbierany jest przez dwa i więcej sezonów. Ale regulamin jest taki sam dla wszystkich ?

 

11 godzin temu, tayson.82 napisał:

Jakbym mogl to dalbym limit 3miesiace.

Uwazam, ze konkurs na astrofotografie danego miesiaca oznacza wykonanie zdjecie w "okolicach" tego miesiaca, a nie wieki wczesniej.

 

2 godziny temu, Spirit napisał:

Zgadzam się. Nie każdy ma warunki na dokończenie zdjęcia w jednym roku. Mojego PacMana robiłem w 2019/2020 i niestety dostał "kopa" - 6 miesięcy przekroczone a zależało mi żeby wziął udział w konkursie.

2 godziny temu, wessel napisał:

Nie zrozumieliśmy się. Uważam że data zgłoszenia nie może mieć wpływu na ocenę. A 6 miesięcy jak najbardziej TAK!

A ja osobiście uważam, że taki zapis nie wnosi żadnej wartości do konkursów (przynajmniej nikt nie był w stanie przytoczyć racjonalnych argumentów "za"), a potencjalnie zmniejsza ilość zgłaszanych do konkursu prac.

Poprawcie mnie, jeśli się mylę.

  • Thanks 1

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)