Skocz do zawartości

IC 2118 Głowa Wiedźmy


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dzisiaj myślałem o tym obiekcie bo zapowiadała się pogoda. Niestety już chmurwy naszły. Przez środek kadru idzie dziwny pasek. Wygląda to trochę jakbyś złapał starlinki i podczas stakowania nie usunęło ci ich całkowicie. Podeślesz stacka do zabawy?

EDIT: Nie doczytałem, ale  trafiłem, że to starlinki ?

Edytowane przez Energetyk
  • Like 1

SW 8'' na EQ5, kitowe okulary 25mm i 10mm, Nagler 17mm, Hyperion 5mm, barlow 2x. Kilka kolorowych filtrów. Nikon Action 10x50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, gryf188 napisał:

Po powiększeniu nie wygląda to rewelacyjnie ale masz swoją wiedźmę . Myślę że nie jest to twoje ostatnie słowo.

Marku, pełna zgoda, ilość materiału razy dwa pasuje pomnożyć, wyrzeźbiłem z tego co akurat było pod ręką. ? 

poniżej link do stacka, ale uprzedzam że to mega słaby materiał...

https://drive.google.com/file/d/16Uq5uRigu9UIesSEO9TagdNC0-JJs0ug/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lukost napisał:

... w necie bez trudu można znaleźć sto razy lepsze foty, no ale ta jest moja. ?

 

I to jest klucz całej wypowiedzi.

pzdr.

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, piotr.strama napisał:

Ale za to rigel śliczny, te spajki jak ja uwielbiam takie gwiazdy:) co to za obiektyw 200mm??

L- ka Canona, stałka. 

A dziś wziąłem Wiedźmę z przyległościami na warsztat z Samyangiem 135. Się foci, choć piź..i okrutnie. ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne zdjęcie. Co do jakości nie piszę, bo sam jestem jeszcze malutki. Ale zastanawiam się skąd tyle pogody w górach:) U mnie na Mazurach nic od długich tygodni. A jak trafi się okno to w pracy jestem.... Jeśli chodzi o Wiedźmę... Też ją mam w planach, także czekam na kolejną od Ciebie.

Pozdrawiam

Edytowane przez Stiopa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie wyszło, złej bys chyba nie wrzucił - praktycznie od początku twojej przygody z astrofotografią wrzucasz tylko zdjęcia z wysokiej półki.

16 godzin temu, Stiopa napisał:

Fajne zdjęcie. Co do jakości nie piszę, bo sam jestem jeszcze malutki. Ale zastanawiam się skąd tyle pogody w górach:) U mnie na Mazurach nic od długich tygodni.

 

Nie tylko na Mazurach, na Pomorzu w tym roku jeszcze chyba nie było bezchmurnego nieba. Ostatnie okno pogodowe było 30 grudnia. Na południu, a zwłaszcza podkarpaciu to sa w czepku urodzeni jeśli chodzi o warunki do astro ? .

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)