Skocz do zawartości

Tomasz Zwoliński "Tayson" został zwycięzcą Konkursu na Astrofotografię Roku 2020 Delta Optical i portalu Polski APOD


wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Tomasz Zwoliński "Tayson" został zwycięzcą Konkursu na Astrofotografię Roku 2020 Delta Optical i portalu Polski APOD

za swoją fotografię mgławicy Sh2-147 Spaghetti!

 

Praca otrzymała 47 (25%) z 191 ważnych głosów oddanych na portalach Astromaniak, Forum Astronomiczne i Astropolis.

Konkurs był sponsorowany także przez firmę astrography.com, która przygotowała wydruki zwycięskich prac na wystawę finałową.

Tomasz otrzymuje nagrodę regulaminową - cenny zegarek szwajcarskiej firmy Certina.

 

Wręczenie nagrody głównej i wernisaż wystawy odbędą się 8 lutego o godz. 18 w Śródmiejskim Domu Kultury w Warszawie w formie online, a w zależności od sytuacji epidemicznej - być może także z udziałem zaproszonych gości.

 

W imieniu zespołu ekspertów Polskiego APOD składam serdeczne gratulacje Tomaszowi, który od tego roku dołączył do naszego składu!

 

1376759398_Drudniowy19laureat.jpg.0d7b55

 

zegarek-1.jpg

astrography_jesion_ost.png

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Forumowicze FA przecież wybrali tę Mgławiczkę Fotografią 2019 roku w Konkursie Henia ?
Tomek - GRATULACJE ?

  • Thanks 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. ? Życzę kolejnych pięknych zdjęć, i dalszych sukcesów. ?

  • Thanks 1

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszych słowach powiem DZIĘKUJĘ.

Mieści sie w tym nie tylko podziękowanie za głosy, ale również za docenienie wkładu pracy.

Nie tylko dla Was jako społeczności Forum, ale również mojej Rodziny.

Dla Was grona ludzi prezenujęcych piękne prace. Przedstawienie ich szerszej publicznosci, która dzięki temu może zaczerpnąć odrobine pozytywnych emocji.

Również Maćkowi, za inicjatywę i wkład w rozwój tego konkursu.

 

Nawet w najśmielszych marzeniach w marcu 2015r, gdy kupowałem swój pierwszy cyforwy zestaw do astrofoto, nie przypuszczałbym, ze może mnie spotkać taki zaszczyt.

 

Zaangażowaniem i sporym wkładem własnej pracy można osiągnąć co tylko dusza zapragnie.

Heja, pozdro :) 

 

 

edit.

Dość szczegółowy preprocessing obróbki tego zdjęcia zostanie przedstawiony w specjalnym numerze miesiecznika Astronomia. Najprawdopodobniej ukarze się on na wiosnę.

Edytowane przez tayson.82
  • Like 2
  • Thanks 1

Zapraszam na moją stronę logo2.jpg.14d2f841b11ef24f670bb0d3638f5042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrana zasłużona i wielkie gratulacje, ale podkreślenia wymaga, że sporo prac prezentowało poziom wywalony w... kosmos. Mi akurat do gustu przypadł jeden taki klimatyczny astropojzaż. Wpadką była tylko jedna praca, ale to już pominę milczeniem, bo została właściwie wyceniona przez głosujących w ankiecie rocznej. ?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tayson.82 napisał:

Dość szczegółowy preprocessing obróbki tego zdjęcia zostanie przedstawiony w specjalnym numerze miesiecznika Astronomia. Najprawdopodobniej ukarze się on na wiosnę.

Gratulacje od redakcji Astronomii i potwierdzam, pracujemy nad specjalnym wydaniem Astronomii Extra ze szczegółowym opisem procesu powstawania zwycięskiego zdjęcia.
 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)