Skocz do zawartości
Jacek E.

Atlas nieba dla początkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście używam stellarium na pc na wyjazdach też bardzo ułatwia prace 

Myślisz, że mi pomoże nauczyć się podstaw i zacząć naukę z astronomią ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja osobiście używam stellarium na pc na wyjazdach też bardzo ułatwia prace 

Ja się nie znam na tym, jestem totalnym amatorem, który nie wie jakie galaktyki są i jakie gwiazdy itp

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo fajny program, na pewno ułatwi tobie życie niż te mapki dla początkującego nic lepszego pozd. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo fajny program, na pewno ułatwi tobie życie niż te mapki dla początkującego nic lepszego pozd. 

Składnia tego zdania jest urocza. Jak rozumiem, uważasz, że Stellarium jest lepsze od książki Przemka Rudzia?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Składnia tego zdania jest urocza. Jak rozumiem, uważasz, że Stellarium jest lepsze od książki Przemka Rudzia?

Dzięki za książkę, na pewno ją kupię a Stellarium jest chyba darmowy więc co szkodzi, żeby używać książki i programu :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie mówię że lepszy tylko że dla początkującego zawsze łatwiej mu pójdzie na stellarium a książka i mapki są obowiązkowe tak się wyrażę ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok więc kupujemy i zaczynamy astronomię :D

Ktoś z was pracuje już jako astronom lub zarabia pieniądze przy pomocy tej nauki ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie mogę pobrać żadnej mapy! Czy ktoś ma może kompletny atlas na zewnętrznym serwerze? Byłbym wdzięczny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Atlasy odtworzyłem i są do pobrania w pierwszym poście bezpośrednio z serwera...z czasem odtworzę wszystkie tutoriale w analogiczny sposób. Proszę zgłaszać jeśli coś nie działa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Atlasy odtworzyłem i są do pobrania w pierwszym poście bezpośrednio z serwera...z czasem odtworzę wszystkie tutoriale w analogiczny sposób. Proszę zgłaszać jeśli coś nie działa.

Robert - tak nie - bo pójdą w cholere nazwy i dopiero będzie robota !!!! Jak nie da rady przywrócić tak jak zapisane z nazwami to powtykam (mam 90% tutków) ręcznie. Gorzej będzie z robota innych :(

Po kliknięciu w Twój link zamiast pdfka niestety:

post-476-0-87875700-1439912972_thumb.jpg

pod tym linkiem jest cała praca Marka http://dl.rysie.com/atlas_nieba_a3.pdf

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Okej, rozumiem co się stało w takim razie wrzucę w inne miejsce te pdfy z listy otworze je jutro jak wrócę z obserwòw..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Okej, rozumiem co się stało w takim razie wrzucę w inne miejsce te pdfy z listy otworze je jutro jak wrócę z obserwòw..

Już zrobione!

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie mogę zassać pliku z postu (20). Wywala mi komunikat, że poszło coś nie tak i nie może znaleźć pliku. Czy to związane jest jeszcze z problemem serwera ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak to po ostatnim włamie linki nie działają. Jak przejdziemy na nowe wszystko będzie sukcesywnie aktualizowane.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak by przejrzeć dokładnie całe forum to sporo poszło w eter. Nie ma szans aby 100% forum i załączników nagle sie pokazało to można powiedzieć lata pracy. W kilka dni se ne da ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok. Spokojnie poczekam.

Poszukaj mój post z PDFkiem całości - tam są wszystkie. (9 postów wyżej)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"Po co ślepemu oczy".

Jacek - wielkie dzięki. Już zassany i się drukuje. Chwilowo jestem przykuty do łóżka to jest okazja na lektury. Jeszcze raz dziękuję.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
28 minut temu, mef napisał:

Bardzo przydatne!

Tak - zwłaszcza Twój link - Jak zmienisz na swój spamowy pożegnasz się z FA !

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na kanwie tego wątku chcę zapytać czy istnieje gdzieś jakiś przejrzysty słowniczek pojęć dla nas nowicjuszy ?

Te deklinacje, wartości kątowe, jasności, grupy otwarte, pyły, gazy, NGC, MI, AC/DC ... :))

Jednak obawiam się, że odpowiecie mi, że takiego słownika nie ma i stwórz go sobie sam !

I pewnie będziecie mieli rację, niestety ... ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
39 minut temu, Mohairhead napisał:

...że takiego słownika nie ma i stwórz go sobie sam !

Na tym forum nikt Cię nie odeśle z kwitkiem :) To forum jest inne niż wszystkie inne fora i tu się każdemu pomaga niezależnie czy był temat poruszany 10x czy nie :)

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
47 minut temu, Jacek E. napisał:

... P.S. A dlaczego nas tak nisko oceniasz ???? :(

Nieeeee, tak ino sobie zażartowałem :))

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta