Skocz do zawartości

Połączenie laptopa do Aku


Rekomendowane odpowiedzi

Co to dokładnie za akumulator, jakiej jest pojemności ( ile ma Ah, czyli amperogodzin) ? Jakie parametry ma oryginalny, sieciowy zasilacz do laptopa ? Jakim napięciem i prądem zasilany jest ten Twój laptop ? 
Musisz policzyć, ile amper  pobiera (całość) montaż, kamera, grzałki, i co tam jeszcze podpięte będzie do akumulatora, podczas sesji. Są przetwornice, które podniosą napięcie z akumulatora 12 V, na 240 V prądu zmiennego. Jaką przetwornice zastosować, to zależy od pobieranego prądu przez laptop. Akumulatory żelowe nie mają za wielkiej pojemności, więc by zasilać montaż i laptop, to powinieneś raczej pomyśleć o akumulatorze samochodowym.

Edytowane przez KrisQ

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze kilka lat temu korzystałem z zasilania polowego. Akumulator żelowy 88Ah + przetwornica volta o mocy ciągłej 700W, ciągnął dwa zestawy astrofoto przez 6h. ( EQ6, laptopy(wył. ekran podczas sesji), kamerki QHY i Atik, Canon 60Da).

@KrisQ akumulatory żelowe spokojnie można kupić do 300Ah. Wszystko zależy do czego chcemy je stosować ? Dla jednych będzie to mało, a dla drugich za dużo. ?

  • Like 1

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, technika poszła mocno do przodu. Jeszcze trochę i będą dostępne, małe, przenośne reaktory jądrowe. ?

  • Like 1
  • Haha 1

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Charon_X napisał:

Potrzeba jeszcze przetwornicy. 

Można też kupić zasilacz do laptopa na 12V. U mnie sprawdzał się bardzo dobrze. Co prawda nie do astro, tylko do pracy z działki gdzie nie było prądu tylko akumulator i panel słoneczny. 

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie z zasilaczem 12V dopasowanym do laptopa (ważny typ wtyczki i napięcie) powinno być bardziej efektywne energetycznie i, co ważne, bezpieczniejsze w warunkach polowych od przetwornicy 230V.

Edytowane przez piotrfie
Uzupełnienie zdania
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pmochocki napisał:

Można też kupić zasilacz do laptopa na 12V. U mnie sprawdzał się bardzo dobrze. Co prawda nie do astro, tylko do pracy z działki gdzie nie było prądu tylko akumulator i panel słoneczny. 

 

A są takie ? Bo tez mam problem z zasilaniem lapka na polu. Miałem mieć przetwornice od kolegi, ale okazało się, że coś z nią nie tak,. Kupiłem też zamiennik baterii ale nie działał jak trzeba i dałem do reklamacji.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy laptop zasilany jest napięciem +12 Volt.  Różne są napięcia zasilania i moc potrzebna do prawidłowego działania. Są wersje laptopów z energooszczędnym procesorem, to pobór mocy nie jest taki duży. Mój laptop na ten przykład, zasilany jest napięciem +19,5 V i potrzebuje prądu około 240 Watt. Zasilacz jest sporych rozmiarów, i bateria do niego także.

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Charon_X napisał:

A są takie ?

Ja używam tego: Lenovo 65W USB-C

16 minut temu, KrisQ napisał:

Mój laptop na ten przykład, zasilany jest napięciem +19,5 V i potrzebuje prądu około 240 Watt. Zasilacz jest sporych rozmiarów, i bateria do niego także.

USB-C dla laptopów , więc mój laptop jest zasilany 20V i potrzebuje tylko 65W. 

Poprzedni laptop do którego także używałem także zasilacza na 12V miał 85W. 

No ale 240W to naprawdę sporo...

Edytowane przez pmochocki

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zadający pytanie, napisze jakiego laptopa chce zasilać z tego akumulatora. Wtedy będzie można konkretnie mu doradzić.

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)