Skocz do zawartości

Astrofotografia Roku 2020 w konkursie dla początkujacych


Rekomendowane odpowiedzi

Astrofotografią Roku 2020 w konkursie Forum Astronomicznego dla początkujących została praca

NGC 7000 - autorstwa Jacka Golucha

cygwall_jg.thumb.jpg.97ce137914f883fb292adf16aee45ce1.jpg

Autor otrzymuje nagrodę główną - album KOSMOS wydawnictwa Bellona z mnóstwem wspaniałych zdjęć Kosmosu!

Serdecznie gratuluję w imieniu organizatorów konkursu i Rady Forum Astronomicznego!

IMG_1340.thumb.JPG.7650f767c5f86213b116df6fed513fd8.JPG

IMG_1341.thumb.JPG.718630b9dd6754eace3a1599adfa3833.JPG

IMG_1342.thumb.JPG.ba9c6e0e62dceb440592e8a1c2e29699.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wessel polecił i przypiął ten temat

Gratki, zwycięska praca zdecydowanie zasłużyła na to wyróżnienie. Warto jednak przy okazji zwrócić uwagę na bardzo wyrównany poziom konkursu - nie było tak, że jedno czy dwa zdjęcia dystansowały konkurencję. Problem z wyborem był naprawdę duży. ?

Ze swej strony bardzo dziękuję za głosy oddane na moje prace, nie przypuszczałem że coś tam namieszam w finałowej rozgrywce - rok temu o tym czasie jedynym rejestratorem fotonów jakim dysponowałem był aparat w smartfonie. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałbym Wam wszystkim serdecznie podziękować za Wasze wsparcie oraz oddane głosy. 
Wygrana jest dla mnie bardzo miłym zaskoczeniem patrząc na poziom konkurencyjnych prac. Wszystkie są świetne!
Życzę wszystkim dobrej pogody, niezawodnego sprzętu i dużo cierpliwości! : )
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, przyjmij zasłużone gratulacje! Wspaniała praca. Osobne gratulacje należą się także każdemu z finalistów - brawo! 

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje - największe dla Jacka, ale także dla pozostałych finalistów i uczestników konkursu, bo tak jak już inni pisali - wyrównany poziom konkursu gwarantował emocje aż do końca. Wszystkim życzę dużo pogodnych nocy i czasu na ich "właściwe" wykorzystanie ? 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne GRATULACJE imienniku, jak i dla wszystkich, którzy brali udział w konkursie ?

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po tym słodzeniu sobie pora na łyżkę czy nawet chochlę dziegciu. Pięćdziesięciu kilku głosujących na (rzekomo) dziewięć tysięcy userów. Forum - wydmuszka, szkoda słów. Przykład idzie zresztą z góry, administrator też się nie pofatygował by zagłosować. Ciekawe czy w ankiecie rocznej konkursu heńkowego frekwencja sięgnie setki? Śmiem wątpić.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to bardzo słaby wynik , ja rozumiem brak czasu ale to czysty egoizm nie zagłosować. Zakładam że na forum zajrzało jednak więcej osób , baner widoczny bardzo dobrze więc trudno powiedzieć że komuś temat umknął.

Czy dobrze rozumiem to co masz na myśli , że ktoś zakłada konto żeby móc tylko zagłosować na swoją pracę lub jakiegoś kolegi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gryf188 napisał:

Niestety to bardzo słaby wynik , ja rozumiem brak czasu ale to czysty egoizm nie zagłosować. Zakładam że na forum zajrzało jednak więcej osób , baner widoczny bardzo dobrze więc trudno powiedzieć że komuś temat umknął.

Czy dobrze rozumiem to co masz na myśli , że ktoś zakłada konto żeby móc tylko zagłosować na swoją pracę lub jakiegoś kolegi ?

Obserwuję ten proces od kilku lat. W głosowaniach pojawiają się userzy, którzy kiedyś tam coś napisali a regularnie pojawiają się tylko w głosowaniach.

Ciekawskich odsyłam do głosowania zeszłorocznego.

A propos - ankieta miała 991 wejść i tylko pięćdziesiąt parę głosów - nawet zakładając że każdy z tych 50 wszedł 4 razy to i tak brakuje 500 głosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.01.2021 o 20:23, lukost napisał:

No to po tym słodzeniu sobie pora na łyżkę czy nawet chochlę dziegciu. Pięćdziesięciu kilku głosujących na (rzekomo) dziewięć tysięcy userów. Forum - wydmuszka, szkoda słów. Przykład idzie zresztą z góry, administrator też się nie pofatygował by zagłosować. Ciekawe czy w ankiecie rocznej konkursu heńkowego frekwencja sięgnie setki? Śmiem wątpić.

 

W dniu 19.01.2021 o 20:33, wessel napisał:

Przekroczy . Ożywią się wszystkie konta które tylko na to głosowanie od lat się reaktywują.  

No i wyszło na moje,  ledwo 70. Piszę to bez satysfakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)