Skocz do zawartości

M42 w świetle ... piasków sahary


Rekomendowane odpowiedzi

Jak najbardziej filtr robi robotę. Nawet L-pro pomaga, choć już z krótszymi czasami.

Tak zerkam co raz na te niebo, w miejscu gdzie mam rozstawiany sprzęt, i mam problemy z oceną nieba. Raz jest 6-7 a drugi raz 7-8. Czy to możliwe jest? Od aktualnych warunków pogodowych?

Gem45, TS150F2,8, Asi533mmp, Astronomik LRGBSHO
Pozdrawiam Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak jest, jak jest mocne LP w okolicy to przejrzystość przekłada się na jasność nieba. Jak jest przewiane to u mnie jest tak 5-6, ale jak się nazbiera paskudztwo, to wtedy już mam "silne" 6. W dobre nocki widać u mnie (moim) gołym okiem bez problemu cały Mały Wóz. Dlatego też w sumie zastanawiam się nad L-Pro. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)