Skocz do zawartości

Wasze zdjęcie z ciekawą historią


Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem fociarzem, więc zdjęcie, do którego chcę się odnieść nie jest ani trochę dobre - powstało w celu bardziej pamiątki i dokumentacji - ale pomyślałam, że dorzucę tu coś od siebie, zwłaszcza że jeszcze nikt Koledze nie odpowiedział. ? 

Miało to miejsce 10.06.2019 r. w Krakowie, na samym początku sesji i dwa dni przed egzaminem z chemii. Siedziałam i się uczyłam, a w tym czasie moja współlokatorka poszła zobaczyć się ze znajomymi na miasteczku studenckim AGH. Między kolejnymi powtórkami trafiła do mnie informacja o sporych sreberkach widocznych podobno nawet w południowej Polsce, co potwierdził widok za oknem. Przez chwilę trochę się wahałam, ale wzięłam zaraz aparat ze statywem i wybiegłam przed akademik. Kawałek dalej zrobiłam szybką fotkę telefonem i pobiegłam na Błonia. Z tego biegu miałam tyle, że po dotarciu na miejsce było już zasadniczo po wszystkim, coś mnie ugryzło, a jeszcze zadzwoniła współlokatorka, że zapomniała klucza i musiałam biec z powrotem, żeby jej otworzyć. ?

 IMG_20190610_220847.thumb.jpg.14d517aaf9428338fc0324ee250e24ef.jpg

 

  • Like 8
  • Haha 1

APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | Oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Canon 1100d | Slik Pro 700 DX
astrosztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jolo napisał:

Hale-Bopp, rok 1997. Moja pierwsza astrofotka "z prowadzeniem".

Jak ja uwielbiam takie stare analogowe astro-zdjęcia, wywołują u mnie o wiele więcej emocji niż współczesne fotki, mają jakoś tak więcej charakteru, mam do nich po prostu słabość, może dlatego, ze książka, której najwięcej zawdzięczam za dziecka w kwestii astronomii była nimi usiana. Doceniam piękne współczesne astrofotografie, ale jak widzę tamte to po prostu och! ? W sumie chętnie zobaczyłabym wątek z samymi takimi zdjęciami (potraktujcie to jako sugestię ;)).

 

2 godziny temu, gryf188 napisał:

To jedno z mniej spektakularnych zdjęć ale mam do niego jakiś sentyment bo to nie jest często spotykany kadr gdzie Omega Centauri i Centaurus A  są razem .

Wow, nie widziałam jeszcze takiego kadru, zasadniczo to nawet nie zastanawiałam się jak blisko siebie na niebie są, bardzo mi się podoba! 

APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | Oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Canon 1100d | Slik Pro 700 DX
astrosztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysl z tymi analogowymi zdjęciami .Różne ciekawe astro-konfiguracje można poprzypominać. Wiele takich zdjęć może leżeć zakurzonych. Tu u mnie foto robione radzieckim aparatem marki Zenit po północy  w serpniu  2000 roku .ISO chyba 100 albo 200. ekspozycja kilka minut . Statyw nieruchomy sklecony wtedy z jakichś rurek od wózka. Na zdjęciu gwiazdozbiór Byka a na jego tle Jowisz (po lewej) i Saturn  . Dzis się zorientowałem ,że to było 3 miesiące po koniunkcji tych dwu planet( co 20 lat) w 2000 roku (około 1 stopień)

fot1a.thumb.jpg.fb86215835b4346ac7fa69c1c13cec0d.jpg

 

fot2a.thumb.jpg.679b20a196bded8c14b0ba9059502188.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Całkiem świeża akcja. Jest kwiecień, więc szykowałem się na sfotografowanie Drogi Mlecznej. Kwiecień w Polsce w tym roku był wyjątkowo obfity w chmury. W czasie nowiu nie było najmniejszych szans, potem coraz więcej Księżyca i pozostawało na okrągło obserwować prognozy pogody. W nocy z 23 na 24 kwietnia wszystkie strony i aplikacje pogodowe dawały mi ładny bezchmur i nawet w czasie nocy astronomicznej miałem jeszcze mieć te kilkadziesiąt minut ciemnego po Księżycu. Budzik ustawiłem na 01:00, wstałem, wyjrzałem przez okno i...jest dobrze. Księżyc jest, ale wiem, że się schowa. Sprzęt mam w takiej chwili już wcześniej tak przygotowany, że tylko plecak w rękę, statyw w drugą i do samochodu. Na miejscówkę około 20 minut jazdy. Już w czasie jazdy widziałem jak chmurwiska nachodzą, ale jak już wstałem to jadę! Dojazd na miejsce, rozstawienie się,  ustawienie SWSA na polarną, kadr, ostrość i...to co nieuniknione ? Plan przełożony na kolejny rok. A oto piękne zdjęcie Drogi Mlecznej  ? Ja ją widzę oczami wyobraźni  ? 

3-01.jpeg

  • Like 5
  • Haha 1

Synta 8", Nikon Action Ex 10x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2021 o 17:33, lukost napisał:

ale gdy się odwróciłem w kierunku północy to mnie zatkało.

 

 

Dokładnie te srebrzaki były hitem. 

1387611490_1(3).thumb.jpg.8187f9e89405b14bcb039c9e0fbcb5f2.jpg

1898340755_2(3).thumb.jpg.664f6a7e594c7d3995347dbde8774815.jpg

Ja sobie siedzę na balkonie i je podziwiam z bratanicą, a u sąsiada była jakaś mała imprezka przy grillu, w pewnym momencie szysze od jednego z podchmielonych uczestników - "ty patrz w pogodzie się coś popierd...ło, świto na zachodzie"

Później bratanica za powyższe zdjęcia wygrała jakiś mały konkurs w szkole, gdzie też musiała tłumaczyć nauczycielce co to właściwie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)