Skocz do zawartości

Obce Cywilizacje


Gość damian7770

Rekomendowane odpowiedzi

Gość damian7770

Gnębi mnie pewien temat, a dokładnie to co by się stało gdyby rozwinięta cywilizacja nawiązała by z nami kontakt ?, gdyby miała zamiar nas odwiedzić albo co by po prostu zrobiła dowiadując się gdzie żyjemy. Wielu moich kolegów internautów twierdzi że rozwinięta cywilizacja nie miała by złych celów, w każdym bądź razie nie miała by potrzeby nas niszczyć albo niewolić bo są na to za bardzo inteligentni i za bardzo rozwinięci technologicznie, mimo to dręczy mnie ten wątek bo kosmos jest zamieszkiwany przez różne istoty, co myślicie?

http://s3.media.squarespace.com/production/465215/5366925/wp-content/uploads/2009/05/narada_blackhole_jc_03-copy_209.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę że gdzieś jest życie ale nie wiem czy są inne cywilizacje. Czy by nas zniszczyli? Nie wiem, mogli by to zrobić nawet dla zabawy. Ale wiem, że gdyby się próbowali z nami kontaktować, to tylko kilka osób na Ziemii by o tym wiedziało. Nam by nie powiedziano- i dobrze. Ludzie to świry i nie wiadomo co by im odwaliło.

Nie lubię pytań z serii co by było gdyby... Bo to są tylko czcze dywagacje. Niebo jest pogodne, wyjdź popatrzeć :)

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian7770,

(...) mimo to dręczy mnie ten wątek bo kosmos jest zamieszkiwany przez różne istoty, co myślicie?

Skąd wiesz, że Wszechświat jest zamieszkiwany przez "różne istoty" (w domyśle jak rozumiem, nie chodzi o nasze ziemskie przejawy życia). Jak na razie nie udało się odkryć niczego, co dawałoby przesłankę, aby twierdzić, że gdzieś poza Ziemią (Układem Słonecznym) istnieje jakiekolwiek nawet najprostsze życie.

Tranox,

Ale wiem, że gdyby się próbowali z nami kontaktować, to tylko kilka osób na Ziemii by o tym wiedziało.

Skąd o tym wiesz? Nie wiesz nawet, czy jest życie poza Ziemią (choć wierzysz że tak jest), a wiesz że jeśli będą się z nami próbowali skontaktować, to tylko kilka osób się dowie?

Nie lubię pytań z serii co by było gdyby... Bo to są tylko czcze dywagacje. Niebo jest pogodne, wyjdź popatrzeć

A tu Cię popieram w 100% :) Ewentualnie jak nie ma pogody, a dręczą kogoś tego typu pytania, to polecam poczytać sobie świetne książki:

Adam Wiśniewski-Snerg: "Robot"

Stanisław Lem: "Fiasko"

Stanisław Lem: "Solaris"

Stanisław Lem: "Niezwyciężony"

Carl Sagan: "Kontakt"

Każda z nich jest jakąś fantastyczną wizją kontaktu człowieka z jakimś innym życiem. Każda z nich przedstawia problem w inny sposób i każda z nich wymusza na czytelniku pewne refleksje.

Jeśli jednak kiedyś dojdzie do jakiegokolwiek kontaktu człowieka z jakąś pozaziemską (w szczególności rozumną) formą życia, to z pewnością będzie to wyglądać jeszcze inaczej.

Jeśli ktoś ma czas na zadręczanie się tego typu pytaniami, to jeszcze raz gorąco polecam te kilka książek wymienionym powyżej.

Pozdrawiam

Piotrek Guzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak jak napisał kolega Tranox . Gdyby obca cywilizacja nawiązała z nami kontakt parę  osób wiedziało by o tym , bo gdyby wiedział o tym cały świat wybuchła by panika .

A moim zdanie obce cywilizacje nie zaprzątały by sobie głowy nami, tylko chodziło by im o surowce znajdujące się na ziemi .   

:)

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kolega Tranox . Gdyby obca cywilizacja nawiązała z nami kontakt parę  osób wiedziało by o tym , bo gdyby wiedział o tym cały świat wybuchła by panika .

Zależy w jaki sposób nawiązałaby taka cywilizacja z nami kontakt  ::)

A moim zdanie obce cywilizacje nie zaprzątały by sobie głowy nami, tylko chodziło by im o surowce znajdujące się na ziemi .   

:)

Myślisz, że przemierzaliby bezkres galaktyki po to, żeby zagarnąć nasze surowce? Przecież międzygwiazdowy transport wymagałby takich nakładów energetycznych, że nie bardzo by się to opłacało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu wysysaliby naszą krew... jak Marsjanie w Wojnie światów Wellsa ;) Kapitan Bomba pokazał, jak radzić sobie z tym tałatajstwem.

A mówiąc trochę poważniej, mam nadzieję, że nigdy nikogo nie spotkamy. Ewentualnie pogadamy sobie na bezpieczną odległość przez skajpa. Jedyne co możemy, to mierzyć kosmitów własną miarą, a to nie napawa optymizmem ;)

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że przemierzaliby bezkres galaktyki po to, żeby zagarnąć nasze surowce? Przecież międzygwiazdowy transport wymagałby takich nakładów energetycznych, że nie bardzo by się to opłacało.

Chyba że (co jest dosyć prawdopodobne), nie wykorzystujemy tych surowców w najbardziej efektywny sposób  ;)

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że (co jest dosyć prawdopodobne), nie wykorzystujemy tych surowców w najbardziej efektywny sposób  ;)

Podejrzewam, że jeśli cywilizacja "dojrzałaby" do podróży międzygwiezdnych i międzygwiezdnego transportu olbrzymich mas, to pewnie byłaby w stanie bardziej efektywnie pozyskiwać surowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby obcy mieli nawet dobre zamiary to rządy zaczeły by się bić o fakt pozyskania od nich technologii i trzecia albo czwarta wojna świtowa gotowa ludzie to czuby i nie można się do nich odezwać.

przecież obcy już byli ale dla naszego dobra jest jak jest

synta dwunastka, ES 4,7 i badziewiaczki 10 i 25 z zestwu - początki nie są lekkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje też jeszcze jedna możliwości . Jeśli obca cywilizacja wyczerpała wszystkie surowce na swojej planecie potrzebne do ich istnienia . To zapewne będzie poszukiwać  planet które dostarczą im brakujących  surowców .   

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam lekturę "milczenie gwiazd" Paula Daviesa- o jej przeczytaniu mój entuzjazm wszechświata pełnego życia mocno osłabł...

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach te teorie spiskowe... Ludzie, zajmijmy się Astronomią a nie czczym gdybaniem. Złości mnie że te tematy ciągną się bez końca >:( Damian, przeczytaj parę astroksiążek to może to jakoś zaspokoi Twój głód wiedzy :) Ja dorwałem teraz "Krótką historię czasu" i "Wszechświat w skorupce orzecha"- obie pozycje oczywiście autorstwa Stephena Hawkinga. Zobaczymy jak się go czyta, bo jeszcze nie miałem przyjemności bliżej zapoznać się z guru pewnie pewnej części użytkowników :) :)

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach te teorie spiskowe... Ludzie, zajmijmy się Astronomią a nie czczym gdybaniem. Złości mnie że te tematy ciągną się bez końca >:( Damian, przeczytaj parę astroksiążek to może to jakoś zaspokoi Twój głód wiedzy :) ...

POPIERAM  :) :) :)

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tranox , widzę że czytasz te same książki co ja . ;) Sam teraz kończę czytać Stephen Hawking Wielki Projekt. Jeśli kolega

damian7770  chce się dużo dowiedzieć o obcych cywilizacja to polecam mu książki  Michio Kaku.

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlik- nie generalizujmy wiekiem :) Damian jest mniej więcej w moim wieku, a że nasze pokolenie ma taki a nie inny slang... Co to ma do rzeczy?

To ma do rzeczy że żyjemy w Polsce i powinniśmy używać polskich zwrotów a nie internetowych "lolów" itp. Jak czasami słyszę przerażający slang młodzieży to zastanawiam się jak długo jeszcze język polski przetrwa. Nie wiem jak innych ale mnie osobiście to wnerwia bo chciałbym czytać posty w zrozumiałym polskim języku. Taka mała odskocznia od bardzo ciekawego tematu... wracajcie do właściwej dyskusji.

Sky Watcher 14" GoTo, SW 120/600 + Daystar Quark, SW AZ-EQ5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Kaku jest bardziej wizjonerem przyszłości która nas czeka .

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo uważam :] i choć Kaku znam tylko z Discovery to nie zachęca mnie do jego książek... Sprawia wrażenie showmena, aczkolwiek jego myślenie może być poprawne :P

Nie rozumiem czemu wszyscy przypinają mu daną łatkę bo co występuje częściej w TV, umie zainteresować ciemne masy ludzie nie oceniajcie kogoś w jednym aspekcie.

"Hiperprzestrzeń: naukowa podróż przez wszechświaty równoległe, pętle czasowe i dziesiąty wymiar"

"Wszechświaty równoległe: Powstanie Wszechświata, wyższe wymiary i przyszłość kosmosu"

I inne publikacje zapraszam do przeczytania wysilenia szarych komórek bo człowiek nie wszystko co jest z kosmosem związane potrafi sobie wyobrazić, szczególnie na poziomie zwykłego zjadacza chleba jak Ja i inni.  A po drugie nie jesteśmy fizykami więc możemy mieć naprawdę mylne pojęcie w niektórych zagadnieniach.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie jestem zwolennikiem tych skrótów, ale czym one się różnią od powszechnie używanych PW, off-top, IMHO itd?

niczym się nie różnią bo niemal wszystkie są zaczerpnięte z angielskiego a niestety nie da się ich wyplewić z polskiego języka. Tyle w tym temacie.

Sky Watcher 14" GoTo, SW 120/600 + Daystar Quark, SW AZ-EQ5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisanie "LMAO" jest bardziej ekonomiczne, niż "dostaję zajadów ze śmiechu". ;-)

... wysilenia szarych komórek bo człowiek nie wszystko co jest z kosmosem związane potrafi sobie wyobrazić, szczególnie na poziomie zwykłego zjadacza chleba jak Ja i inni. 

Moja córcia ostatnio się zastanawia, co znajduje się poza wszechświatem/przestrzenią. To jest dopiero nie do pojęcia. Absolutne nic ;)

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisanie "LMAO" jest bardziej ekonomiczne, niż "dostaję zajadów ze śmiechu". ;-)

Moja córcia ostatnio się zastanawia, co znajduje się poza wszechświatem/przestrzenią. To jest dopiero nie do pojęcia. Absolutne nic ;)

Może nic a może nie, nie wiemy tego na 100% Żadnej opcji nie można wykluczyć  ;)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)