Skocz do zawartości

Giełda - zamykanie ogłoszeń, podbijanie


Rekomendowane odpowiedzi

  • To drugie zawsze było zwyczajowe...i tak powinno być: płacisz za floodowanie obniżką ceny lub istotną zmianą w ofercie... ?
  • ok włączę na próbę zamykanie....
  • Like 4
  • Thanks 2

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok każdy użytkownik powyżej protogwiazdy, może ukrywać własną zawartość, klikając na te kroki i rozwijając menu, może to robić , jednak moderator ma prawo to cofnąć////   

st.jpg

  • Like 2

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok proszę o uwagi odnośnie funkcjonowania giełdy, składać tu do środy wieczór. W środę wieczór utworzę PW do którego zaproszę Radę FA oraz Moderatora Giełdy i odniesiemy się co do tych wniosków. Do tegoż czasu będzie testowane auto-ukrywanie postów.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sama giełda na głównej jest wartościowa, impuls do zmiany bo jednak coś chce, a o tym nie wiedziałem  ? lub można pomóc w znalezieniu czegoś do kupienia. Myślę, że to kwestia uporządkowania czy też pominięcia niepotrzebnych postów jak "Sprzedane". Często też wątki "Kupię" osób początkujących zamieniają się w porady, więc pożyteczne.

Ewentualnie może feed giełdy pod głównym?  

Edytowane przez Sebastian Ś.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By "ukrócić" pewne zachowania to moim zdaniem najlepiej zrobić tak jak pisze @Jacek E..

Z moją uwagą, że podbijać temat będzie można tylko raz na dobę.

Dlatego, że każdy może dodać dowolną ilość tematów/postów na giełdzie ale by nie było tak, że można podbić każdy z nich "aktualne" jednego dnia. 

 

Edytowane przez Karol_C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno ogłoszeni dziennie ale nie więcej jak trzy w tygodniu a pięć w miesiącu.
Podbicie raz na tydzień
Usuwanie nie aktywnych ogłoszeń po 90 dniach.
JA bym nie dodawał ogłoszeń do głównej -kto chce coś kupić i tak szuka w giełdzie.
Ewentualnie w panelu główny dodać wskaźnik nowych ogłoszeń

 

Bez tytułu2.jpg

  • Like 1

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba musicie powołać Ochotniczą Policję Giełdową, która będzie bezustatnie monitorować wszystkie posty na giełdzie, liczyć je, odnotowywać każdą aktualizację ogłoszeń i sporządzać regularne raporty. Na podstawie tych raportów Ochotnicza Prokuratura Forumowa będzie stawiała zarzuty niesubordynowanym użytkownikom giełdy. Następnie Najwyższy Sąd Astronomiczny... (itd.)

A wszystko to, bo jeden użytkownik forum generuje sporo ogłoszeń. Nie prościej zwrócić się do niego osobiście, by się trochę ograniczył?

  • Like 3
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy żeby pewna osoba ,która z każdego przedmiotu na sprzedaż robi post , pisała wszystko w jednym lub dwóch w przypadku większej ilości.Planuje sprzedaż  3 filtrów , i co rmam to rozbić na trzy posty? Nonsens, chodzi o to że ,wystawiając 6-8 postów naraz , wywala ,ciekawe tematy poza tablicę główną ,i tu problem ...Niech sprzedaję 10 okularów ale w jednym poście , a nie robi z AF giełdy...i tyle w temacie

  • Like 3

luneta sześć cali, ef przez pięć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sosna napisał:

A może tak jak proponowałem w innym wątku - dodać w aktywność opcje bez giełdy tak jak wyklikalem to sobie:

https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/discover/120/

Wydaje mi się że to rozwiązuje problem użytkowników którzy nie chcą giełdy używać - czy się mylę?

Na komputerze jest wygodnie. Na telefonie średnio - ale jak giełda będzie mi przeszkadzać będę stosował to rozwiązanie...

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodanie na stronie głównej FA możliwości przejścia na stronę następną lub poprzednią byłoby również dobrym rozwiązaniem. Może od tego zacznijmy?

Tak jest na innych Forach.

Jeśli ktoś nie jest zainteresowany rozwojem i usprawnieniem funkcjonalności FA to może "wesołe wypowiedzi" zostawi dla siebie.

 

Edytowane przez megrez23
  • Like 2
  • Thanks 2

Refraktor Sky-Watcher 120ED Black Diamond na EQ5 z prowadzeniem w osi RA oraz zestaw kilkunastu niezbędnych okularów, Orion 2x54 Ultra Wide Angle 36°, Zenith 10x50 5.5°, DO Extreme 7x50 ED, Vanguard Tracker 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia moderacji mega upierdliwy jest taki farming, gdzie co kilka dni jest stado podbitych wątków giełdowych, bo do każdego trzeba zajrzeć i sprawdzić czy aby nie wymaga zamknięcia. Możliwość zamykania ogłoszenia przez użytkownika na pewno tutaj pomoże, ale na pewno nie wszyscy od razu to załapią - jest taka możliwość też na astromaniaku, a chyba wciąż połowa wątków giełdowych zamykana jest przez opiekunów. 

Dlatego myślę:

  • możliwość zamykania wątków przez autorów - tak
  • podbijanie tylko ze zmianą ceny - tak, choć pewnie pojawią się podbicia o grosz mniej, no cóż - co nie jest zabronione to jest dozwolone ?
  • jeden wątek na giełdzie jednocześnie - tak. Taki mamy zapis w regulaminie i nie ma co więcej wymyślać, tylko poprosić o stosowanie się do niego. W wątku może być wiele wystawionych przedmiotów, a jak autor sam będzie mógł nim zarządzać i zamykać, to na pewno ułatwi to wszystkim życie. 

Nie filtrowałbym wątków giełdowych z głównej, bo rotacje sprzętu to jednak nasza amatorska codzienność. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, megrez23 napisał:

Dodanie na stronie głównej FA możliwości przejścia na stronę następną lub poprzednią byłoby również dobrym rozwiązaniem. Może od tego zacznijmy?

Tak jest na innych Forach.

Jeśli ktoś nie jest zainteresowany rozwojem i usprawnieniem funkcjonalności FA to może "wesołe wypowiedzi" zostawi dla siebie.

 

To jest rozwiązanie o którym piszę od dawna. Udało się "wywalczyć", przy którejś aktualizacji, że te tematy są choć w ilości 18 na stronie głównej. Po dodaniu slidera z kolejnymi stronami nie przeszkadza mi nawet jak ktoś doda 5 ogłoszeń. Teraz to jest problem bo znika 5 innych tematów w czeluściach poszczególnych działów. Lepsze są rozwiązania techniczne niż obostrzenia. Jak już jakieś stosować to płatne podbijanie (obniżka ceny) z kwotą minimalną np. 5 zł dla ofert ponad 100zł, ale może to spowodować że ogłoszeniodawcy wyniosą się na inne fora.

Edytowane przez rambro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Wami, że wątki giełdowe zaśmiecają Forum, ale z drugiej strony kto z nas od czasu do czasu czegoś nie próbuje sprzedać i kupić. Wszyscy wiemy jak to działa, towar trzeba wyeksponować, przypominać o ofercie potencjalnemu kupującemu czy też sprzedającemu, itp.

Kto bez winy, niechaj pierwszy do mnie rzuci BCO6 za połowę ceny?

 

 

  • Haha 1

Refraktor Sky-Watcher 120ED Black Diamond na EQ5 z prowadzeniem w osi RA oraz zestaw kilkunastu niezbędnych okularów, Orion 2x54 Ultra Wide Angle 36°, Zenith 10x50 5.5°, DO Extreme 7x50 ED, Vanguard Tracker 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rambro napisał:

Udało się "wywalczyć", przy którejś aktualizacji, że te tematy są choć w ilości 18 na stronie głównej. Po dodaniu slidera z kolejnymi stronami nie przeszkadza mi nawet jak ktoś doda 5 ogłoszeń.

pokaż mi ten slier na obrazku, bo mój rocznik słabo sobie radzi z takimi udogodnieniami

Refraktor Sky-Watcher 120ED Black Diamond na EQ5 z prowadzeniem w osi RA oraz zestaw kilkunastu niezbędnych okularów, Orion 2x54 Ultra Wide Angle 36°, Zenith 10x50 5.5°, DO Extreme 7x50 ED, Vanguard Tracker 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rambro napisał:

Nie mogę  pokazać czegoś czego nie mamy :)...

Ok, źle Ciebie zrozumiałem. Myślałem, że tutaj tak już mamy, na FA. To takie, coś poproszę, jeśli można na Forum Astronomicznym.?

  • Like 1

Refraktor Sky-Watcher 120ED Black Diamond na EQ5 z prowadzeniem w osi RA oraz zestaw kilkunastu niezbędnych okularów, Orion 2x54 Ultra Wide Angle 36°, Zenith 10x50 5.5°, DO Extreme 7x50 ED, Vanguard Tracker 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dobrychemik napisał:

Chyba musicie powołać Ochotniczą Policję Giełdową, która będzie bezustatnie monitorować wszystkie posty na giełdzie, liczyć je, odnotowywać każdą aktualizację ogłoszeń i sporządzać regularne raporty. Na podstawie tych raportów Ochotnicza Prokuratura Forumowa będzie stawiała zarzuty niesubordynowanym użytkownikom giełdy. Następnie Najwyższy Sąd Astronomiczny... (itd.)

Panowie, jeszcze tylko brakuje forumowego parlamentu, który w nocy przegłosuje zmianę regulaminu kwalifikowaną większością głosów.

Czy na prawdę ta giełda jest tak straszna?

Nie mam żadnego otwartego wątku giełdowego, ale na prawdę nie przeszkadza mi, że inni coś kupią, sprzedadzą itp.

Inne wątki i tak widać. Sugeruję spojrzeć w niebo, bo pogoda ładna się szykuje i skrobnąć jakąś relację. Im więcej relacji, tym mniej giełdy na stronie głównej. Sugeruję takie podejście do "walki z komercją" ?

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jacek E. napisał:

A miał być porządek....  ?

1401355515_Amiabyporzdek.thumb.PNG.fd63d00d3d7f8a9c8d933dd2e9032c39.PNG

To już przegięcie pały.

 

Edytowane przez midimariusz
  • Like 3
  • Thanks 1

Synta 12",  ES-y 30; 14, 8.8, 4.7;  filtry Lumicon 2"  OIII, UHC, H-Beta, H-Alfa
DSC  Lornetka 25X100, noktowizory

avatar3.png.b609b6d8baad58eb4a731d0d85b910e6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem i wydaje mi się, że to powinno się dać dla technicznego stronki, żeby utworzył automatyczny katalog ogłoszeniowy. Mam na myśli gdy jakiś sprzedawca daje ogłoszenie że sprzedaje np.: 5 okularów w formie 5 ogłoszeń to automat tworzy katalog do którego wpakowuje te 5 ogłoszeń. Przez to lista wyczyściłaby się z tych nazwijmy " śmieci". 

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włodek koniec urlopu ?

Użytkownik peter5 otrzymuje ostrzeżenie za niestosowanie się do regulaminu:

Cytat

w ilości wystawianego towaru przez jednego forumowicza do maksymalnie jednego zestawu przedmiotów nie częściej niż raz na 2 tygodnie. Kolejne wystawienie przedmiotu może nastąpić po zamknięciu poprzedniej oferty

Moderator proszony jest  połączenie ofert z godnie z datami (okresami) 14 dniowymi ...Wyłączam też edycję,  własnej treści usera, aż do chwili gdy Rada FA ustosunkuje się do powyższego. 

Admin.

  • Like 1
  • Thanks 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)