Skocz do zawartości

Uszkodzone zwierciadło


twojezus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moi drodzy.
Potrzebuje pomocy fachowców. Nabyłem newtona GSO 150/600. Po odpakowaniu sprzętu okazało się że na lustrze jest ryska oraz jest delikatnie uszczerbione. Rurę kupiłem w teleskopy.pl. Napisałem maila do nich, odpisali ze to kosmetyka i proponują opuszczenie o 200 zł. Bądź zwrot całości, ewentualne oględziny i zobaczymy co dalej.
Także mam pytanko czy takie defekty zwierciadła będą miały wpływ na obserwacje.

https://zapodaj.net/40c89770370fc.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Karol_C napisał:

A czemu nie @kjacek ?

Aberki różne... Potrzebne lepiej skorygowane okulary. Mam refraktorek F4.5 i wiem, że sprawdzają się te lepsze szkła. 

Ale masz rację, czemu nie ?

EDIT nie miałem Newtona F4, opieram się tylko na relacjach z sieci.

Są one przesadzone? 

 

Edytowane przez kjacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wziąłbym nowego teleskopu z rysą, niezależnie od tego czy ta rysa ma wpływ na obserwacje, czy nie.
W razie odsprzedaży będziesz musiał przerabiać temat od nowa i przekonywać wszystkich, że ta rysa to nic takiego, tak jak teraz przekonuje Cię sklep.
Jeśli ten teleskop ma być tylko do obserwacji wizualnych i będziesz go zwracał, to rzeczywiście zastanów się nad tym, co pisze @kjacek.
Jeśli ten teleskop doradzili Ci do wizuala w sklepie, to bądź bardzo czujny.

 

  • Like 6

Taurus T300, OO VX10 Dobson, SW 80ED, APM 25x100ED .. Orion 2x54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbys zapodal zdjecie lustra glownego. F4 do wizuala - potrzebne beda okulary co najmniej klasy Explore Scientific. Sami na swojej stronie pisza o tym modelu - przeznaczony do zaawansowanej astrofotografii . Ja bym zamienil na Newtona 6 F8 na Dobsonie w bardzo podobnej cenie albo doplacil do Newtona 8 F6 . Tolerancja na slabsze okulary bedzie zapewniona i beda okulary w zestawie ktorych tu najwyrazniej brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrot do sprzedającego. Zobacz jaki wysyp ofert na OLX. GSO 6, 8 i 10. Nowy towar kupujesz to musi być idealny.

Refraktor Sky-Watcher 120ED Black Diamond na EQ5 z prowadzeniem w osi RA oraz zestaw kilkunastu niezbędnych okularów, Orion 2x54 Ultra Wide Angle 36°, Zenith 10x50 5.5°, DO Extreme 7x50 ED, Vanguard Tracker 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kjacek napisał:

Aberki różne... Potrzebne lepiej skorygowane okulary. Mam refraktorek F4.5 i wiem, że sprawdzają się te lepsze szkła. 

Ale masz rację, czemu nie ?

EDIT nie miałem Newtona F4, opieram się tylko na relacjach z sieci.

Są one przesadzone? 

 

Co kto lubi. Jeden woli patrzeć na obraz generowany przez układ optyczny i go oceniać a drugi patrzeć na obiekt ?

 

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)