Skocz do zawartości

Kupię korektor komy no Newtona 150/750


Patrykoza

Rekomendowane odpowiedzi

To żart na prima aprilis? ? 

MPCC rozmazuje - wprowadza aberracje sferyczną lub coś podobnego. Niech wypowiedzą się koledzy, ja MPCC nie używałem, widziałęm tylko w necie problemy jakie ludzie mieli z nim.

Pablitus 16, Synta10, GSO 150/600, UHC - DGM NPB, OIII - L-extreme, GSO coma corrector, Altair UFF 30, Vixen ortho 12.5mm, ES 12 / 92, X-Cel LX 9, TV Plossl 8, Circle-T 7mm, Fujiyama 5mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, szymonszozda napisał:

To żart na prima aprilis? ? 

MPCC rozmazuje - wprowadza aberracje sferyczną lub coś podobnego. Niech wypowiedzą się koledzy, ja MPCC nie używałem, widziałęm tylko w necie problemy jakie ludzie mieli z nim.

Jedno nie wyklucza drugiego. Może i faktycznie redukuje komę a wprowadza inne aberacje.

To byłoby ciekawe. Można by próbować wprowadzić zasadę zachowania degradacji, gdyby ktoś przeprowadził odpowiednie badania ?

Nie wiem, nie używam.

 

EDIT lepsza była by nazwa: zasada zachowania aberacji ?

Pozdrawiam z okazji Prima Aprilis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, szymonszozda napisał:

MPCC rozmazuje - wprowadza aberracje sferyczną lub coś podobnego. Niech wypowiedzą się koledzy, ja MPCC nie używałem, widziałęm tylko w necie problemy jakie ludzie mieli z nim.

 

Używałem tego korektora ponad rok i nic podobnego o czym piszesz nie zauważyłem. Miałem co prawda problemy z kolimacją i z tiltem, ale to akurat nie miało nic wspólnego z Mark III.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)