Skocz do zawartości

DSowe jajca na dobrą pogodę - Wesołych Świąt!


Ciekawska

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, pmochocki napisał:

Śliczne! Możesz uchylić rąbka tajemnicy jak powstają takie cuda? 

Dziękuję ? Zaczynam jak z normalnymi pisankami, tzn. farbię w sklepowych barwnikach, z tym, że wkładam np. najpierw do niebieskiego a potem zaraz do czerwonego, albo z zielonego do niebieskiego, żeby dostać ciemniejsze i ciekawsze moim zdaniem kolory. Jak ostygną, biorę wszystkie małe nożyki jakie mam w domu i zaczynam wydrapywać, najpierw delikatnie robię zarys, a potem bawię się bardziej szczegółowo. Tam gdzie ma być jasno drapię więcej i gęściej, no i też trochę mocniej, ale po kilku latach już się nauczyłam robić to nie za mocno, żeby jajko nie pękło. Tam gdzie mają być tylko delikatne pojaśnienia - bardzo lekko nożykiem szuram, ledwo dotykając. Jak daną rzecz wydrapuje mi się niewygodnie - zmieniam nożyk, aż trafię na ten najdogodniejszy do danego wzoru. I nie wiem w sumie co więcej mogę o tym napisać. ?

32 minuty temu, eszetka napisał:

Widziałem też na Twoim insta pisanki z ISS, sondą kosmiczną i moja ulubiona...z czarną dziurą! Jak co roku piękna robota  ? Wszystkiego dobrego!

Dzięki, te z poprzednich latach były też na forum ? Jeśli ktoś jest ciekaw, to tu linki do jaj z 2020, 2019, 2018.

  • Like 2
  • Thanks 1

APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | Oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Canon 1100d | Slik Pro 700 DX
astrosztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DarX86 napisał:

Jak co roku super! I znów głodni w święta będziecie, bo jaja szkoda oskubać ?

 

1 godzinę temu, Artir napisał:

Aż szkoda je zjadać ?

Co roku toczę w domu walkę, żeby najpierw zjadać pozostałe jajka, a te drapanki na końcu - oczywiście tata zawsze na przekór mówi, że zacznie od nich, ale na szczęście kończy się na mówieniu ?

  • Like 1

APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | Oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Canon 1100d | Slik Pro 700 DX
astrosztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ciekawska napisał:

To już chyba tradycja, że na Wielkanoc wydrapuję pisanki w tematyce astronomicznej, tym razem zdecydowałam się na obiekty DS - oby te jajca przyniosły dobre warunki do ich obserwacji w najbliższym roku.

A Wam wszystkim, drodzy Forumowicze, chciałabym życzyć wesołych świąt, bardzo dużo zdrowia, pogody nie tylko na niebie, ale i w sercu, spokojnego odpoczynku, i żebyśmy wszyscy w końcu mogli wrócić do normalności. ?

20210403_112328-01.thumb.jpeg.5c15b636d8cf4b5e25c36270af119833.jpeg

Piękne. Nie wiem czy działają z wyprzedzeniem czasowym zanim powstały ale od kilku dni są dobre prognozy na niedzielę i jak się wszystko uda to jutro kolejna noc z 24-ką ?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dziękuję za życzenia. Również wesołych i spokojnych Świat Wielkanocnych życzę. Nawiasem mówiąc takie pisanki to niezły kawałek dobrej astronomicznej roboty. Kiedyś dawno temu taki film był "Kosmiczne jaja". Czyżby jakaś inspiracja? ?

  • Thanks 1

"Jeżeli godność nauk mamy oceniać według ich przedmiotu, to bez porównania najprzedniejszą z nich będzie ta, którą nazywają astronomią." Copernicus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lunatyk_101 napisał:

Nawiasem mówiąc takie pisanki to niezły kawałek dobrej astronomicznej roboty. Kiedyś dawno temu taki film był "Kosmiczne jaja". Czyżby jakaś inspiracja? ?

Dzięki! Film oglądałam, ale z pisankami było tak, że dawno temu zaczęłam różne wzory na święta wydrapywać (bardziej tradycyjne) i  tak pewnego razu stwierdziłam "a to zrobię gwiazdozbiory", i potem to ewoluowało w miarę uzyskiwania większej wprawy ? 

APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | Oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Canon 1100d | Slik Pro 700 DX
astrosztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2021 o 12:53, Ciekawska napisał:

To już chyba tradycja, że na Wielkanoc wydrapuję pisanki w tematyce astronomicznej, tym razem zdecydowałam się na obiekty DS - oby te jajca przyniosły dobre warunki do ich obserwacji w najbliższym roku.

A Wam wszystkim, drodzy Forumowicze, chciałabym życzyć wesołych świąt, bardzo dużo zdrowia, pogody nie tylko na niebie, ale i w sercu, spokojnego odpoczynku, i żebyśmy wszyscy w końcu mogli wrócić do normalności. ?

20210403_112328-01.thumb.jpeg.5c15b636d8cf4b5e25c36270af119833.jpeg

Można wykorzystać zdjęcie do rozesłania dalej ?  ?

SW ED80/600, GSO AZ4 ALT-AZ,SW HEQ5 PRO SynScan,

TS 5mn, ES 6.7 82*, TMB 7.5, ES 14 82*,Barlowa GSO ED 2x , EX 10x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Zdrowych, rodzinnych, radosnych oraz  spokojnych Świąt Wielkiej Nocy ,smacznego jajka i mokrego dyngusa, dla Was wszystkich !

 W imieniu Forum i własnym...

Admin

  • Like 5
  • Thanks 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)